Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Dátum aktualizácie: 08. 08. 2022
Pod Sýpkou, Holíč
Historická sýpka v meste Holíč
940 000 €

Historická sýpka v meste Holíč

940 000 €


 • Typ: Predaj
  Druh: Objekt pre obchod
  Stav: Pôvodný stav
 • Zast. plocha: 3036 m2
  Plocha pozemku: 3236 m2
 • Cena za m2: 309,62 €/m²
  ID inzerátu: 4791101
RADO Reality exkluzívne ponúka na predaj historickú sýpku v meste Holíč.

Objekt je začlenený pôvodne ako výrazný dominantný solitér na návrší nad sídlom, následne ako hlavný objekt poľnohospodárskeho prevádzkového areálu pre úpravu a skladovanie obilia. Stavba barokovej sýpky, bola určená ako ústredná sýpka a začala pravdepodobne v roku 1757. odovzdaná do užívania bola v roku 1761.

Budova má obdĺžnikový pôdorys s 5 nadzemnými podlažiami a rozsiahlym skladovacím suterénom s dominantnou dvojtraktnou dispozíciou a obdĺžnikovým pôdorysom. Všetka nadzemné podlažia sú stavebne identické a vrátane suterénu zaklenuté. Dôvodom takého stavebného riešenia bola snaha eliminovať vysoké požiarne riziko a o snahu konštruktívne zvýšiť nosnosť jednotlivých podlaží. Sýpka je národnou kultúrnou pamiatkou vyhlásenou v roku 1990. V prízemí sú lokalizované sociálne zariadenia, denná miestnosť vrátane kuchynky, priestory laboratórií, sklady technických zariadení a podobne.

Zastavaná plocha sýpky je 2 452m2 a technická budova prislúchajúca 584m2. Voľná plocha okolo sýpky je 3 236m2.
Objekt je založený na základových pásoch z betónu, kameňa a tehál. Podzemné a dve nadzemné podlažia sú obvodovými masívnymi murivami hrúbky 150 – 195cm so stredovým pásom murovaných masívnych pilierov a klenutým stropom z tehál. Následné podlažie je kombinácia obvodových nosných murív s hrúbkami 120 – 135cm. Schody sú kamenné a drevené schodnicové bez pdstupníc.

Krytina je použitá pálená škridla na latách – Bobrovka. Podlahy sú z tehlových dlažieb, drevené, keramických dlažieb na prízemí a PVC. Omietky sú štukové s časti keramických obkladov. Vybavenie tvorí svetelná a motorová elektroinštalácia včítane bleskozvodu, hygienického zariadenia, kuchynská linka, laboratória a ústredné vykurovanie.
Objekt je vo veľmi dobrom technickom stave, krovy sú mimoriadne zachovalé a celý objekt je možné považovať za veľmi atraktívny s veľkým potenciálom využitia.

Ak vás táto ponuka zaujala a chceli by ste vedieť viac informácii o tomto zaujímavom objekte, neváhajte ma kontaktovať a dohodnúť si obhliadku.

Uvedená cena je konečná, pokiaľ sa zmluvné strany nedohodnú inak a nenavyšuje sa o odmenu sprostredkovateľa, v cene je zahrnuté právne poradenstvo, vyhotovenie kúpnych zmlúv, hypotekárne poradenstvo a uhradenie správneho poplatku za návrh na vklad do katastra nehnuteľností.

Radovan Rothacker
RADO Reality Group
Tel.: +421905635073
E-mail: rothacker@radoreality.sk
FB: Reality ZS

Doplnkové charakteristiky

 • Rok výstavby: 1900
 • Vlastníctvo: Osobné
 • Typ konštrukcie: Iná

Index bývania

Index bývania Index bývania vyjadruje spokojnosť obyvateľov s príslušnou lokalitou. Index sa môže líšiť v závislosti od presného umiestnenia nehnuteľnosti na mape.

Vďaka Indexu bývania zistíte, aké sú silné a slabé stránky príslušnej lokality. Hodnotí sa hneď viacero sfér (životné prostredie, kvalita bývania, bezpečnosť …).

Zobraziť Index bývania

V spolupráci so City Performer


kalendar
kalendar

Zaujala Vás táto nehnuteľnosť? Dohodnite si termín obhliadky alebo videoobhliadky!

Dohodnúť obhliadku

Nehnuteľnosť na mape

skrátený tvar telefónneho čísla
zobraziť číslo
Akcie inzerátu
Zavolať
Napísať e-mail

Kontakt na predajcu

Exkluzívne projekty