Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Dátum aktualizácie: 01. 12. 2022
Alžbety Gwerkovej, Bratislava V - Petržalka
Výhľad na lesopark, či budúce Nové Lido v susedstve, robia z tejto kúpy životné rozhodnutie
179 500 €

Výhľad na lesopark, či budúce Nové Lido v susedstve, robia z tejto kúpy životné rozhodnutie

179 500 €


 • Typ: Predaj
  Druh: 2 izbový byt
  Stav: Čiastočná rekonštrukcia
 • Úžit. plocha: 47,07 m2
 • Cena za m2: 3 813,47 €/m²
  ID inzerátu: 4856938
Ak aspoň trošku sledujete aktivitu developerov, prípadne územný rozvoj Bratislavy, asi neunikla Vašej pozornosti rozsiahla aktivita v Petržalke. Projekty ako nová električková trať, ktorá má pripojiť Slnečnice, teda najjužnejšiu časť Petržalky, tiahnuca sa naprieč Petržalkou a s ňou súvisiace nové centrum Petržalky v susedstve Chorvátskeho ramena, či azda ešte viac skloňované Nové Lido, sľubujú vlnu ohromných zmien v tomto najväčšom sídlisku, a teraz sa na nej môžete zviesť aj Vy.

Prečo? Bývanie na ulici Alžbety Gwerkovej, sa totiž nachádza v susedstve a v komfortnej vzdialenosti jednej z najvýznamnejších rozvojových oblastí medzi Starým a Prístavným mostom. Nové Lido či Southbank ako sú nové projekty v tejto oblasti označované opäť sprístupnia južné nábrežie Dunaja pre relax a oddych obyvateľov Petržalky. Predstavte si, že budete mať vodnú plochu na kúpanie či pasívny relax len na pár minút od domu. Okrem toho sem vďaka polyfunkčným objektom prinesú množstvo pracovných miest v rámci nových kancelárii, prevádzok služieb a gastra, ktoré sa stanú pre mnohých v okolí dostupné na pešo. Nové prevádzky znížia odkázanosť obyvateľov na Aupark, ako jediného zástupcu väčšieho retailu. Vybudované tu má byť aj nadnárodné kultúrne centrum. Ak zvažujete kúpu v tejto lokalite, je to vynikajúca voľba a máme sa jednoznačne na čo tešiť.

Už dnes bývanie na tejto komornej ulici ponúka pokoj v dostupnej vzdialenosti vyhľadávanej Petržalskej hrádze. Obrovským benefitom sú len dva bytové domy na juho-západnej strane ulice, pričom byty s rovnakou orientáciou, kam patrí aj táto ponuka, sa tešia krásnemu výhľadu ponad koruny stromov lesoparku. Ten oddeľuje areál závodiska dostihovej dráhy od tejto časti Ovšišťa.

Bytový dom:
Tento 5 podlažný panelový bytový dom má niekoľko vchodov, pričom v každom sú na podlaží len tri byty. V bytovom dome sa nachádza výťah, pričom ten bol zrekonštruovaný v rámci celkovej obnovy domu v roku 2016. V tomto období sa zateplila fasáda, zrenovovalo strecha, vymenilo stúpacie vedenie a rovnako sa upravili aj spoločné priestory, vrátane vstupu. Rekonštrukcia bola financovaná z úveru, ktorý je dodnes splácaný v rámci poplatku do fondu opráv. Výhodou je, že bytový dom disponuje ústrednou kotolňou s vlastným vykurovaním, pričom mediátorom tepla do jednotlivých bytov sú radiátory. V rámci spoločných priestorov bol dobudovaný aj rozvod optického internetu, pričom na výber máte z viacerých providerov - Orange, Telekom či UPC. Ponúkaný byt sa nachádza na najvyššom poschodí s najkrajším výhľadom.

Mesačný poplatok spoločenstvu vlastníkov, ktoré sa stará o správu bytového domu činí 120€. Popri splátke za hypotéku ide o akceptovateľnú položku.

Zariadenie a dispozícia bytu:
Čistá dispozícia tohto 2 izbového bytu s výmerou podlahovej plochy viac ako 47m2 pôsobí ešte atraktívnejšie vďaka odbúraniu steny medzi kuchyňou a obývacou izbou. Otvorením priestoru sa nie len vlialo svetlo do prístupovej chodby ale prepojil život v obývacej časti s dianím v kuchyni. Kuchyňa dosahuje výmeru 6.5m2, pričom ide o jednoduchý obdĺžnik kde na strane okien máte vyvýšené sedenie a na strane vnútornej priečky kuchynskú linku tvaru písmena L. Len si predstavte tú rannú kávu s výhľadom ponad lesopark. Je jasné, že kuchyňa bola robená na mieru v jednom kole so vstavaným šatníkovým riešením v predsieni a šatníkom v spálni. Všetky tri prvky boli riešené na mieru, počas rekonštrukcie v 2005tom, pričom poznávacím prvkom je čerešňové drevo.

Kuchynská linka je kompletne vybavená spotrebičmi. Patrí k ním samostatný plynový sporák s teplovzdušnou rúrou, samostatná nezabudovaná chladnička, ktorá kombinuje aj funkciu mrazničky, mikrovlnka a digestor. Priestoru a denného svetla na varenie je dostatok.

V kuchyni, v predsieni a v chodbe ktorá ich spája je keramická podlaha z dlažby, ktorá ladí s laminátovou podlahou dennej časti a spálne. Vrátime sa ku vstupu do bytu, spomínaná predsieň s chodbou lemuje sociálne jadro, ktoré na južnej strane zdieľa stenu s kuchyňou. Predsieň disponuje vstavaným šatníkom na zavesenie kabátov v prechodnom období, či kubusom na sedenie počas prezúvania, ktorý je zároveň aj skrinkou na topánky. Toaleta je oddelená od kúpeľne, pričom obe prešli staršou rekonštrukciou. Obklady sú však funkčné, dobre pôsobí aj znížený sadrokartónový strop s bodovým osvetlením v kúpeľni nad umývadlom. Toaletu by sa možno hodilo vymeniť za modernejšiu závesnú, avšak spolu s ostatnou sanitou (vaňa a umývadlo v kúpeľni) sú v dobrom stave. Do kúpeľne sa zmestila aj práčka, ktorej hluk je tak vzdialený od obývacej izby a spálne.

Jadrom priestoru, a nevídané presvetleného interiéru, je obývacia izba s výmerou 17.6m2. Tá spája pridáva aj funkciu jedálne a to vďaka šikovnému jedálenskému stolu so 4 stoličkami. Aby sme nezabudli, všetko zariadenie na byte zostáva, k nasťahovaniu teda nepotrebujete významnejšiu vstupnú investíciu. Vstup do spálne v podobe posuvných dverí s dreveným kubusom opticky oddeľuje priestor jedálne od obývačky.

Obývačka je zariadená gaučom, konferenčným stolíkom a policovou súpravou na televízor. Nápaditosti priestoru dodáva na mieru riešený šatník v spálni, ktorý lemuje vstup do spálne. Ide o rovnaký systém a riešenie, ktoré sa nachádza v predsieni. Disponuje množstvom priestoru ktorý je skrytý za posuvnými dverami z rovnakého materiálu ako spomínané dvere do spálne, pričom opäť všetko ladí s novšou laminátovou podlahou.

Zariadenie spálne v podobe manželskej postele, zásuvkovej komody, či rohového pracovného stola poteší každý začínajúci pár, pričom časom si zariadenie obmeníte podľa seba novým nábytkom. Dispozíciu bytu uzatvára pivnica, situovaná v suteréne, ktorá má výmeru takmer 2m2 a s prehľadom tu uskladníte sezónne vybavenie.

Parkovanie:
Ak si na adrese nahlásite trvalý pobyt, tak čoskoro budete ťažiť z výhod rezidenčného parkovanie. Dnes ešte nie je väčšina státi v okolí vyhradená a preto pohodlne a rýchlo zaparkujete aj bez rezidenčnej karty.

Lokalita:
Neďaleko je stredisko Ovsište s mnohými obchodmi a prevádzkami. V rámci rekreácie si určite doprajete príležitostnú vychádzku do susediaceho Lesoparku Starý Háj, pričom ak máte aj domáceho miláčika, tak ten bude najšťastnejší z tohto bývania. Športové aktivity si doprajete na tenisovom kurte, futbalovom ihrisku, či hokejbalovom ihrisku, neďaleko sa nachádza aj skatepark.

V neposlednom rade v rámci rekreácie je to spomínaná Petržalská hrádza s cyklochodníkom a napojením na EUROVELO 6, takzvanej riečnej cyklotrasy. Dopravíte sa ňou aj k neďalekému Rusovskému a Čuňovskému jazeru, ktoré sa stali vyhľadávanou a pomerne dostupnou vodnou plochou aj pre obyvateľov tejto časti Petržalky. V dostupnej vzdialenosti je aj jazero Draždiak s množstvom ďalších prevádzok v okolí.

Prechádzky môžete obohatiť aj o niečo vzdialenejší, no stále dostupný sad Janka kráľa, pričom spojiť ich môžete s návštevou vybaveného obchodného centra Aupark, či Staromestského nábrežia Dunaja - promenáda obchodného domu Eurovea, ktoré ponúkajú prakticky kompletnú paletu služieb a obchodov.

Dobré napojenie na MHD do centra mesta je zabezpečená autobusmi 84,87,98 a 99 zo zastávky Ovsištské námestie, len 400 metrov od vchodu do bytového domu. Vynikajúce napojenie na D4R7 cez privádzač pred Rusovcami je ďalším benefitom tejto ponuky. Ak často cestujete aj mimo Bratislavy, bude pripájač Vašou voľbou číslo jeden.

Potraviny nakúpite v prevádzke Terno, ktorá susedí so spomínanou zastávkou MHD. Väčšie potraviny ako Lidl sú len na 16 minút peši.

Ak hľadáte bývanie, ktoré vyčnieva oproti klasickému sídlisku, kde sa z balkóna nepozeráte do okien protiľahlého bytového domu a k cyklochodníku sa nemusíte najprv prepletať mestom, tak ste na správnej adrese. Výhľad do Lesoparku Starý háj s hodinami prechádzok v tieni korún stromov, či Petržalská hrádza s Ovsištskou riviériou je to čo hľadáte.

Iné:
Byt bude voľný k nasťahovaniu už od 1.10.2022. Kúpu môžete zvážiť aj ako vynikajúcu investíciu, ktorá vďaka rozvoju v okolí, pridá na trhovej cene bytu.

Doplnkové charakteristiky

 • Vlastníctvo: Osobné
 • Počet nadzemných podlaží: 5
 • Podlažie: 5
 • Výťah: Áno
 • Plochy pivníc: 1.69 m²
 • Typ konštrukcie: Panelová

Doplnková informácia

Financujete hypotékou? S naším hypocentrom získate ZADARMO znalecký posudok (300€) a kontrolu zmlúv advokátom aj keď nehnuteľnosť nekúpite u nás, viac na osobnimakleri.sk/hypo

Index bývania

Index bývania Index bývania vyjadruje spokojnosť obyvateľov s príslušnou lokalitou. Index sa môže líšiť v závislosti od presného umiestnenia nehnuteľnosti na mape.

Vďaka Indexu bývania zistíte, aké sú silné a slabé stránky príslušnej lokality. Hodnotí sa hneď viacero sfér (životné prostredie, kvalita bývania, bezpečnosť …).

Zobraziť Index bývania

V spolupráci so City Performer


kalendar
kalendar

Zaujala Vás táto nehnuteľnosť? Dohodnite si termín obhliadky alebo videoobhliadky!

Dohodnúť obhliadku

Nehnuteľnosť na mape

skrátený tvar telefónneho čísla
zobraziť číslo
Akcie inzerátu
Zavolať
Napísať e-mail

Kontakt na predajcu

Exkluzívne projekty