Rodinný dom MOROVNO, okres Prievidza PREMENA NA NOVÝ DOMOV
Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Dátum aktualizácie: 21. 05. 2021
iná ulica, Handlová
Rodinný dom MOROVNO, okres Prievidza // PREMENA NA NOVÝ DOMOV
49 500 €

Rodinný dom MOROVNO, okres Prievidza // PREMENA NA NOVÝ DOMOV

49 500 €


 • Typ: Predaj
  Druh: Rodinný dom
  Stav: Pôvodný stav
 • Úžit. plocha: 112 m2
  Zast. plocha: 157 m2
  Plocha pozemku: 657 m2
 • Cena za m2: 441,96 €/m²
  ID inzerátu: 4352611
Rodinný dom MOROVNO, okres Prievidza // PREMENA NA NOVÝ DOMOV
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Rekonštruovať alebo si zaobstarať úplne nový dom_?

Odpoveď nebýva jednoduchá a veľmi často súvisí aj s vysokými cenami pozemkov, kvalitný pozemok s dobrou orientáciou, prístupovou cestou a IS sa ťažko hľadá. Na misku váh treba položiť celý rad aspektov. V niektorých lokalitách vyjde starý dom so záhradou lacnejšie ako prázdna stavebná parcela. V prospech renovácie starších domov hovorí aj to, že sú zasadené v existujúcej zástavbe, s fungujúcou infraštruktúrou a že sú obklopené mnohoročnou vegetáciou. Výhodou rekonštrukcie môže byť dobré umiestnenie domu na pozemku a nezameniteľný génius loci.

Rodinný dom v pôvodnom stave vhodný na kompletnú rekonštrukciu
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Predaj rodinného domu v okrajovej obci Morovno, 2km od obce Ráztočno, 8 km od mesta Handlová, 14 km od mesta Prievidza. Obec Morovno je malá koncová dedinka, obklopená lesmi a lúkami. Blízkosť prírody, zdravšie ovzdušie, pomalšie životné tempo ...to je len pár, z mnohých výhod bývania na dedine. Ak uvažujete o zmene vášho životného štýlu a spomenuté výhody sú na prvom mieste vašich požiadaviek na nové bývanie čítajte ďalej.
Rodinný dom / v súčasnosti 2-izbový / bol postavený v 60-tich rokoch, v 70-tich rokoch bola k domu postavená prístavba – letná kuchyňa. Dom aj prístavba sú v pôvodnom stave, vyprataný, toho času neobývaný, vhodný na kompletnú rekonštrukciu.

VIRTUÁLNY HOME STAGING exteriéru a interiéru domu
--------------------------------------------------------------------------------
Vo fotografiách máte možnosť pozrieť virtuálny home staging celého exteriéru a interiéru domu, ktorý sme pripravili s cieľom umožniť vcítiť sa do atmosféry bývania v tomto dome, ukázať potenciál domu v novom kabáte ale tiež lepšie využiť dispozičné riešenie domu. Vizualizácia bola urobená presne na mieru exteriéru domu, pozemku a interiéru. Miernou úpravou dispozície sme prepojili centrálny obytný priestor so záhradou, vytvorili priestor na terasy, využitia prístavby na hosťovské ubytovanie , priestor pre vaše auto, zmenou dispozície interiéru sme vytvorili 3-izbový dom s príslušenstvom a tým sme docielili zmenu konceptu bývania.

Prikladáme link:https://renovactive.sk/premena-na-novy-domov
- vzorovú rekonštrukciu v aktívnom štandarde, ktorá dokazuje, že aj v starých budovách možno zabezpečiť zdravé, komfortné a zároveň energeticky úsporné bývanie. Náklady na rekonštrukciu tohto domu boli v nižšom štandarde 70.000,- Eur. Rekonštrukciu si môžete rozčleniť na niekoľko etáp. Renovovať môžete aj postupne, v závislosti od vašich finančných možnosti, či požiadaviek na veľkosť úžitkovej plochy domu.

Technický stav domu:
-------------------------------
Rodinný dom je situovaný na začiatku obce. Dom bol postavený v 60-tich rokoch. Jedná sa o jednopodlažný rodinný dom so sedlovou strechou, kompletne podpivničený. Dispozične dom pozostáva z dvoch miestností a príslušenstva – chodba, kuchyňa, komora, kúpeľňa a toaleta. Úžitková plocha tohto podlažia je 80 m2. V pivničných priestoroch sú 4 miestností, využívané ako technická miestnosť, sklady, pivnice – jedna miestnosť vykazuje známky vlhnutia, nedostatočná izolácia. V 70-tich rokoch bola k domu postavená jednopodlažná prístavba, s vlastným samostatným vstupom, so sedlovou strechou, pozostávajúca z dvoch miestností, s možnosťou využitia ako letná kuchyňa, úžitková plocha 32 m2. Dom aj prístavba sú v pôvodnom stave, vyprataný, toho času neobývaný, vhodný na kompletnú rekonštrukciu.

 IS: Dom je napojený na obecný vodovod, elektrinu, kanalizácia je vyvedená do žumpy umiestnenej na pozemku. Vykurovanie je zabezpečené pecou na pevné palivo.

 Pozemok – rovinatý, obdĺžnikového tvaru, výmera 657 m2 z toho zastavaná plocha 157 m2, výhodou je dobré umiestnenie domu na pozemku, v strede pozemku sa nachádza veľký orech, inak je pozemok bez stromov – zatrávnený, na konci pozemku menšia zástavba v minulosti využívaná na chov domácich zvierat

 Úžitková plocha – dom 80m2, pivničné priestory 80m2, prístavba 32 m2

 Lokalita - Obec MOROVNO: Menšia okrajová obec, obklopená prírodou, v ktorej nájdete potraviny, hostinec, kaplnku, autobusovú zástavku, športové letisko. 2 km od obce je obec Ráztočno s kompletnou občianskou vybavenosťou – škola, škôlka, kostol, potraviny, pošta. Obec Morovno je vzdialené 8 km od mesta Handlová a 14 km od mesta Prievidze.

ODPORÚČANIE MAKLÉRA: V súčasnej dobe ľudia vyhľadávajú menšie staršie domy, ktoré si rekonštrukciou chcú prerobiť, či už na bývanie alebo rekreáciu. Keďže v 60-tich a 70-tich rokoch sa stavali veľké domy, ponuka menších domov v tejto lokalite býva sporadická, žiadna. Lokalitou je bývanie vhodné pre ľudí, ktorí majú radi blízkosť prírody. Dom je vyprataný, čo často pri starších domoch nebýva zvykom.

Ak vás ponuka zaujala, volajte, píšte pre viac informácii o dome, prípadne dohodnutia si obhliadky, 0917 114 229 Ing. Ľudmila Galambošová / osobná realitná maklérka LARES reality

Index bývania

Index bývania Index bývania vyjadruje spokojnosť obyvateľov s príslušnou lokalitou. Index sa môže líšiť v závislosti od presného umiestnenia nehnuteľnosti na mape.

Vďaka Indexu bývania zistíte, aké sú silné a slabé stránky príslušnej lokality. Hodnotí sa hneď viacero sfér (životné prostredie, kvalita bývania, bezpečnosť …).

Zobraziť Index bývania

V spolupráci so City Performer


kalendar
kalendar

Zaujala Vás táto nehnuteľnosť? Dohodnite si termín obhliadky alebo videoobhliadky!

Dohodnúť obhliadku

Nehnuteľnosť na mape

skrátený tvar telefónneho čísla
zobraziť číslo
Akcie inzerátu
Zavolať
Napísať e-mail

Kontakt na predajcu

Exkluzívne projekty