Dátum aktualizácie: 05. 12. 2023
Alžbetina, Košice I - Staré Mesto
Prestížna nehnuteľnosť pri Dóme sv. Alžbety
Cena dohodou

Prestížna nehnuteľnosť pri Dóme sv. Alžbety

Cena dohodou

Vypočítať hypotéku
Overte si, akú hypotéku môžete získať.
Vypočítať hypotéku

 • Typ: Predaj
  Druh: Historický objekt
  Stav: Čiastočná rekonštrukcia
 • Úžit. plocha: 520 m2
  Zast. plocha: 248 m2
 • ID inzerátu: 4730043
Diana Reality ponúka na predaj dvojpodlažný , podpivničený meštiansky dom, radový , orientovaný na Alžbetinu ulicu , jedná sa o národnú kultúrnu pamiatku v samotnom historickom jadre mesta v blízkosti Dómu svätej Alžbety.
Budova pozostáva z obytnej časti a nebytových priestorov , ktoré sa prenajímajú.
Pozemok - zastavaná plocha a nádvorie o výmere 248 m2.
Plocha domu je 520 m2: suterén 220 m2, prízemie 180 m2, 1. poschodie 120 m2 + terasa 60 m2. Podkrovie s výmerou 180 m2 je možné využiť na realizáciu 2 bytových jednotiek so samostatným vchodom.
Na prvom poschodí sa nachádza 3 izbový byt , charakteristický vysokými stropmi a klenbami , s výmerou 120 m2 .K dispozícii je predsieň, priechodná obývacia izba s východom na balkón, kúpeľňa s toaletou, kuchyňa, sprchový kút s toaletou a terasa. Na prízemí sa nachádzajú 3 nebytové priestory, ktoré sa prenajímajú. V suteréne je takzvaná kamenná pivnica , z historického hľadiska najstaršia a najhodnotnejšia časť domu s valenou klenbou, v súčasnosti využívaná na gastro prevádzku. Vek budovy sa odhaduje na začiatok 14.str., budova prešla niekoľkými prestavbami až do súčasnej podoby. Pôvodní majitelia: 1760 Juraj Zvolenszky, 1767 Ján Hankoczy, cca 1790 gróf Mikuláš Forgács a 1827 Viliam Wilnrotter.

Nehnuteľnosť je inzerovaná so súhlasom majiteľov. Cena je uvedená vrátane provízie pre realitnú kanceláriu, ktorá zahŕňa právny servis prostredníctvom advokátskej kancelárie (autorizovaná kúpna zmluva) a poplatky spojené s prevodom nehnuteľnosti. Bližšie informácie a dokumentácia v RK, 0911123402


Doplnkové charakteristiky

 • Energetický certifikát: nemá
 • Vlastníctvo: Osobné
Developerské projekty na jednom mieste

Index bývania

Index bývania Index bývania vyjadruje spokojnosť obyvateľov s príslušnou lokalitou. Index sa môže líšiť v závislosti od presného umiestnenia nehnuteľnosti na mape.

Vďaka Indexu bývania zistíte, aké sú silné a slabé stránky príslušnej lokality. Hodnotí sa hneď viacero sfér (životné prostredie, kvalita bývania, bezpečnosť …).

Zobraziť Index bývania

V spolupráci so City Performer


kalendar
kalendar

Zaujala Vás táto nehnuteľnosť? Dohodnite si termín obhliadky alebo videoobhliadky!

Dohodnúť obhliadku

Nehnuteľnosť na mape

skrátený tvar telefónneho čísla
zobraziť číslo
Akcie inzerátu
Zavolať
Napísať e-mail

Kontakt na predajcu

Novostavby v okolí