REZERVOVANÉ. Netradičný rodinný dom v Prievidzi -s duchom tradície, pokojom vidieka, moder.prevedení
Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Dátum aktualizácie: 12. 10. 2021
Na Záhumní, Prievidza
REZERVOVANÉ. Netradičný rodinný dom v Prievidzi -s duchom tradície, pokojom vidieka, moder.prevedení
286 000 €

REZERVOVANÉ. Netradičný rodinný dom v Prievidzi -s duchom tradície, pokojom vidieka, moder.prevedení

286 000 €


 • Typ: Predaj
  Druh: Rodinný dom
  Stav: Kompletná rekonštrukcia
 • Úžit. plocha: 200 m2
  Zast. plocha: 130 m2
  Plocha pozemku: 1385 m2
 • Cena za m2: 1 430 €/m²
  Energie: 66 €/mesiac
  ID inzerátu: 4436906
Dovoľujem si Vám predstaviť netradičný rodinný dom v Prievidzi - s duchom tradície, pokojom vidieka, v modernom prevedení a s maximálnym využitím prírodných zdrojov.

Verím, že malá ochutnávka, väčšine z nás aspoň pohladí dušu a bude inšpirujúca.
Iba jednému dovolí splniť si sen o bývaní – žiť priamo v meste – centre všetkého diania a predsa v objatí prírody, v pokojnom, štýlovom a zároveň v maximálne funkčnom a ekonomickom bývaní.

VIDEO
https://www.youtube.com/watch?v=2IrhTXnvt8U

Precízna rekonštrukcia (dlhoročné skúsenosti trpezlivého majiteľa v odbore stavebníctva v zahraničí), s použitím kvalitných materiálov a s efektívnym prepojením prírodných zdrojov s novodobými technológiami, ktorých výsledkom je pohodlné bývanie s nízkymi mesačnými nákladmi iba podčiarkujú esprit tejto nehnuteľnosti.

ZÁKLADNÉ ÚDAJE:
* lokalita: Prievidza – Necpaly, ulica Na Záhumní.
* veľkosť pozemku: 1385m2.
* zastavaná plocha: 130 m2.
* úžitková plocha: 200 m2.
* orientácia: čelná strana domu je orientovaná na juh,
* prízemie – nepodpivničené: garáž – dielňa s technickou časťou, umývadlom a toaletou, spálňa so šatníkom a priamym vstupom do kúpeľne, kúpeľňa (má dva vstupy – zo spálne a vstupnej chodby) je s vaňou aj so sprchovým „saunovým“ kútom a s toaletou (má priame odsávanie), obývacia izba - galéria s krbom vyrábaným na mieru (je tu predpríprava aj na kuchynskú linku), špajza, terasa (s kuchynskou linkou, sedením, s vírivkou - čistenou ozónom aj so sprchu), chodba a drevené schodisko do podkrovia.
* podkrovie: veľká izba, kuchyňa, kúpeľňa s vaňou (i s prípojkou na práčku).
* drevená terasa galérie s kovovo-dreveným zábradlím prepojená s drevným schodiskom, stropom a trámami a spolu s krbom tvoria dušu celého bývania.
* dom je technicky predpripravený i na dvojgeneračné bývanie.
* drobné stavby na pozemku: prístrešok a odstavná plocha pre dve osobné autá, drevená chalúpka – sklad záhradného náradia, postavená s využitím materiálov z pôvodnej strechy, dvojvrstvový polykarbonátový skleník.
* oplotenie: celý pozemok je oplotený - v kombinácii: pletivo, múry, drevené vchodové dvere a drevená elektrická brána.

INŽINIERSKE SIETE
* obecný vodovod a studňa. Každý zdroj má vlastné – kompletné dural-plastové potrubie v celom dome. Studňa je 6 metrov hlboká - kopaná, na konci pozemku a s vlastným čerpadlom.
* obecná kanalizácia a je potiahnutá až do stredu pozemku z predpokladom budúcej výstavby
* elektrina,
* plyn,
* výhrev domu cez ústredné plynové kúrenie, krbovú vložku KOBOK - vyrobenú na mieru (teplovzdušné prieduchy krbu vyhrievajú vzduch aj vodu) v kombinácii s kondenzačným kotlom JUNKERS a podlahovým kúrením s kombinovaným termostatom,
* výhrev vody zabezpečujú solárne panely a 300 litrový bojler so spoločnou samoreguláciou.
* internet.

NÁKLADY NA BÝVANIE
* mesačné náklady za vodu, elektrinu, plyn, palivové drevo (bez internetu a RTVS) vypočítaná z mesačných preddavkov a po odpočítaní preplatkov za posledné zúčtovacie obdobie je 66,- Eur.

POZEMOK
* je v miernom svahu a končí lesom sálajúci energiu, pokoj a život zároveň. Je celý drenážovaný do trativodov. V prednej časti pozemku sa nachádzajú dom s garážou, prístrešok a odstavná plocha na autá, prestrešená terasa s vírivkou i sprchou a drevená chalúpka s ohniskom. V druhej časti pozemku sa nachádza záhrada, skleník a zatrávnená plocha s ovocnými stromami: jablká, hrušky, slivky (výťažnosť 40 litrov kvalitnej domácej : ), marhule, lieskovce a kríky: egreše, ríbezle, josta, maliny, čučoriedky.
* okrasné dreviny - taktiež so vzorovou starostlivosťou: krušpány, kanadský javor, šípové ruže, skalničky, tuje a ďalšie okrasné kvety a rastliny, ktoré sú vysadené najmä v prednej časti pozemku.

CENA NEHNUTEĽNOSTI
*286.000,- Eur.

LOKALITA
* pokojná a zároveň vyhľadávaná lokalita na bývanie v rodinných domoch s výbornou občianskou vybavenosťou, s rýchlym spojením s mestom pešo i autom. Viac o živote v meste: http://www.prievidza.sk/

ĎALŠIE TECHNICKÉ ÚDAJE
* hĺbková rekonštrukcia a výstavba prístavby bola realizovaná s jasným zámerom, aby sa využili všetky dostupené energie,
*dom pozostáva z dvoch častí:
- pôvodná je odhadovaná na rok 1920 až 1930, ktorá bola kompletne zrekonštruovaná v roku 2007 - zostali len obvodové mury v garáži a spálni, ostatné je vybudované nanovo. Pôvodný sokel je kamenný a zvyšok je z pálenej tehly. Prístavba – chodba, galéria, špajza terasa je z roku 2015. Obvodové múry sú z tehly, priečky z pórobetónu – sieťkované s klasickými ale kvalitnými omietkami.
*strecha – nová s krytinou – pálená škridla Tondach a izoláciu Rockwool,
*fasáda – všetky štukové detaily na dome sú z pórobetónu (nie polystyrénu) a s použitím kvalitnej nemeckej fasádnej farby – vode-odolnej, čistiteľnej a stále krásne bielej,
* okná – eurookná, dubové vchodové dvere z Oravskej Lesnej,
* podlahy – drevená plávajúca v kombinácii s keramickou dlažbou a vonku je položená dlažba značky Premac,
* obklad – omieľaný kremeň.

Ďalšie informácie o nehnuteľnosti, prípadne termín nezáväznej obhliadky Vám rada poskytnem telefonicky na 0904 614 108.

Doplnkové charakteristiky

 • Vlastníctvo: Osobné
 • Počet izieb/miestností: 3
 • Počet garáží: 1
 • Orientácia: Južná
 • Terén pozemku: Mierne svahovitý
 • Prístupová komunikácia: Asfaltová

Index bývania

Index bývania Index bývania vyjadruje spokojnosť obyvateľov s príslušnou lokalitou. Index sa môže líšiť v závislosti od presného umiestnenia nehnuteľnosti na mape.

Vďaka Indexu bývania zistíte, aké sú silné a slabé stránky príslušnej lokality. Hodnotí sa hneď viacero sfér (životné prostredie, kvalita bývania, bezpečnosť …).

Zobraziť Index bývania

V spolupráci so City Performer


kalendar
kalendar

Zaujala Vás táto nehnuteľnosť? Dohodnite si termín obhliadky alebo videoobhliadky!

Dohodnúť obhliadku

Nehnuteľnosť na mape

skrátený tvar telefónneho čísla
zobraziť číslo
Akcie inzerátu
Zavolať
Napísať e-mail

Kontakt na predajcu

Exkluzívne projekty