LESNÉ POZEMKY K. Ú. HALIČ A K. Ú. PANICKÉ DRAVCE, OKRES LUČENEC
Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Dátum aktualizácie: 23. 11. 2021
23. Januára, Halič
LESNÉ POZEMKY K. Ú. HALIČ A K. Ú. PANICKÉ DRAVCE, OKRES LUČENEC
613 648 €

LESNÉ POZEMKY K. Ú. HALIČ A K. Ú. PANICKÉ DRAVCE, OKRES LUČENEC

613 648 €


  • Typ: Dražba
    Druh: Lesy
  • Zast. plocha: 1044960 m2
  • Cena za m2: 0,59 €/m²
    ID inzerátu: 4534403
Lesné pozemky k. ú. Halič a k. ú. Panické Dravce, okres Lučenec

Lesné pozemky sa nachádzajú v prvom (dubovom) lesnom vegetačnom stupni v živnom rade s priaznivými podmienkami na pestovanie duba zimného s prímesou duba cerového. Priemerná bonita duba je 24, čo v bonitnom vejári 10 – 36 zodpovedá mierne nadpriemerným produkčným podmienkam.

Všetky lesné pozemky sú zaradené do kategórie hospodárskych lesov, čo predpokladá ich plné hospodárske využitie. Bežné hospodárenie v lesoch nie je ničím obmedzené, nakoľko sa územie nachádza v prvom stupni územnej ochrany prírody.

TVAR LESA:

96% porastov je pravých kmeňovín;
4 % tvoria výmladkové lesy;
Lesné porasty sú tvorené z 34% dubom zimným, 46 % dubom cerovým, 14% hrabom, 5% agátom 1% lipou s prímesou javora, jelše a brezy.
Z celkovej zásoby dreva je 57 % alokovaných v rubne zrelých porastoch. Program starostlivosti o lesy platný na obdobie 2015 – 2026 povoľoval ťažbu dreva v rozsahu cca 7000 m3. Ťažbové možnosti sú už na toto obdobie vyčerpané. Stále však ostáva približne 11 000 m3 rubne zrelých zásob, ktoré sa budú postupne odčerpávať v nasledujúcich decéniach.

Všetky lesné porasty sú sprístupnené lesnou cestou a sú obhospodarovateľné traktorovou technológiu.

Priemerný sklon je 10% a terén je priechodný bez prekážok. Jednotky priestorového rozdelenia lesa sú vytvorené v hraniciach parciel, čo je veľkou výhodou pri obhospodarovaní lesného majetku.

Lesné pozemky sa nachádzajú v dvoch poľovných revíroch. Obidva poľovné revíry sú zaradené do chovateľskej oblasti S IX Tuhár.

Index bývania

Index bývania Index bývania vyjadruje spokojnosť obyvateľov s príslušnou lokalitou. Index sa môže líšiť v závislosti od presného umiestnenia nehnuteľnosti na mape.

Vďaka Indexu bývania zistíte, aké sú silné a slabé stránky príslušnej lokality. Hodnotí sa hneď viacero sfér (životné prostredie, kvalita bývania, bezpečnosť …).

Zobraziť Index bývania

V spolupráci so City Performer


kalendar
kalendar

Zaujala Vás táto nehnuteľnosť? Dohodnite si termín obhliadky alebo videoobhliadky!

Dohodnúť obhliadku

Nehnuteľnosť na mape

skrátený tvar telefónneho čísla
zobraziť číslo
Akcie inzerátu
Zavolať
Napísať e-mail

Kontakt na predajcu