Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Dátum aktualizácie: 25. 07. 2022
Veľkolucká, Veľká Lúka
PREDAJ: Zdravý dom na malom pozemku, 88 m2, Veľká Lúka, okres Zvolen
139 900 €

PREDAJ: Zdravý dom na malom pozemku, 88 m2, Veľká Lúka, okres Zvolen

139 900 €

Dohoda možná


 • Typ: Predaj
  Druh: Rodinný dom
  Stav: Čiastočná rekonštrukcia
 • Úžit. plocha: 88 m2
  Zast. plocha: 60 m2
  Plocha pozemku: 250 m2
 • Cena za m2: 1 589,77 €/m²
  ID inzerátu: 4680247
DOBRÉ REALITY – silná slovenská realitná sieť, exkluzívne ponúka zdravý rodinný dom (technickým stavom aj klímou) s vlastnou studňou, súpisným číslom a malým pozemkom v lukratívnej obci Veľká Lúka situovanej v blízkosti okresných miest Zvolen, Banská Bystrica a kúpeľných miest Sliač a Kováčová.

PREDMET PONUKY

Juhovýchodne orientovaný rodinný dom s dvorom, studňou a vlastným súpisným číslom postavený na rovinatom, slnečnom pozemku v širšom centre obce Veľká Lúka.
Postavený bol v roku 1938 a v rokoch 1999 - 2003 prešiel kompletnou rekonštrukciou a dispozičnou úpravou: dobudovanie zádveria, terasy, podkrovia, výmena a tepelná izolácia strechy, strešnej krytiny, keramické stropy, hydroizolácie podláh, ústredné kúrenie, vybudovanie schodiska, výmena rozvodov vody a el. energie (220 V a 380 V pre kuchynský sporák).
Ďalšie úpravy rodinného domu prebehli v rokoch 2012 (vonkajšie drevené konštrukcie a zábradlia, terasové dlažby) a 2018 (výmena vstupných dverí a okien za plastové, dobudovanie nerezového komína pre krbovú pec, položenie plávajúcich podláh v podkroví).

RODINNÝ DOM JE AKO STAVBA ZDRAVÝ V ZMYSLE TECHNICKÉHO STAVU, AJ KLÍMY V ŇOM.
PRI VÝSTAVBE A REKONŠTRUKCII BOLI POUŹITÉ PRÍRODNÉ MATERIÁLY KAMEŇ, PÁLENÁ TEHLA, VÁPENNÉ OMIETKY, KTORÉ ZACHOVÁVAJÚ CHARAKTER PRE ZDRAVIE ČLOVEKA VHODNÉHO A FUNKČNÉHO BÝVANIA.

Rodinný dom je súčasťou dvojdomu (spoločná severná stena š. 1m) a v súčasnosti sa nachádza v spoločnom dvore. Kúpou sa časť dvora oddelí, čím vznikne samostatný dvor a pozemok s výmerou cca 250 m2 patriaci k domu (upresnenie novým geometrickým plánom).

Dom je v súčasnosti v stave ešte nedokončenej rekonštrukcie (keramické obklady, podlahy, sanita, kuchyská linka, krbová pec a i.). V dome je privedená el. energia, optický internet a pitná voda z verejného vodovodu (úžitkovú vodu pre dom je možné využiť zo studne vo dvore). Vykurovanie je ústredné, plynové, s možnosťou osamostatnenia. Ohrev teplej vody je zabezpečený zásobníkom kombinovaným s plynovým kotlom. Likvidácia odpadových vôd je čističkou odpadových vôd (kapacita pre 8 osôb) s výhľadom vybudovania verejnej kanalizácie v obci a pripojenia sa k nej.

DISPOZÍCIA

1 NP (44 m2 bez terasy): vstupná chodba, kuchyňa, obývacia izba, kúpeľňa, podschodiskový priestor.
PODKROVIE (44 m2 bez balkónu): schodisko, chodba, 2 izby, balkón

LOKALITA

Obec Veľká Lúka je počtom obyvateľov menšou obcou, vyhľadávanou a lukratívnou pre trvalé bývanie (aj rekreáciu) vzhľadom na svoju polohu. Vzdialená je 3 km od mesta Sliač, 9 km od okresného mesta Zvolen, 20 km od krajského mesta Banská Bystrica a má vynikajúcu dostupnosť k hlavným dopravným trasám (R1, R2) a letisku Sliač (6 m). Obec je dobre dostupná autobusovým, aj vlakovým spojením.
Základné služby občianskej vybavenosti sú dostupné v obci (potraviny, obecný úrad, MŠ, pohostinstvo), širšie služby (pošta, ZŠ a i.) sú dostupné v neďalekých mestách Sliač a Zvolen.
Okolie obce poskytuje dostatok príležitostí pre pracovné aktivity, voľný čas, aj rekreáciu: blízkosť okresného a krajského mesta, kúpeľných miest (Holyday Park a kúpele v Kováčovej (7 km), Kúpele Sliač (4 km)), Zvolenská priehrada (13 km), letisko v Očovej (22 km), Ski Resort Šachtičky (30 km), Ski Králiky (27 km), lyžiarske stredisko Skalka (24 km), cyklotrasy, turistické a náučné chodníky, historické a kultúrne pamiatky a podujatia.

ODPORUČENIE MAKLÉRA

Rodinný dom je vhodnou alternatívou pre trvalé bývanie v prímestskej lokalite, ale aj rekreáciu vzhľadom na blízkosť kúpeľných miest, rekreačných oblastí, či blízkych cyklotrás a turistických trás.
Príjemná dispozícia domu, terasa a neveľký, slnečný pozemok so studňou poskytujú dostatok životného priestoru pre zvládanie bežných povinností, či oddych. Nedokončená rekonštrukcia je priestorom pre vytvorenie zázemia vyhovujúceho novému užívateľovi.
Prevádzkové náklady domu sú nízke, materiály, z ktorých je dom postavený zdravé.
Po zrealizovaní potrebných technických a estetických úprav sa dom stane závideniahodným sídlom v blízkosti mesta s benefitmi žiadaného malého domu s malým pozemkom, ktorý smelo môže cenou aj rozlohou konkurovať bývaniu v byte neďalekých miest.

CENA
139 900 Eur vrátane poplatkov za kompletný servis realitnej kancelárie DOBRÉ REALITY s.r.o. V prípade záujmu Vám pomôžeme so zabezpečením financovania kúpy nehnuteľnosti.

Dobré Reality klientom poskytujú komplexné služby realitného sprostredkovania a celoslovenskú internetovú inzerciu. Už viac ako 10 rokov nám dôverujú tisícky klientov.
Hľadáme nových kolegov! K nášmu tímu profesionálnych obchodníkov s nehnuteľnosťami sa môžete pridať na: dobrereality.sk/kariera.

Doplnkové charakteristiky

 • Rok výstavby: 1938
 • Rok poslednej rekonštrukcie: 2018
 • Energetický certifikát: nemá
 • Vlastníctvo: Osobné
 • Počet nadzemných podlaží: 2
 • Počet izieb/miestností: 3

Index bývania

Index bývania Index bývania vyjadruje spokojnosť obyvateľov s príslušnou lokalitou. Index sa môže líšiť v závislosti od presného umiestnenia nehnuteľnosti na mape.

Vďaka Indexu bývania zistíte, aké sú silné a slabé stránky príslušnej lokality. Hodnotí sa hneď viacero sfér (životné prostredie, kvalita bývania, bezpečnosť …).

Zobraziť Index bývania

V spolupráci so City Performer


kalendar
kalendar

Zaujala Vás táto nehnuteľnosť? Dohodnite si termín obhliadky alebo videoobhliadky!

Dohodnúť obhliadku

Nehnuteľnosť na mape

skrátený tvar telefónneho čísla
zobraziť číslo
Akcie inzerátu
Zavolať
Napísať e-mail

Kontakt na predajcu

Exkluzívne projekty