GENEREA - Výnimočný 4-izbový byt Nad Sokolovňou v Starom Meste
Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet prihlásenie
Dátum aktualizácie: 22. 01. 2021
Podhorského, Bratislava I - Staré Mesto
GENEREA - Výnimočný 4-izbový byt ''Nad Sokolovňou'' v Starom Meste
389 000 €

GENEREA - Výnimočný 4-izbový byt ''Nad Sokolovňou'' v Starom Meste

389 000 €


 • Typ: Predaj
  Druh: 4 izbový byt
  Stav: Kompletná rekonštrukcia
 • Úžit. plocha: 104 m2
 • Cena za m2: 3 740,38 €/m²
  ID inzerátu: 4178052
Predstavujeme vám náš nový projekt kompletnej rekonštrukcie a zmien dispozície, ktorého výsledkom je výnimočný veľkorozmerný 4-izbový byt. Nachádza sa v mimoriadne tichej slepej uličke Starého Mesta neďaleko Slavína, Kalvárie a Horského parku s vyslovene rezidenčným charakterom. Bytový dom aj jeho okolie majú neopakovateľné čaro a noblesu typickú pre túto lokalitu. Z historického hľadiska sa kedysi v lokalite vyskytovali vinohrady, ktoré neskôr nahradili miesta určené pre rekreáciu, zábavu a prechádzky Bratislavčanom, ako napríklad Etablissement Bellevue (dnešná Sokolovňa).

Samotný dom z 50-tych rokov, ktorý sa nachádza o niečo vyššie, je dnes zateplený a postupne prebieha aj modernizácia vnútorných priestorov. Keďže sa v dome nachádza iba pár bytov a k domu prislúcha okolitý pozemok, naokolo vládne príjemná komunitná atmosféra. Bezprostredné okolie domu je úplne tiché a pre domácich je záhradou aj miestom podvečerných stretnutí, čo v prípade tohto prízemného bytu kompenzuje absenciu balkóna či lodžie. Navyše pozemok prislúchajúci k domu z praktického hľadiska umožňuje parkovanie „na svojom“, čo je v Starom meste naozaj veľká výhoda.

Byt samotný poteší veľkorysou podlahovou plochou 98 metrov štvorcových, troma samostatnými izbami, šatníkom a obývačkou spojenou s kuchynskou linkou pre veľkú rodinu. WC je od kúpeľne oddelené. Vnútro bytu prešlo dôkladnou rekonštrukciou, pričom sme sa prirodzene nechali inšpirovať bohatou históriou okolia. Aj z toho dôvodu padlo napríklad rozhodnutie ponechať a maximálnej možnej miere obnoviť pôvodné masívne drevené parkety, zvýrazniť tehlový charakter budovy v rodičovskej spálni, či nechať vyrobiť špeciálne umelecké fotokoláže odkazujúce na architektonické dominanty tejto lokality.

Byt však nie je len dizajnovo atraktívny, ale má aj množstvo praktických výhod a premyslených detailov. Patrí tam okrem iného napríklad aj vykurovanie a ohrev teplej vody pomocou vlastného plynového kotla, čo je pozitívne z hľadiska možnosti regulácie nákladov. Byt sa predáva s kompletne vybavenou novou kuchynskou linkou vrátane spotrebičov, ktorým dominuje americká chladnička. Súčasťou kúpnej ceny je samozrejme štandard, ale aj kompletné svietidlá a veľké množstvo vstavaného úložného priestoru. V neposlednom rade poteší veľká pivničná kobka v podzemí prislúchajúca k bytu.

Obhliadky sú možné po dohode naživo aj virtuálne (cez Whatsapp videohovor).

Zhrnutie:
Typ ponuky: Predaj
Nehnuteľnosť: 4-izbový byt
Okres: Bratislava 1
Ulica: Podhorského
Celková plocha: 104 m2
Podlažie: 1NP
Balkón/lodžia: Nie
Pivnica: Áno
Výťah: Nie
Konštrukcia: Tehlová
Novostavba: Nie
Stav bytu: Kompletná rekonštrukcia
Zateplenie domu: Áno
Vykurovanie: Vlastný plynový kotol
Možnú HÚ: Áno
Znalecký posudok: Áno

Doplnkové charakteristiky

 • Rok výstavby: 1950
 • Energetický certifikát: nemá
 • Pivnica: 6 m²
 • Vonkajšie parkovacie miesto: Áno
 • Verejné parkovanie: Áno
 • Kúrenie: Lokálne
kalendar
kalendar

Zaujala Vás táto nehnuteľnosť? Dohodnite si termín obhliadky alebo videoobhliadky!

Dohodnúť obhliadku

Nehnuteľnosť na mape

skrátený tvar telefónneho čísla
zobraziť číslo
Akcie inzerátu
Zavolať
Napísať e-mail

Kontakt na predajcu

Exkluzívne projekty