PREDAJ: Chalupa v turčianskom dvore, 123 m2, obec Háj, okres Turčianske Teplice.
Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Dátum aktualizácie: 22. 11. 2021
Háj, Háj, Turčianske Teplice
PREDAJ: Chalupa v ''turčianskom'' dvore, 123 m2, obec Háj, okres Turčianske Teplice.
79 900 €

PREDAJ: Chalupa v ''turčianskom'' dvore, 123 m2, obec Háj, okres Turčianske Teplice.

79 900 €


 • Typ: Predaj
  Druh: Chalupa, rekreačný domček
  Stav: Čiastočná rekonštrukcia
 • Úžit. plocha: 123 m2
  Zast. plocha: 117 m2
  Plocha pozemku: 322 m2
 • Cena za m2: 649,59 €/m²
  ID inzerátu: 4548451
ÍSŤ DO HÁJA NIE JE NÁHODA, ÍSŤ DO HÁJA NA CHALUPU...JE POHODA.

DOBRÉ REALITY – silná slovenská realitná sieť, exkluzívne ponúka na predaj rodinný dom - chalupu v štýle typickej architektúry a urbanizmu Turca (spoločné dvory), v malebnej obci Háj neďaleko Turčianskych Teplíc.

PREDMET PONUKY
Juhovýchodne orientovaný, čiastočne podpivničený kamenný dom s prístavbou, gánkom a terasou s úžitkovou plochou 105 m2, postavený na rovinatom, slnečnom pozemku s výmerou 117 m2. Súčasťou predaja je podiel na spoločnom dvore s výmerou 458 m2 a pozostatky hospodárskej budovy z kameňa na pozemku o veľkosti 105 m2.
Pôvodný dom v minulosti prešiel čiastočnou rekonštrukciou (el. rozvody, rozvody vody, výmena okien a vstupných dverí za plastové, výmena podláh), pričom bol zachovaný jeho pôvodný charakter v niektorých prvkoch (drevené stropy, interiérové dvere, okenice, klenby, drevená podlaha v kuchyni, gánok). Na prelome 80-90tych rokov bola k domu pristavená prístavba z tehál (sklad v suteréne, izba, kúpeľňa, samostatné WC, izba v podkroví s terasou a sprchovým kútom).
Strecha domu je z pálenej škridle. Okná na dome sú plastové a pôvodné drevené (prístavba). Voda je privedená z verejného vodovodu, ohrev je zabezpečený el. bojlerom, likvidácia odpadových vôd je do žumpy s možnosťou pripojenia na obecnú kanalizáciu (príprava). Vykurovanie v dome je el. konvektormi a krbovou pecou.
Mesačné náklady na prevádzku domu sú v tomto čase 80 Eur.

RODINNÝ DOM (CHALUPA) JE KÚPOU IHNEĎ K DISPOZÍCII.

DISPOZÍCIA
Pôvodný dom: pivnica, vstupná hala (terajšia kuchyňa), izba 1, izba 2 (pôvodne kuchyňa s pripravenými rozvodmi vody), podkrovná izba.
Prístavba: sklad v suteréne (vstup z izby), izba, kúpeľňa s vaňou, samostatné WC, podkrovná izba so sprchovým kútom a výstupom na terasu.
Exteriér: terasa, hospodárska budova z kameňa.

LOKALITA
Obec Háj je situovaná v Turčianskej kotline, v podhorí Veľkej Fatry a Kremnických vrchov. Je výborným východiskovým bodom pre letnú a zimnú turistiku, cykloturistiku, návštevu okolitých hradov, kultúrnych a historických pamiatok, tiesňav, vodopádov, náučných chodníkov, lyžiarskych stredísk a kúpeľov (SPA & AQUAPARK Turčianske Teplice 2 km, Krahule 21 km, Skalka 29 km, Valčianska dolina 25 km, Gaderská dolina 14 km, Jasenská dolina 27 km a i.,). Základnú občiansku vybavenosť v obci tvorí obecný úrad, rímskokatolícky kostol, materská škola, potraviny. Ostatné služby (úrady, banky, obchody, služby) sú dostupné v okresnom meste Turčianske Teplice vzdialenom 2 km. Dostupnosť do ďalších väčších miest je do 1 hodiny cesty autom (Žilina 55 km, Martin 25 km, Banská Bystrica 37 km, Kremnica 22 km, Žiar nad Hronom 39 km).

ODPORUČENIE MAKLÉRA
Ak hľadáte chalupu v Turci, tak tento dom je správnou voľbou. Jeho chalupársky charakter posilní a atmosféru spoločného dvora typického pre architektúru v obci, vyváži prízemná terasa i terasa vychádzajúca z izby v podkroví ústiaca do upraveného dvora. Pokojné prostredie, uzavretý dvor, pekné výhľady a susedská blízkosť (pre niekoho môže byť prekážkou) sa môže stať príjemným a inšpiratívnym momentom pre úpravu chalupy vo vašom vlastníctve. Dispozícia domu pôsobí priestranne a zvládne aj väčší počet osôb v jednom čase so zachovaním potrebného súkromia. Prvky pôvodnej architektúry, ktoré zostali zachované, si podmania nejedného chalupára. Sú dobrým základom pre ďalšiu tvorbu a úpravu interiéru. Za povšimnutie a "druhú šancu" stojí kamenná hospodárska budova vhodná ako základ pre vonkajšie sedenie, skladový priestor, hosťovský domček, súkromné wellness a pod.

CENA
79 900 Eur vrátane vrátane poplatkov za kompletný servis realitnej kancelárie Dobré Reality s.r.o.

Dobré Reality klientom poskytujú komplexné služby realitného sprostredkovania a celoslovenskú internetovú inzerciu. Už viac ako 10 rokov nám dôverujú tisícky klientov.
Hľadáme nových kolegov! K nášmu tímu profesionálnych obchodníkov s nehnuteľnosťami sa môžete pridať na: dobrereality.sk/kariera.

Doplnkové charakteristiky

 • Energetický certifikát: nemá
 • Vlastníctvo: Osobné
 • Počet nadzemných podlaží: 2
 • Počet izieb/miestností: 5
 • Priechodná izba: Áno
 • Balkón: Áno

Index bývania

Index bývania Index bývania vyjadruje spokojnosť obyvateľov s príslušnou lokalitou. Index sa môže líšiť v závislosti od presného umiestnenia nehnuteľnosti na mape.

Vďaka Indexu bývania zistíte, aké sú silné a slabé stránky príslušnej lokality. Hodnotí sa hneď viacero sfér (životné prostredie, kvalita bývania, bezpečnosť …).

Zobraziť Index bývania

V spolupráci so City Performer


kalendar
kalendar

Zaujala Vás táto nehnuteľnosť? Dohodnite si termín obhliadky alebo videoobhliadky!

Dohodnúť obhliadku

Nehnuteľnosť na mape

skrátený tvar telefónneho čísla
zobraziť číslo
Akcie inzerátu
Zavolať
Napísať e-mail

Kontakt na predajcu

Exkluzívne projekty