HISTORICKÉ CENTRUM, RODINNÝ DOM, Banská Bystrica, blízkosť Námestia SNP, LAZOVNÁ ULICA
Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet prihlásenie
Dátum aktualizácie: 13. 10. 2020
Priame centrum, Banská Bystrica
HISTORICKÉ CENTRUM, RODINNÝ DOM, Banská Bystrica, blízkosť Námestia SNP, LAZOVNÁ ULICA
120 000 €

HISTORICKÉ CENTRUM, RODINNÝ DOM, Banská Bystrica, blízkosť Námestia SNP, LAZOVNÁ ULICA

120 000 €


  • Typ: Predaj
    Druh: Rodinný dom
    Stav: Pôvodný stav
  • Úžit. plocha: 158 m2
  • Cena za m2: 759,49 €/m²
    ID inzerátu: 4137280
Ponúkame na predaj RODINNÝ DOM, ktorý sa nachádza v lukratívnej časti mesta Banská Bystrica - priame CENTRUM, neďaleko pešej zóny, blízkosť Námestia SNP, LAZOVNÁ ULICA.

Pozostáva z troch nadzemných podlaží a podkrovia.

1. PRVÉ NADZEMNÉ PODLAŽIE, kde sa nachádza vstup do rodinného domu, vstupná hala s komorou, kuchyňa s obývacou miestnosťou, terasa, kúpeľňa s podlahovým kúrením, wc a schodisko na druhé nadzemné podlažie (vid pôdorys bytu v galérii fotiek).

2. DRUHÉ NADZEMNÉ PODLAŽIE, kde sa nachádza obývacia časť spojená s kuchyňou, kúpeľňa, wc a schodisko. (vid pôdorys bytu v galérii fotiek).

3. TRETIE NADZEMNÉ PODLAŽIE, kde sa nachádzajú dve izby a schodisko do podkrovia. (vid pôdorys bytu v galérii fotiek).

PODKROVIE: možnosť vybudovanie ateliéru.

INŽINIERSKE SIETE: rodinný dom je napojený na všetky inžinierske siete - verejný vodovod, elektrina, plyn a kanalizácia. Kúrenie je zabezpečené prostredníctvom plyného kotla + radiátory. Ohrev vody je zabezpečený prostredníctvom bojlera.

ROZMER POZEMKU predstavuje 158 m2, úžitková obytná plocha domu predstavuje okolo 150 m2. (vid pôdorys bytu v galérii fotiek). Pozemok pod rodinným domom predstavuje 71 m2, záhrada s terasou má rozlohu 53 m2 a pozemok, cez ktorý môžu chodiť susedia do svojho domu predstavuje 34 m2.

LOKALITA: dom sa nachádza vo veľmi tichej lokalite, mimo mestského ruchu, hoci sa nachádza takmer v priamom centre mesta.

VSTUP DO RODINNÉHO DOMU: do rodinného domu sa vchádza cez podchoch historickej budovy z prístupovej pešej zóny cez susedné pozemky - právo prechodu (viď farebná mapka v galérii fotiek).

Zároveň cez časť kupovaného pozemku majú susedia právo prechodu do svojho vlastného domu - právo prechodu obyvateľov susedného domu (viď farebná mapka v galérii fotiek).

Dom už je prázdny, neobývateľný a predajom ihneď k dispozícii novému majiteľovi.

Strecha je sedlová - strešná krytina je šindel (potrebná výmena strešnej krytiny). Nakoľko nový majiteľ bude musieť vymieňať novú strešnú krytinu, je tu možnosť na rekonštrukciu podľa vlastných predstáv jednotlivých poschodí. Vybudovanie loftového bývania s ateliérom alebo zachovanie počtu poschodí v súčasnom stave. To už je všetko na fantázii nového majiteľa.

Jednotlivé poschodia sú rozličnej výšky, preto pri prerábaní strechy je tu priestor na vlastné riešenie tejto situácie podľa vlastných predstáv, či sa zachovajú tri poschodia s nižším stropom alebo dáte domu historický nádych s vysokým stropmi (samozrejme na úkor jedného poschodia), nakoľko v súčasnosti stropy rodinného domu sú trámové s rôznou svetelnou výškou od cca 3,20 cm (prvé nadzemné podlažie) až cca 2,10 cm (tretie nadzemné podlažie).Krov rodinného domu je zdravý - ale je potrebná výmena strešnej krytiny.

DOM je vhodný ako investícia slúžiaca na rekonštrukciu podľa vlastných predstáv. Dom síce prechádzal postupne rekonštrukciou ako plastové okná, sadrokartón, strecha, elektrina, plyn, dlažba, plávajúce podlahy, kuchynská linka, kúpeľne, ale táto rekonštrukcia predstavuje pre náročného klienta pôvodný stav a následnú rekonštrukciu podľa vlastných predstáv. Všetko závisí od potrieb a náročnosti budúceho majiteľa a využiteľnosti danej nehnuteľnosti.

Energetický certifikát: nie je.

VÝHODY:
- TEHLOVÝ DOM
- LOKALITA
- rekonštrukcia podľa vlastných predstáv
- priame centrum mesta

Ak Vás ponuka zaujala, neváhajte nás kontaktovať:

Roman Chomistek, Ing.
0907 538 562
www.sevoreal.sk
kalendar
kalendar

Zaujala Vás táto nehnuteľnosť? Dohodnite si termín obhliadky alebo videoobhliadky!

Dohodnúť obhliadku

Nehnuteľnosť na mape

skrátený tvar telefónneho čísla
zobraziť číslo
Akcie inzerátu
Zavolať
Napísať e-mail

Kontakt na predajcu

Exkluzívne projekty