Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Dátum aktualizácie: 03. 10. 2022
Sasinkova, Bratislava I - Staré Mesto
Unikátny 4i. byt 120m, Sasinkova ul., 4/6p., výťah, TEHLOVÝ dom, projekt architekta K. Schilingera,
539 000 €

Unikátny 4i. byt 120m, Sasinkova ul., 4/6p., výťah, TEHLOVÝ dom, projekt architekta K. Schilingera,

539 000 €


 • Typ: Predaj
  Druh: 4 izbový byt
  Stav: Pôvodný stav
 • Úžit. plocha: 120 m2
 • Cena za m2: 4 491,67 €/m²
  Energie: 175 €/mesiac
  Provízia zahrnutá v cene: Áno
  ID inzerátu: 4827999
Predaj unikátneho staromestského 4 izb. bytu v srdci Starého mesta na Sasinkovej ul., vedľa Medickej záhrady v historickej, pamiatkovo chránenej obytnej budove z r. 1923 navrhnutej významným slovenským medzivojnovým architektom 20. rokov minulého storočia Klimentom Šilingerom, ku ktorého vrcholným architektonickým dielam patrí napr. študentský dom Lafranconi, bývalý Živnostenský dom na Kollárovom nám., budova anatomického ústavu Lekárskej fakulty UK, obytné domy na Štetinovej, Heydukovej a Dobrovičovej ul. ako aj ďalšie.

Byt je situovaný na 4. poschodí /6, v bytovom dome je nový výťah.

Výmera podlahovej plochy bytu je 120m2, vrátane plochy loggie 4m2, malého balkóna a pivnice cca 3m2 v suterénnych priestoroch domu.

Byt je je orientovaný na dve strany (V-Z) je príjemne presvetlený počas celého dňa, má vysoké stropy, ktoré dotvárajú celkovú jedinečnú atmosféru interiéru a znásobujú dojem priestoru a svetla. Byt pozostáva zo 4 izieb (4. najmenšia izba bola tzv. "slúžkovská"), chodby, kuchyne, balkóna z haly orientovaného do vnútrobloku, loggie s výhľadom do korún stromov na ulici, samostatnej komory, oddelenej kúpeľne a toalety s oknom. Byt má vlastné vykurovanie plynovým kotlom zn. Siemens.

V interiéri bytu boli z časti ponechané pôvodné kazetové drevené dvere s pôvodným kovaním a zárubňami, rovnako ako aj pôvodné drevené dvojité kazetové okná (v miestnostiach orientovaných do ulice sú osadené plastové okná).. Originálne kované mrežové zábradlia na loggiách domu sú neprehliadnuteľným uličným fasádotvorným prvkom. Byt je v pôvodnom udržiavanom stave vhodnom na komplexnú prerábku za účasti bytového architekta.

Náklady na réžiu domu podľa výmeru od správcu domu na 2 osoby sú 175 eur mesačne + elektrina, plyn, UPC, internet. Bytový dom je vo výbornej technickej kondícii, pravidelne udržiavaný, má originálnu vchodovú bránu, nový výťah a kompletne zrevitalizované spoločné priestory. V dome sa nachádzajú dva nebytové priestory, ktoré sú v podielovom spoluvlastníctve všetkých vlastníkov bytov v dome. Spolu s bytom sa odpredáva aj spoluvlastnícky podiel na zastavanom pozemku pod domom.

Byt je vhodný na kúpu aj na investičné účely pre náročného klienta, ktorý vie doceniť historický odkaz a význam genius loci vo vzťahu k bývaniu v srdci Starého Mesta. Nehnuteľnosť je kúpou voľná, bez tiarch s možnosťou prefinancovania kúpy bytu aj na HÚ. Volajte alebo píšte ešte dnes, obhliadku nehnuteľnosti Vám radi zabezpečíme, aj cez víkend: tel: 0905 450 900, 0905 100 105, e-mail: monika.novakova@ivmoreal.sk, ivmoreal@ivmoreal.sk Text, fotografie, obrázky a 3D virtuálna prezentácia sú autorským dielom a majetkom spoločnosti IVMO-real, s.r.o. a podliehajú autorským právam.

Doplnkové charakteristiky

 • Energetický certifikát: nemá
 • Vlastníctvo: Osobné
 • Počet nadzemných podlaží: 5
 • Podlažie: 3
 • Počet izieb/miestností: 4
 • Výťah: Áno

Doplnková informácia

Kvalitná fotodokumentácia, 3D prehliadky objektov, YouTube vídeá, výstižné popisy v inzercii, všetko to, čím môže Vaša nehnuteľnosť vyniknúť v inzercii na realitných portáloch a soc

Index bývania

Index bývania Index bývania vyjadruje spokojnosť obyvateľov s príslušnou lokalitou. Index sa môže líšiť v závislosti od presného umiestnenia nehnuteľnosti na mape.

Vďaka Indexu bývania zistíte, aké sú silné a slabé stránky príslušnej lokality. Hodnotí sa hneď viacero sfér (životné prostredie, kvalita bývania, bezpečnosť …).

Zobraziť Index bývania

V spolupráci so City Performer


kalendar
kalendar

Zaujala Vás táto nehnuteľnosť? Dohodnite si termín obhliadky alebo videoobhliadky!

Dohodnúť obhliadku

Nehnuteľnosť na mape

skrátený tvar telefónneho čísla
zobraziť číslo
Akcie inzerátu
Zavolať
Napísať e-mail

Kontakt na predajcu

Exkluzívne projekty