PREDAJ - Krásny veľkometrážny byt v historickej vile - Palisády
Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Dátum aktualizácie: 30. 09. 2021
Palisády, Bratislava I - Staré Mesto
PREDAJ - Krásny veľkometrážny byt v historickej vile - Palisády
890 000 €

PREDAJ - Krásny veľkometrážny byt v historickej vile - Palisády

890 000 €


 • Typ: Predaj
  Druh: 5 a viac izbový byt
  Stav: Pôvodný stav
 • Úžit. plocha: 288 m2
 • Cena za m2: 3 090,28 €/m²
  ID inzerátu: 4441446
[b]Ponúkame na predaj výnimočný priestranný byt v historickej Bratislavskej vile na ulici Palisády. [/b]Dom v ktorom sa byt nachádza je výnimočný svojou architektúrou - autorom bol významný architekt nemeckej geometrickej secesie a rannej moderny - Rudolf Bitzan.

“Česká banka Union dala postaviť pre svojich zamestnancov obytný dom nároží Palisád a Godrovej ulice. K Palisádam sa obracia dvojposchodovým priečelím, ktoré pripomína vilu bohatého továrnika alebo menší kaštieľ. Byt na poschodí bol určený pre riaditeľa filiálky. Na fasádach sa uplatnila sochárska výzdoba vysokej kvality realizovaná v štuke. Stavbu dokončili v roku 1925. Plány sa čiastočne zachovali v Mestskom archíve.”Citácia - článok https://www.bratislavskenoviny.sk/historia/32861-obytny-dom-ceskej-banky-union-na-palisadachDo bytu sa vchádza vstupom v nádvorí bytového domu, kde sa po schodoch dostaneme na prvé podlažie tohto dvojposchodového priestranného bytu. Vstupujeme do priestrannej haly, ktorá plynulo prechádza do obývacej miestnosti so sedením a s výklenkom situovaným na ulicu Palisády. Na tomto poschodí sa nachádza vstupná hala, obývací priestor, kuchyňa, jedáleň, WC, pracovňa, komora, priestor je veľkolepý a variabilný.Na druhom poschodí bytu sa nachádza ateliér, spálňa, detská izba, chodba, kúpeľňa a WC, odkladacie priestory, ktoré vytvorili majiteľia tohto bytu pri rekonštrukcii.Pôdorys nehnuteľnosti poskytneme na vyžiadanie.Byt prešiel postupnou rekonštrukciou, v byte sa nachádzajú drevené obklady, drevené parkety, dlažby, okná sú drevené pieskované - repasované, zateplené, dvere drevené s pieskovaným sklom - vysoké krásne stropy, byt dýcha históriou. V byte je alarm. Kúrenie je elektrické, plyn do bytu zavedený bol, ale nevyužíva sa. Nie je problém ho obnoviť. Elektrické rozvody boli robené spoločne s kúrením. V byte sú bezpečnostné dvere. Na druhom poschodí vznikli v povale úložné priestory.Viac informácií o tejto výnimočnej nehnuteľnosti získate telefonicky a na osobnej obhliadke.[b]LOKALITA[/b] – Staré Mesto - Palisády - Centrum Bratislavy - v okolí je kompletná občianska vybavenosť. Zástavka MHD resp. dopravný uzol Zochova v blízkosti bytového domu. Výborná dopravná dostupnosť na Bratislavský obchvat. Pešia dostupnosť do historického centra mesta.

[b]

PARKOVANIE[/b] – parkuje sa priamo vo dvore bytovej vily - brána vstupná elektrická na ovládanie

[b]MESAČNÉ NÁKLADY[/b] – 280 EUR/mes. – 2 osoby + elektrina, internet, KTV

[b]CENA [/b]– Info v RKByt bude voľný po dohode.Možnosť platby prostredníctvom hypotekárneho úveru.Odporúčam vidieť – teším sa na Vás na obhliadke!

Doplnkové charakteristiky

 • Rok výstavby: 1925
 • Vlastníctvo: Osobné
 • Počet nadzemných podlaží: 2
 • Podlažie: 1
 • Počet balkónov: 1
 • Typ konštrukcie: Tehlová

Index bývania

Index bývania Index bývania vyjadruje spokojnosť obyvateľov s príslušnou lokalitou. Index sa môže líšiť v závislosti od presného umiestnenia nehnuteľnosti na mape.

Vďaka Indexu bývania zistíte, aké sú silné a slabé stránky príslušnej lokality. Hodnotí sa hneď viacero sfér (životné prostredie, kvalita bývania, bezpečnosť …).

Zobraziť Index bývania

V spolupráci so City Performer


kalendar
kalendar

Zaujala Vás táto nehnuteľnosť? Dohodnite si termín obhliadky alebo videoobhliadky!

Dohodnúť obhliadku

Nehnuteľnosť na mape

skrátený tvar telefónneho čísla
zobraziť číslo
Akcie inzerátu
Zavolať
Napísať e-mail

Kontakt na predajcu

Exkluzívne projekty