Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Dátum aktualizácie: 17. 03. 2023
Podkonice, Podkonice
Predaj stavebného pozemku v Podkoniciach- 16 km od Banskej Bystrice, BBreality.sk
84 700 €

Predaj stavebného pozemku v Podkoniciach- 16 km od Banskej Bystrice, BBreality.sk

84 700 €


  • Typ: Predaj
    Druh: Pozemok pre rod. domy
  • Plocha pozemku: 650 m2
  • Cena za m2: 130,31 €/m²
    ID inzerátu: 4943727
V obci Podkonice- 16 kilometrov od Banskej Bystrice, na úpätí južných svahov Nízkych Tatier, Vám ponúkame na predaj rovinatý stavebný pozemok o výmere cca 650 m2 so všetkými dostupnými inžinierskymi sieťami na pozemku- elektrická prípojka, kanalizačná a vodomerná prípojka v novo vybudovanej vodomernej šachte(viď. foto).
Viac informácií Vám radi poskytneme telefonicky, na osobnej obhliadke alebo v kancelárii spoločnosti BB-REALITY, s.r.o. – Skuteckého 17, Banská Bystrica (zabezpečené parkovanie)- Ing. Jan Vundr- 0907 99 88 77, 048 419 18 17, vundr@bbreality.sk

Podkonice patria do okresu Banská Bystrica a sú súčasťou stredoslovenského horského regiónu ľudovej kultúry. V roku 2000 sa obec stala členom “Mikroregiónu pod Panským dielom”. Členmi sú obce Baláže, Kynceľová, Nemce, Podkonice, Priechod, Selce a Slovenská Ľupča. Celková rozloha mikroregiónu je 110km2, leží v rozpätí nadmorských výšok 360 – 1250mnm a v jeho obciach žije cca 8250 obyvateľov. Na tomto území je množstvo prírodných krás, kultúrneho dedičstva a mnoho možností na rekreáciu a športové vyžitie.

-Zabezpečíme Vám:
-bezplatnú konzultáciu s advokátom v renomovanej advokátskej kancelárii pri príprave zmluvnej dokumentácie, kompletný právny servis pri predaji nehnuteľnosti, vrátane dohodnutia podmienok a vypracovania Rezervačnej zmluvy, autorizovanej Kúpnej zmluvy a Návrhu na vklad do Katastra nehnuteľností.
- hypotekárne poradenstvo, vrátane kompletnej finančnej analýzy, kontrola úverového registra pre nastavenie celého procesu financovania kúpy pozemku a prípadnej výstavby rodinného domu
–ponuky zo všetkých bánk šité na mieru podľa Vašich možností a predstáv, kompletná príprava zložky potrebná pre schválenie úveru, zabezpečenie znalca pre znalecký posudok.
Viac informácií Vám radi poskytneme telefonicky, na osobnej obhliadke alebo v kancelárii spoločnosti BB-REALITY, s.r.o. – Skuteckého 17, Banská Bystrica (zabezpečené parkovanie)- Ing. Jan Vundr- 0907 99 88 77, 048 419 18 17, vundr@bbreality.sk
Realitná kancelária BB-REALITY, s.r.o., je členom Realitnej únie SR a riadi sa jej Realitným kódexom. Cena nehnuteľnosti je konečná, zahŕňa províziu realitnej kancelárie, kompletný právny servis zabezpečovaný renomovanou advokátskou kanceláriou, poradenstvo k prevodu nehnuteľnosti a bezplatnú ponuku financovania prostredníctvom úveru.

Dejiny- Prvý raz sa Podkonice spomínajú v listine z roku 1340, ktorou kráľ Karol Róbert udelil Slovenskej Ľupči podobné výsady, aké mala Krupina. V listine sa Podkonice uvádzajú ako possessio Connyce, bola to už vyvinutá poddanská obec. Pravdepodobne vznikli na ostatkoch staršieho osídlenia alebo neďaleko neho aj dlhší čas pred rokom 1250, keď vznikol Ľupčiansky hrad, k majetku ktorého Podkonice patrili ako poddanská obec. Ľupčiansky hrad na začiatku nemal iba obrannú funkciu, ale slúžil aj na ubytovanie kráľa a jeho družiny počas poľovačiek v rozsiahlych častiach Zvolenského lesa (zasahujúceho do priestoru chotárov dnešných obcí Slovenská Ľupča, Podkonice, Priechod a Moštenica).
V strede poľovného revíru na kopci Stráňa, kde bola veľká raveň (zvaná aj Raveň-Konice, alebo Ravnie Konice), postavili stajne pre kone určené pre panstvo pri rôznych honoch a poľovačkách. Tieto stajne volali koniarňami, konicami, z toho potom aj miestny názov Konice. Zrejme boli postavené natrvalo a kone tam boli umiestené po celý rok. Túto domnienku by podložilo aj okolie Ravných Koníc.
S koňmi tam museli bývať aj celý personál, ktorý tvorili opatrovatelia, kŕmiči, dorábatelia krmiva a sluhovia s rodinami (išlo najviac o 10-15 rodín, teda najviac 60 až 100 ľudí). Pri koniciach mali postavené i svoje obydlia. Ravnie Konice na Stráni je miesto, ktoré je veľmi rozsiahle a ťažko presnejšie lokalizovať osadu s koniarňami. Toto miesto bolo v malej kotline, ktorá bola chránená pred severným vetrom, kde sa začína dolina Močilná, ktorá susedí s dolinou Gálová. Túto domnienku robí pravdepodobnou aj to, že v blízkosti sa nachádza prameň vody.
Lovecké koniarne budovaním hradu a jeho účelových objektov okolo roku 1250 postupne strácali na významnosti. Spomenuli sme už, že vo výsadnej listine Slovenskej Ľupče z roku 1340 sa spomínajú ešte Konice, ale v matičnej listine podkonického a priechodského chotára z roku 1356 sa už hovorí o Podkoniciach. Čo spôsobilo túto podstatnú zmenu názvu obce za 16 rokov ale nie je známe. A nie je známe ani to, kedy a prečo sa presťahovali obyvatelia Koníc na miesto, v ktorom sa obec nachádza dnes. Podľa najstarších obyvateľov pôvodnú obec Konice odniesol veľký príval počas búrky dolu dolinou Močilná. Takéto vysvetlenie je pravdepodobné, no nie je nijak dokázané. Isté je len to, že obyvateľov Koníc sa prinútila presťahovať nejaká závažná príčina. Podľa nášho predpokladu sa premiestenie obce z Ravných Koníc do dnešného priestoru udialo na prelome 13. a 14. storočia najneskoršie v prvej štvrtine až v prvej tretine 14. storočia, pričom starý názov obce sa používal ešte dlhší čas, prípadne sa používal popri novom názve.

Doplnkové charakteristiky

  • Vlastníctvo: Osobné

Index bývania

Index bývania Index bývania vyjadruje spokojnosť obyvateľov s príslušnou lokalitou. Index sa môže líšiť v závislosti od presného umiestnenia nehnuteľnosti na mape.

Vďaka Indexu bývania zistíte, aké sú silné a slabé stránky príslušnej lokality. Hodnotí sa hneď viacero sfér (životné prostredie, kvalita bývania, bezpečnosť …).

Zobraziť Index bývania

V spolupráci so City Performer


kalendar
kalendar

Zaujala Vás táto nehnuteľnosť? Dohodnite si termín obhliadky alebo videoobhliadky!

Dohodnúť obhliadku

Nehnuteľnosť na mape

skrátený tvar telefónneho čísla
zobraziť číslo
Akcie inzerátu
Zavolať
Napísať e-mail

Kontakt na predajcu

Exkluzívne projekty