Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Dátum aktualizácie: 13. 03. 2020
Štvrtok, Štvrtok
Zemianska kúria vo Štvrtku nad Váhom s krásnym 7.322 m2 pozemkom
215 000 €

Zemianska kúria vo Štvrtku nad Váhom s krásnym 7.322 m2 pozemkom

215 000 €


 • Typ: Predaj
  Druh: Rodinný dom
  Stav: Čiastočná rekonštrukcia
 • Úžit. plocha: 500 m2
  Zast. plocha: 500 m2
  Plocha pozemku: 7322 m2
 • Cena za m2: 430 €/m²
  ID inzerátu: 3170460
Ponúkame na predaj zemiansku kúriu (gazdovskú usadlosť) v obci Štvrtok nad Váhom s 7.322 m2 pozemkom vo veľmi peknom prostredí Bielych Karpát (cca 8 km od Nového mesta nad Váhom a 18 km od Trenčína).

Pôvodne zemianska kúria sa nachádza v pravej časti pozemku a skladá sa z dvoch častí. Obytný priestor (3+1, 150 m2) a hospodárska časť (160 m2, garáž s dielňou, letná kuchynka, sklad na náradie, udiareň a chliev so 4 kójami na chov prasiatok). Celá táto stavba je postavená z nepálenej tehly, pričom hrúbka stien je 1m. Budova je v poriadku, steny sú suché a zdravé, hrúbka a kvalita stien zaručuje rovnakú, príjemnú klímu v miestnostiach v lete aj v zime (vyrovnaná vlhkosť a teplota ovzdušia). V súčasnosti je táto budova po čiastočnej rekonštrukcii (nová elektrika, nové omietky, znižované sádrokartónové stropy, príprava na kúpeľňu a WC, keramická teplovodná pec, pripravená na vykurovanie celej tejto časti, zbúranie niekoľkých priečok, čím vznikol veľký variabilný priestor, nad hospodárskou časťou je vymenená strešná krytina).

V ľavej časti pozemku stojí budova z pálenej tehly, kde sa nachádza 3 izbová časť s úžitkovou plochou 62 m2. Za týmto obytným priestorom pokračuje hospodárska budova, hospodárske priestory v pôvodnom stave, kde sa choval dobytok a boli ustajnené kone (tiež z pálenej tehly). V súčasnosti zakonzervované bez strechy.

IS: obecná voda + studňa (hĺbka 22 m), elektrika, kanalizácia sa v obci rieši žumpou.

Na posledných troch fotkách je vizualizácia a zámer ako by mohla táto kúria po kompletnej rekonštrukcii vyzerať, aby sa zachoval jej historický ráz.

Objekt je na pozemku o celkovej rozlohe 7 322 m² s prekrásnou scenériou obrovského ovocného sadu, kde rastú čerešne, višne, marhule, mladé broskyne, nektarinky, hrušky, rôzne odrody sliviek a veľa orechov, lieskovcov. V prednej časti je vysadené malinisko šľachtených malín, černíc a niekoľko rodiacich sadeníc kiwi a dokonca aj figy. V zadnej časti kúrie sa po hospodárskej budove ťahá sladké tmavé hrozno.

Táto stará gazdovská kúria ponúka priestor na pohodlné rodinné bývanie, gazdovanie, podnikanie v každom ohľade. Je to ideálne miesto pre kombináciu bývania s podnikaním aj vzhľadom na strategickú polohu v strede obce, pričom však záhrada sa svojou zadnou časťou dotýka polí za ktorými je les.

Má veľmi zaujímavú históriu, ponúkla útočisko a domov zaujímavým ľuďom, významným zemanom na Považí, taktiež ju vlastnil aj neznámy poľský šľachtic, či tu v detstve pobývala aj známa spisovateľka Vilma Jamnická.

Je dobre situovaná a hlavne výborne riešená. Po zatvorení vstupnej brány máte  výhľad len do romanticky dýchajúcej časti usadlosti, pohltení atmosférou histórie a pokoja... Je vhodná na hospodárenie, agroturistiku, prípadne na penzión v prírode. Odporúčam vidieť osobne!

Uvedená cena je konečná, pokiaľ sa zmluvné strany nedohodnú inak. Zahŕňa kompletný právny servis (vypracovanie kúpnych zmlúv, návrh na vklad do katastra nehnuteľností, odovzdávací protokol, právne poradenstvo) overovanie podpisov, úhrada kolkov vo výške 66,-Eur pre kúpne zmluvy, províziu realitnej kancelárie a osobná asistencia makléra počas celého procesu predaja až po samotné odovzdanie nehnuteľnosti a prepisy energií na príslušných úradoch.

Doplnkové charakteristiky

 • Energetický certifikát: nemá
 • Počet nadzemných podlaží: 1
 • Voda: Na pozemku - Diaľkový vodovod
 • Elektrina: Áno
kalendar
kalendar

Zaujala Vás táto nehnuteľnosť? Dohodnite si termín obhliadky alebo videoobhliadky!

Dohodnúť obhliadku

Nehnuteľnosť na mape

skrátený tvar telefónneho čísla
zobraziť číslo
Akcie inzerátu
Zavolať
Napísať e-mail

Kontakt na predajcu

Exkluzívne projekty