Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Dátum aktualizácie: 03. 10. 2022
Filier, Ratkovské Bystré
PREDAJ: Výnimočný pozemok s lesom a bývalou usadlosťou, 412 669 m2, Filier - Ratkovské Bystré
Cena dohodou

PREDAJ: Výnimočný pozemok s lesom a bývalou usadlosťou, 412 669 m2, Filier - Ratkovské Bystré

Cena dohodou


 • Typ: Predaj
  Druh: Lesy
 • Plocha pozemku: 412669 m2
 • ID inzerátu: 4831918
DOBRÉ REALITY – silná slovenská realitná sieť, ponúka výnimočný pozemok s výmerou 412 669 m2 v katastri obci Ratkovské Bystré s pozostatkami kamenných budov z bývalej usadlosti.

PREDMET PONUKY
Pozemky nachádzajúce sa v katastrálnom území obce Ratkovské Bystré - Filier (extravilán), v časti Hiak, Stankovo a Krúžele, vzdialené od obce vzdušnou čiarou cca 1 km (k najbližšej hranici pozemku), dostupné lesnými cestami z obcí Ratkovské Bystré - Filier, Sirk alebo mesta Revúca.

Parcely reg. "C"
Zastavaná plocha a nádvoria: 1365 m2 - s pozostatkami kamenných budov
Záhrada: 1557 m2 - zachovalá časť ovocných sadov
Trvalý trávny porast: 575 m2
Lesný pozemok: 3005 m2
Orná pôda: 884 m2

Parcely reg. "E"
Trvalý trávny porast: 260 650 m2
Lesný pozemok: 31 818 m2
Orná pôda: 112 815 m2

POZEMKY MAJÚ JEDNÉHO MAJITEĽA, Z 90% TVORIA SÚVISLÚ, UCELENÚ, PREVAŽNE ZALESNENÚ PLOCHU.

V blízkosti sa nachádza staršia studňa s vodou, el. vedenie nie je v dosahu. Prístupová cesta z obce Sirk je čiastočne (po drevosklad) zjazdná aj v zimnom období.

LOKALITA
Ratkovské Bystré (402 m.n.m) je príjemná, malá koncová obec situovaná 28 km od okresného mesta Revúca. V obci sa nachádza obecný úrad, evanjelický kostol, obchod s potravinami a rozličným tovarom. Ostatná občianska vybavenosť je dostupná v 7 km vzdialenej Ratkovej (ZŠ, MŠ), Revúcej, alebo v Hnúšti (26 km).

ODPORUČENIE MAKLÉRA
Pozemok samotný je výnimočný svojou rozlohou, ale aj lokalitou, v ktorej sa nachádza. Vzdialenosť od obce je vzdušnou čiarou cca 1 km. Bývalá usadlosť Hiak a jej okolie je čarovným miestom s pečaťou nedávnej histórie a života v bezprostrednom kontakte s prírodou. Pozostatky kamenných domov, ovocné stromy v záhradách a dostupnosť vody sú dobrým základom pre obnovenie prirodzeného života na tomto mieste. Lokalitu je možné využiť na rekreačné, alebo trvalé bývanie, pozemok ako investíciu s možnosťou využitia a spracovania drevnej hmoty, ktorá sa tu nachádza. V prípade obnovenia obytných budov (výstavby) klasifikácia pozemkov umožňuje zjednodušené legislatívne konanie.


Dobré Reality klientom poskytujú komplexné služby realitného sprostredkovania a celoslovenskú internetovú inzerciu. Už viac ako 10 rokov nám dôverujú tisícky klientov.
Hľadáme nových kolegov a ponúkame najvýhodnejšie podmienky! K nášmu tímu profesionálnych obchodníkov s nehnuteľnosťami sa môžete pridať na: dobrereality.sk/kariera

Doplnkové charakteristiky

 • Vlastníctvo: Osobné
 • Terén pozemku: Svahovitý
 • Umiestnenie: Extravilán
 • Funkčné využitie: Šport a rekreácia
 • Prístupová komunikácia: Neupravená
 • Voda: Áno

Index bývania

Index bývania Index bývania vyjadruje spokojnosť obyvateľov s príslušnou lokalitou. Index sa môže líšiť v závislosti od presného umiestnenia nehnuteľnosti na mape.

Vďaka Indexu bývania zistíte, aké sú silné a slabé stránky príslušnej lokality. Hodnotí sa hneď viacero sfér (životné prostredie, kvalita bývania, bezpečnosť …).

Zobraziť Index bývania

V spolupráci so City Performer


kalendar
kalendar

Zaujala Vás táto nehnuteľnosť? Dohodnite si termín obhliadky alebo videoobhliadky!

Dohodnúť obhliadku

Nehnuteľnosť na mape

skrátený tvar telefónneho čísla
zobraziť číslo
Akcie inzerátu
Zavolať
Napísať e-mail

Kontakt na predajcu