Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Dátum aktualizácie: 08. 08. 2022
Kravany nad Dunajom
Lukratívna ponuka! Predaj - Kaštieľ - Kravany nad Dunajom
950 000 €

Lukratívna ponuka! Predaj - Kaštieľ - Kravany nad Dunajom

950 000 €


  • Typ: Predaj
    Druh: Iný objekt
    Stav: Pôvodný stav
  • ID inzerátu: 4786662
Ponúkam na predaj kaštieľ v obci Kravany nad Dunajom, okres Komárno, ktorý sa nachádza na rozľahlom pozemku o celkovej výmere 23 408 m2. Jedná sa o veľkolepú stavbu s vlastným parkom s plochou 8739 m2.Kaštieľ:

Je najväčší kaštieľ v obci, ktorý bol postavený v poslednej štvrtine 19. storočia Sándorom Braunom a manželkou Józsou Hazai. Od tej doby si prešiel rôznymi grófskymi majiteľmi až v rokoch 1945 bol skonfiškovaný a od roku 1953 bol prerobený na internát Strednej Poľnohospodárskej školy kde v tejto podobe je do dnes. Pôvodný kaštieľ sa skladal z dvoch prízemných budov s pôdorysom s tvarom L, keď ich dve hlavné fasády z dvorovej strany boli spojené drevenou pilierovou chodbou. Celý kaštieľ prestavbou zjednotil Gustáv Láng, keď sa pôvodná poschodová vodárenská veža stala aj vstupným objektom. Kaštieľ o poschodie bol nadstavaný až v 50. rokoch 20. stor., keď v podstate bola zachovaná jeho pôvodná architektúra. Hladké fasády budovy členia obdĺžnikové okná v šambránach s tromi klenákmi, nárožia sú zdobené kvádrovaním. Parková fasáda má nárožný plytký rizalit, dvorová stredný rizalit zakončený trojuholníkovým štítom. Časť parkovej fasády s bývalou terasou je zakončená rovnou atikou zdobenou zuborezom. V nádvorí kaštieľa je štýlová budova technického vybavenia a kamenná obruba studne z poslednej štvrtiny 19. stor. Nehnuteľnosť je v pôvodnom stave. Disponuje krásnym súkromným parkom, Dunaj s vyhliadkou je 10 m od nehnuteľnosti, nádherné prostredie, relax, ticho sú samozrejmosťou. Táto nehnuteľnosť otvára obrovské developerské a investičné možnosti. Odporúčam vidieť.

Všetky inžinierske siete sú na pozemku.

CENA 950.000 EUR plus DOHODA

Doplnkové charakteristiky

  • Vlastníctvo: Osobné
  • Voda: Na pozemku - Studňa

Index bývania

Index bývania Index bývania vyjadruje spokojnosť obyvateľov s príslušnou lokalitou. Index sa môže líšiť v závislosti od presného umiestnenia nehnuteľnosti na mape.

Vďaka Indexu bývania zistíte, aké sú silné a slabé stránky príslušnej lokality. Hodnotí sa hneď viacero sfér (životné prostredie, kvalita bývania, bezpečnosť …).

Zobraziť Index bývania

V spolupráci so City Performer


kalendar
kalendar

Zaujala Vás táto nehnuteľnosť? Dohodnite si termín obhliadky alebo videoobhliadky!

Dohodnúť obhliadku

Nehnuteľnosť na mape

skrátený tvar telefónneho čísla
zobraziť číslo
Akcie inzerátu
Zavolať
Napísať e-mail

Kontakt na predajcu

Exkluzívne projekty