Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Dátum aktualizácie: 18. 08. 2022
Mäsiarska, Košice I - Staré Mesto
Výnimočná nehnuteľnosť v srdci Košíc
1 €

Výnimočná nehnuteľnosť v srdci Košíc

1 €


 • Typ: Predaj
  Druh: Iný objekt na bývanie
  Stav: Čiastočná rekonštrukcia
 • Úžit. plocha: 1000 m2
  Plocha pozemku: 484 m2
 • Cena za m2: 0 €/m²
  ID inzerátu: 4822377
FÉNIX reality vám exkluzívne ponúka výnimočný historický objekt priamo v srdci Košíc na Mäsiarskej ulici.


Budova bola postavená v dvoch etapách, kde predná časť bola postavená už v období 13.-14. storočia a zadná časť ukončená v 17. storočí. Nehnuteľnosť stojí na parcele s výmerou 484 m2. Samotná budova patrí do kategórie národných kultúrnych pamiatok.


Nehnuteľnosť, ktorá prešla rokmi viacerými rekonštrukciami, ponúka obrovské možnosti pre nových kreatívnych majiteľov, ktorí by jej vdýchli novú dušu.


Dom je vhodný či už na bývanie, podnikanie alebo na príjemný rodinný penzión s welnessom.


Celá parcela aj objekt sa nachádzajú v cennom pásme historických Košíc a hranica aj tvar parcely sú dané historickým vývojom mesta. Celkové pôdorysné a výškové riešenie nehnuteľnosti vytvára hodnotný dvor – átrium.


Do budovy sa vchádza cez historickú bránu, za ktorou je možné parkovanie.


Na prízemí sa nachádza zrekonštruovaná ambulancia s tromi miestnosťami so samostatnými vstupmi a toaletou. V zadnej časti prízemia sa nachádza ďalšia ambulancia s vlastným vstupom.


Samostatný vstup má aj bytová jednotka, doposiaľ využívaná ako dielňa. Dispozične pozostáva zo vstupnej predsiene, odkladacej miestnosti, obývačky s kuchynským kútom, kúpeľne a štyroch samostatných miestností.


Z vnútorného dvora je vstup do dvoch samostatných pivníc, ktoré je možné zrekonštruovať za účelom vinnej pivnice alebo za účelom welnessu. Zaujímavosťou týchto pivníc je omietka z 13. storočia, ktorá je totožná s tou, ktorá bola použitá na Trenčianskom hrade.


Na prvom podlaží sa nachádza zrekonštruovaný byt dispozične pozostávajúci z predsiene, kuchyne, kúpeľne, špajze, pracovne, obývačky a dvoch spální. Nad touto bytovou jednotkou je podkrovie s vysokým stropom využívané ako odkladací priestor. V budúcnosti je možné z tohto podkrovia urobiť samostatnú bytovú jednotku – mezonet.


Na druhom podlaží (1.poshodí) so vstupom z pavlače sa nachádza kancelária s 2 miestnosťami a samostatná bytová jednotka s niekoľkými miestnosťami.


Celý objekt je vykurovaný plynom.


Nad jednou z bytových jednotiek je k dispozícii kompletný pôdorys nehnuteľnosti, a na vyžiadanie vieme klientom poskytnúť rozsiahlu fotodokumentáciu celého objektu.


Cena je na vyžiadanie v realitnej kancelárii.

Doplnkové charakteristiky

 • Vlastníctvo: Osobné
 • Počet nadzemných podlaží: 3
 • Typ konštrukcie: Zmiešaná
 • Kúrenie: Krb
 • Plyn: Na pozemku
 • Voda: Áno

Index bývania

Index bývania Index bývania vyjadruje spokojnosť obyvateľov s príslušnou lokalitou. Index sa môže líšiť v závislosti od presného umiestnenia nehnuteľnosti na mape.

Vďaka Indexu bývania zistíte, aké sú silné a slabé stránky príslušnej lokality. Hodnotí sa hneď viacero sfér (životné prostredie, kvalita bývania, bezpečnosť …).

Zobraziť Index bývania

V spolupráci so City Performer


kalendar
kalendar

Zaujala Vás táto nehnuteľnosť? Dohodnite si termín obhliadky alebo videoobhliadky!

Dohodnúť obhliadku

Nehnuteľnosť na mape

skrátený tvar telefónneho čísla
zobraziť číslo
Akcie inzerátu
Zavolať
Napísať e-mail

Kontakt na predajcu

Exkluzívne projekty