Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Dátum aktualizácie: 28. 05. 2020
Košice I - Staré Mesto
Prenájom administratívnej budovy, 719 m2, ul. Mäsiarska
Cena dohodou

Prenájom administratívnej budovy, 719 m2, ul. Mäsiarska

Cena dohodou


 • Typ: Prenájom
  Druh: Administratívny objekt
  Stav: Kompletná rekonštrukcia
 • Úžit. plocha: 719 m2
  Zast. plocha: 719 m2
 • ID inzerátu: 3667527
Realitné centrum RE/MAX ponúka na prenájom kancelársku budovu v centre mesta, na ul. Mäsiarska.
Budovu je možné prenajať v celku, alebo po poschodiach.
Aktuálne prebehla kompletná renovácia interiéru a exteriéru budovy.
Pred budovou sa nachádza parkovisko s dostatočným počtom parkovacích miest.
- súkromne parkovisko : 35 miest

1.PP - 62,1 m2: sklad
1.NP - 202,4 m2: 5x kancelária, 2x WC
2.NP - 208,7 m2: 4x kancelária, 2x WC
3.NP - 245,6 m2: 7x kancelária, 2x WC, 2x sklad
____________________________________________________
SPOLU: Výmera :718,8 m2


POPIS A HISTÓRIA BUDOVY:

Dom na Mäsiarskej ulici je zapísaný v zozname nehnuteľných kultúrnych pamiatok. Je netypicky posunutý od uličnej čiary Mäsiarskej ulice. Bol postavený v druhej polovici 18. storočia ako priečne krídlo Hadík-Barkoczyho paláca na hlavnej ulici č. 48 s priečelím do vtedajšej záhrady.

Dom je trojpodlažný a jednotlivé podlažia spája točité drevené schodisko. Toto riešenie nám umožňuje samostatnej prevádzky (umiestniť rôznych klientov) na každom z podlaží.

Prvé nadzemné podlažie obdĺžnikového pôdorysu pozostáva zo vstupnej haly a 3 samostatných kancelárií resp. obchodných priestorov, komunikačných priestorov a hygienických zariadení.

Druhé podlažie sa vyznačuje veľkou barokovou sálou s vysokým klenbovým stropom a kryštálovými lustrami. Ďalej sa tu nachádzajú ďalšie 3 miestnosti/kancelárie, komunikačné priestory a hygienické zariadenia.

Tretie podlažie je zaujímavé svojou členitou dispozíciou. Nachádza sa tu 7 kancelárií rôznych veľkosti, skladové priestory, komunikačné priestory a hygienické zariadenia.

Kancelárske priestory v rámci budovy sú klimatizované a okná v nich majú možnosť tienenia. Všetky priestory v rámci budovy sú chránené bezpečnostným systémom. V objekte je taktiež nainštalovaný požiarny systém. Samozrejmosťou je štrukturálne kabeláž s možnosťou pripojenia na vysokorýchlostný optický internet od firmy SWAN ale taktiež je k dispozícii ADSL internet od firmy T-COM. Štrukturovaná kabeláž je ukončená dátovými zásuvkami kategórie 5E a klimatizovanou serverovňou.

Objekt je možné rozdeliť pre jednotlivých užívateľov/prenajímateľov po podlažiach avšak, pre komfort užívania a úplné súkromie je vhodnejšie tento objekt prevádzkovať jednou spoločnosťou.

HISTÓRIA:

Barkóczyho palác. Reprezentatívnu barokovú stavbu, ktorá bola prvým šľachtickým palácom v Košiciach, nechal na mieste dvoch stredovekých budov v roku 1754 postaviť jágerský biskup František Barkóczy. Dom na Mäsiarskej ulici bol pravdepodobne postavený v druhej polovici 18. storočia ako priečne krídlo Hadík-Barkoczyho paláca s priečelím do vtedajšej záhrady.

V zime 1805/1806 tu bol ubytovaný 12-ročný následník trónu, princ Ferdinand, keď ho spolu so súrodencami ukryli v Košiciach pred nebezpečím zo strany vojsk Napoleona. Po roku 1930 v budove zriadil údenár Alex Jaszusch bufet, v ktorom od konca 30. rokov bola reštaurácia Otta Lescha, a od druhej polovice 40. rokov až do znárodnenia reštaurácia „Kriváň". Po znárodnení sa z nej stala krčma a od roku 1980 pizzeria. Budova je zaujímavá aj tým, že tu sídlila prvá Košická sporiteľňa. Dnes v budove na Hlavnej č 48 sídli pobočka Verejnej knižnice Jána Bocatia.

UPOZORNENIE: ENERGETICKÝ CERTIFIKÁT NIE JE K DISPOZÍCII

Doplnkové charakteristiky

 • Energetický certifikát: nemá
 • Počet nadzemných podlaží: 4
kalendar
kalendar

Zaujala Vás táto nehnuteľnosť? Dohodnite si termín obhliadky alebo videoobhliadky!

Dohodnúť obhliadku

Nehnuteľnosť na mape

skrátený tvar telefónneho čísla
zobraziť číslo
Akcie inzerátu
Zavolať
Napísať e-mail

Kontakt na predajcu

Exkluzívne projekty