Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Dátum aktualizácie: 08. 08. 2022
Židovská, Bratislava I - Staré Mesto
PRÍJEMNÝ, ZREKONŠTRUOVANÝ 2-IZB. BYT V STAROM MESTE NA ŽIDOVSKEJ ULICI
Cena dohodou

PRÍJEMNÝ, ZREKONŠTRUOVANÝ 2-IZB. BYT V STAROM MESTE NA ŽIDOVSKEJ ULICI

Cena dohodou


 • Typ: Predaj
  Druh: 2 izbový byt
  Stav: Kompletná rekonštrukcia
 • Úžit. plocha: 62,03 m2
 • ID inzerátu: 4799215
Ponúkame na predaj krásny, zrekonštruovaný 2 izbový byt so zmenenou dispozíciou o výmere 62,03 m2 a orientáciou na východ-západ. Samotný byt prešiel vkusnou, kompletnou rekonštrukciou, kde boli upravené priečky a samotná dispozícia, vrátane elektroinštalácie a vodoinštalácie. Vďaka veľkej izbe tak mohol vzniknúť samostatný šatník, do ktorého sa vojde posuvnými dverami. V takomto prípade nemusíte svoje izby pohlcovať vstavanými skriňami, viete ušetriť svoje miesto a mať vzdušný priestor. Kuchynská miestnosť mala aj svoju komoru s oknom, ktorá bola spojená s toaletou a mohla vzniknúť technická miestnosť spolu s wc.
V byte boli vymenené zárubne a dvere, niektoré sú posuvné. Dvere boli vyrobené ako repliky pôvodných drevených dverí a tiež boli zrepasované pozlatené kľučky. Pôvodné drevené parkety, boli nanovo zrepasované, vybrúsené a nalakované. Dodávajú celému bytu peknú staromestskú atmosféru. Vykurovanie a ohrievanie vody je pomocou kondenzačného plynového kotla, ktorý bol tiež vymenený. Samotný byt sa nachádza na príjemnom 2. poschodí z 5. podlažného bytového domu bez výťahu.

Tehlový bytový dom bol postavený v roku 1933 a je zaradený medzi historickú pamiatku susediacu so židovským múzeom. Na stavbe bytového domu sa podieľal významný architekt Christian Ludwig, ktorý bol významný predstaviteľ slovenskej medzivojnovej architektúry. Obytný dom je situovaný priamo pod bratislavským hradom na prestížnej adrese, ktorá je veľmi populárna a obľúbená aj pre turistov. Prešiel čiastočnou rekonštrukciou, kde boli osadené bezpečnostné kamery, upravené spoločné priestory, vymenené poštové schránky, vchodová brána a tiež bola zrekonštruovaná a zrealizovaná zelená strecha, ktorá môže slúžiť aj ako terasa s nenahraditeľným výhľadom na Bratislavu.
V priebehu najbližších rokov by mal bytový dom prejsť rozsiahlejšou rekonštrukciou: kompletná realizácia exteriérovej fasády pod dohľadom pamiatkového úradu, upravenie spoločných priestorov, vybudovanie pivničných priestorov a možná výmena stúpačiek.
Nakoľko v bytovej peňaženke je našetrených dosť finančných prostriedkov, tak nebude potrebné si brať žiaden úver na prípadnú rekonštrukciu. Na streche bol osadený vysielač pre spoločnosť Orange, ktorý dopomohol aj finančným prostriedkom a naďalej slúži ako zárobková činnosť pre bytový dom z pravidelného príjmu.

ZÁKLDNÉ ÚDAJE:
* Výmera bytu: 62,03 m2
* V budúcnosti by sa mali realizovať nové pivničné kobky
* Poschodie: 2/5 bez výťahu (po schodoch sa ide príjemne, nie sú vysoké)
* Orientácia: V/Z
* Čiastočne zariadený: vstavaným nábytkom, drevenou kuch. linkou, chladničkou, pračkou, šatníkom. Ďalšie zariadenie je vecou dohody
* Vo vchode sa nachádza iba 10 bytov
* Vlastný plynový kotol
* Nízke mesačné náklady
* Bez ťarchy

LOKALITA:
* Bratislavská m. č. Staré Mesto, častokrát označovaná ako srdce Bratislavy je prestížna lokalita na spokojné bývanie, pre všetkých ľudí. V okolí sa nachádza kompletná občianska vybavenosť, vrátane najlepšej dopravnej infraštruktúry, pomocou autobusových, trolejbusových a električkových zastávok. V okolí Židovskej ulici sa hneď nachádza niekoľko dopravných zastávok, ako autobusových, tak aj trolejbusových a električkových. Nechýbajú ani materské, základné, stredné a vysoké školy, rôzne obchodné reťazce, služby, gastro prevádzky, parky, detské ihriská a veľa ďalšieho.
* V budúcnosti by sa hlavná cesta na Staromestskej ulici priamo pod Židovskou mala premeniť na krásnu parkovú, zelenú strechu. Návrh premostenia tohto hlavného ťahu je už pri výbere vhodnej architektonickej kancelárií. Momentálne architekti, ktorí boli oslovení pracujú na svojich štúdiách. Náklady sa odhadujú na 18 miliónov eur a realizácia sa začne najskôr o dva roky.

NÁZOR MAKLÉRA:
2 izbový byt je určený pre ľudí, ktorí milujú staromestské bývanie priamo v srdci Bratislavy. Svojou rekonštrukciou a polohou je veľmi zaujímavý aj pre mladých ľudí. Taktiež je vhodný pre ľudí, ktorí chcú byt kúpiť za účelom investície, keďže na byte sú veľmi nízke mesačné náklady. To sa môže oplatiť, pri dlhodobom alebo krátkodobom prenájme s istým ziskom.

ID: 81806438

© Text a fotografie sú autorským dielom a majetkom 1.BCR REALITY s.r.o.
Všetky prezentované údaje zverejnené v tomto inzeráte majú informatívny charakter a žiadnej strane nevzniká nárok na uzatvorenie zmluvy. Spoločnosť 1.BCR s.r.o. nenesie za ich správnosť, úplnosť a presnosť žiadnu zodpovednosť.

Doplnkové charakteristiky

 • Rok poslednej rekonštrukcie: 2021
 • Rok kolaudácie: 1933
 • Vlastníctvo: Osobné
 • Počet nadzemných podlaží: 5
 • Podlažie: 2
 • Počet izieb/miestností: 2

Index bývania

Index bývania Index bývania vyjadruje spokojnosť obyvateľov s príslušnou lokalitou. Index sa môže líšiť v závislosti od presného umiestnenia nehnuteľnosti na mape.

Vďaka Indexu bývania zistíte, aké sú silné a slabé stránky príslušnej lokality. Hodnotí sa hneď viacero sfér (životné prostredie, kvalita bývania, bezpečnosť …).

Zobraziť Index bývania

V spolupráci so City Performer


kalendar
kalendar

Zaujala Vás táto nehnuteľnosť? Dohodnite si termín obhliadky alebo videoobhliadky!

Dohodnúť obhliadku

Nehnuteľnosť na mape

skrátený tvar telefónneho čísla
zobraziť číslo
Akcie inzerátu
Zavolať
Napísať e-mail

Kontakt na predajcu

Exkluzívne projekty