Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Dátum aktualizácie: 24. 01. 2023
Kremnické bane, Kremnické Bane
KREMNICKÉ BANE-Predaj chalupy v pôv.stave pri lyžiarských strediskách
84 900 €

KREMNICKÉ BANE-Predaj chalupy v pôv.stave pri lyžiarských strediskách

84 900 €

kompletná cena vrátane provízie, realitného a právneho servisu


 • Typ: Predaj
  Druh: Rodinný dom
  Stav: Pôvodný stav
 • Úžit. plocha: 132,37 m2
  Zast. plocha: 104,46 m2
  Plocha pozemku: 249 m2
 • Cena za m2: 641,38 €/m²
  ID inzerátu: 4939122
Hľadáte chatu v krásnom kľudnom prostredí kde môžete tráviť svoje voľné chvíle s rodinou či priateľmi a zrelaxovať od ruchu veľkomesta? Nebojíte sa prerábky staršieho rodinného domu? Máte radi turistiku, prechádzky či bicyklovanie v malebnom prostredí, prípadne počas zimnej sezóny vyhľadávate blízkosť lyžiarskeho strediska? Ak ste odpovedali na dané otázky kladne máme pre Vás skvelú ponuku.
V exkluzívnom zastúpení ponúkame na predaj starší rodinný dom v srdci Kremnických vrchov obklopený prírodou a lesom v malej obci Kremnické Bane, vzdialenej 4 km od mesta Kremnica. Rodinný dom je v pôvodnom stave a vyžaduje rekonštrukciu. Bol využívaný ako víkendová chata. Nachádza sa na konci obce v kľudnej časti plnej zelene.
Dom je postavený z kameňa, čo zaručuje skvelú izoláciu či už príjemnej teploty počas letných horúčav, alebo udržania tepla počas chladných zimných večerov.
V dome sa počas rokov vykonávali drobné úpravy a opravy, avšak určite treba rátať s kompletnou rekonštrukciou strechy (strecha bola čiastočne robená výmenou škridiel za plech) a postupnou revitalizáciou fasády domu. Dom prešiel aj dispozičnými úpravami - z pôvodnej veľkometrážnej kuchyne sa rozdelením vytvorila potravinová špajza a samostatná kúpeľňa s vaňou a splachovacím WC. Taktiež bola dobudovaná veranda, ktorá slúži ako vstupná časť do domu.
Celková výmera pozemku je 249m2 - časť záhrady je pred chalupou ako predzáhradka, časť ako garáž (prístrešok) a napokon aj pozemok nachádzajúci sa za domom, ktorý je v správe SR a majitelia mali možnosť prenájmu s využitím ako záhrady pripadne ako priestor na opekanie - možností je neúrekom stačí len kreativita. Na dome boli menené aj pôvodné rámy drevených okien a sklenená výplň. Vykurovanie je v súčasnosti možné prostredníctvom plynových gamatiek na prízemí domu, ako aj tuhým palivom prostredníctvom pece, ktorá tvorí dominantu obývacej izby a má prieduchy do horného poschodia. V kuchyni sa zase nachádza piecka, ktorá okrem zdroja tepla má aj využitie na upečenie chutných pokrmov. Kuchyňa disponuje aj plynovým sporákom s rúrou. Hneď pri vstupe do domu bola vytvorená miestnosť, ktorá mala slúžiť ako ďaľšia spálňa a boli v nej osadené aj kachle, akurát k finalizácii už neprišlo a aktuálne bola využívaná ako sklad. Všetky vývody z pece, piecky a kachlí vyúsťujú do spoločného komína.
Dom je pripojený na verejný vodovod, elektrinu, plyn aj mestskú kanalizáciu. Elektrická skrinka aj vnútorné ističe boli menené.
Dom je čiastočne podpivničený (vstup z ulice) a prislúcha k nemu aj murovaná dreváreň spojená s dielňou v zadnej časti.
Dom pozostáva z :

Prízemia ktoré pozostáva z :
- vstupnej verandy o veľkosti 8,79m2
- vstupnej chodby o výmere 9,64m2 s dreveným schodiskom na horné podlažie
- samostatnej kuchyne o výmere 19,8m2
- priestrannej spoločensko-obývacej miestnosti o výmere 20,2m2
- kúpeľne spojenej s WC a el. bojlerom na ohrev vody o výmere 4,33m2
- potravinovej špajze s policovými regálmi o veľkosti 3,42m2
- izby slúžiacej ako sklad o výmere 7,8m2

1. podlažia kde sa nachádzajú:
- spálňa s balkónom o výmere 18,67m2
- izba o výmere 9,8m2
- chodba o veľkosti 8,16m2
- 2 podstrešných priestorov o výmerách 23,94m2 a 23m2

Pivnice o výmere 18m2
Prístrešku pri dome pre auto, ktorý je možné využívať aj ako úložný priestor na drevo a nachádza sa tu aj prípojka na vodu o veľkosti 16,67m2
Murovanou drevárňou s priestorom na uskladnenie náradia o výmere 12,82m2

Kompletná cena vrátane provízie : 84 900 €. Dom je bez tiarch a k dispozícii ihneď. Vďaka svojej polohe, blízkosti lyžiarskych stredísk, mesta Kremnica a veľkému množstvu turistických zážitkov, sa môže stať aj výbornou investičnou nehnuteľnosťou na prenájom.
V prípade záujmu o obhliadku nás neváhajte kontaktovať na +421 910 960 004

Kremnické Bane sú pôvodne nemecká banícka osada, neďaleko ktorej sa nachádzajú dve lyžiarske strediská (Krahule, Skalka).
Nad obcou sa nachádza symbolický Stred Európy pri gotickom Kostole svätého Jána, z ktorého strechy tečie voda na jednu stranu do Váhu a na druhú do Hrona. Neďaleko kostola je aj najvyšší bod chotára, skala Trnovník vo výške 990 m n. m.
Kultúrne a športové vyžitie obyvateľom obce a jej návštevníkom poskytujú rôzne stavby a zariadenia občianskej vybavenosti. Nachádza sa tu rímskokatolícky kostol sv. Jána Krstiteľa, kaplnka Narodenia Panny Márie, farma Jantár, pohostinstvo Piarg, potraviny, detská ozdravovňa Slniečko, čerpacia stanica Jurki ako aj futbalové ihrisko.

Naša spoločnosť Domy pre ľudí ponúka kompletné služby spojené s predajom nehnuteľnosti. A to kvalitné právne služby - naše zmluvy sú autorizované a poistené pre prípad spôsobenej škody u advokáta. V prípade záujmu o financovanie nehnuteľnosti prostredníctvom hypo Vám zabezpečíme hypoporadenstvo u našich špecialistov. Ak sa rozhodnete financovať hypotéku prostredníctvom nás, uhradíme za Vás znalecký posudok, návrh na vklad záložného práva a návrh na vklad vlastníckeho práva do katastra nehnuteľností. Zabezpečujeme a sprocesujeme kompletný realitný servis - sme s Vami od prvej obhliadky až po odovzdanie nehnuteľnosti.

Doplnkové charakteristiky

 • Vlastníctvo: Osobné
 • Počet izieb/miestností: 4
 • Plocha predzáhradky: 65 m²
 • Terén pozemku: Rovinatý
 • Typ konštrukcie: Zmiešaná
 • Kúrenie: Ústredné, Krb, Klimatizácia

Index bývania

Index bývania Index bývania vyjadruje spokojnosť obyvateľov s príslušnou lokalitou. Index sa môže líšiť v závislosti od presného umiestnenia nehnuteľnosti na mape.

Vďaka Indexu bývania zistíte, aké sú silné a slabé stránky príslušnej lokality. Hodnotí sa hneď viacero sfér (životné prostredie, kvalita bývania, bezpečnosť …).

Zobraziť Index bývania

V spolupráci so City Performer


kalendar
kalendar

Zaujala Vás táto nehnuteľnosť? Dohodnite si termín obhliadky alebo videoobhliadky!

Dohodnúť obhliadku

Nehnuteľnosť na mape

skrátený tvar telefónneho čísla
zobraziť číslo
Akcie inzerátu
Zavolať
Napísať e-mail

Kontakt na predajcu

Exkluzívne projekty