Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Dátum aktualizácie: 28. 01. 2023
Bratislava III - Rača
Ideálny 6 - izbový rodinný dom na pozemku 482 m2 aj pre veľkú rodinu v Rači (bonus - arch štúdia rek
455 000 €

Ideálny 6 - izbový rodinný dom na pozemku 482 m2 aj pre veľkú rodinu v Rači (bonus - arch štúdia rek

455 000 €

Dohodou


 • Typ: Predaj
  Druh: Rodinný dom
  Stav: Čiastočná rekonštrukcia
 • Úžit. plocha: 178 m2
  Plocha pozemku: 482 m2
 • Cena za m2: 2 556,18 €/m²
  Energie: 190 €/mesiac
  ID inzerátu: 4960438
Realitná kancelária ZEBRA INVEST má pre vás na predaj 6 - izbový rodinný dom v Bratislave - Rači. Dom sa nachádza v strede Mrázovej ulice na pozemku o veľkosti 482 m2. Tento rodinný dom vám poskytne nádherné rodinné bývanie aj pre veľkú 5-6 člennú rodinu. Je tu ticho, pokoj, súkromie, odrastené stromy a čerstvý vzduch.

Ide o žiadanú stabilizovanú lokalitu, kde prakticky neexistujú voľné pozemky a jediná možnosť ako bývať v tejto časti mesta je využiť príležitosť ako je táto – keď sa v ponuke objaví už postavený rodinný dom. Z Mrázovej ulice je to do centra mesta 10 minút autom či MHD (električka je asi 3 minúty chôdze) a v okolí je do 10 minút peši všetka potrebná občianska vybavenosť vrátane základnej školy, škôlky, gymnázia, stredných škôl, obchodov, pošty, vynovených detských ihrísk. V blízkosti je aj fitnescentrum, no ak hľadáte bývanie v Rači, pravdepodobne vás to bude ťahať von do prírody do 5 minút vzdialených lesov Malých Karpát behať, bicyklovať alebo na pešiu turistiku.

Video domu nájdete v tomto videu: https://youtu.be/pBsTAbU_bHc
Vo fotogalérií nájdete okrem fotografií domu a pozemku aj súčasný a navrhovaný pôdorys po rekonštrukcií

Súčasný stav domu a pozemku

Dom sa nachádza na pozemku ideálnej veľkosti 482 m2. Záhrada je dostatočne veľká a zmestí sa sem bazén, preliezky či záhon . Veľkou výhodou je množstvo zelene už odrastané ovocné stromy (jablká, broskyne), hrozno, ako aj okrasné rastliny.
Ide o murovaný 6- izbový rodinný dom vo veľmi dobrom technickom stave s dvomi nadzemnými podlažiami a suterénom. K domu bola dodatočne pristavaná garáž o veľkosti 22 m2.
Prízemie domu tvorí vstupná chodba s WC, kuchyňa so špajzou, obývacia izba a ďalšie 2 obytné miestnosti. Na poschodí sa nachádzajú 3 izby, kúpeľňa a veľkorysá terasa o veľkosti 45 m2 orientovaná do záhrady, ktorá poskytuje jeho obyvateľom dokonalé súkromie.
Suterén domu tvoria 2 miestnosti o celkovej výmere 46 m2 a nachádza sa tu technické zázemie ako aj skladové priestory na odkladanie sezónneho príslušenstva, záhradných nástrojov, príslušenstva k autu. Prízemie domu je aj v súčasnosti obývané, poschodie si k trvalému bývaniu vyžaduje vymaľovania výmenu podláh. Kúrenie v dome je v súčasnosti plynové s termostatom.

Úžitková plocha domu na jednotlivých podlažiach v súčasnom stave: ( pôdorysy na fotografiách)

- Suterén: 46 m2
- 1NP : 68 m2
- 2NP : 58 m2
- Terasa na poschodí : 45 m2
- Garáž 22m2

Celkovo na pozemku po prípadnej asanácií garáže môžu parkovať 2 - 3 automobily. V porovnaní s bytmi sa za parkovacie miesta pri rodinných domoch neplatí, čiže len na parkingu viete kúpou tohto domu v porovnaní s alternatívou v podobe bytu ušetriť 60 000 Eur. Na dome bolo zrealizované aj zateplenie fasády.

Navrhovaný projekt rekonštrukcie

Výborná poloha tohto rodinného domu priamo v Bratislave, optimálne osadenie na pozemku a veľkosť zastavenej plochy, odrastené stromy a množstvo zelene, ticho, vysoké stropy a veľké okná v sebe skrývajú potenciál – aby tento rodinný dom oslovil aj náročného klienta, ktorý tento potenciál využije.
Zrealizovaním rekonštrukcie, ktorú pripravila architektonická kancelária MH PROJEKT by sa tento dom mohol premeniť na nádherné, komfortné, moderné rodinné bývanie aj pre veľkú rodinu. Veď posúďte sami.

Architektonická štúdia navrhuje nasledovnú dispozíciu a úpravy:

- Suterén domu môže aj naďalej slúžiť ako technické zázemie, skladové priestory – má potenciál však premeniť suterén aj na vínnu pivničku, pracovňu / miestnosť pre domáceho kutila – veľkorysý priestor 46 m2 toto všetko umožňuje

- Na prvom nadzemnom podlaží je navrhnutá kuchyňa s kuchynský ostrovčekom, ktorá je vďaka množstvu okien presvetlená a je z nej priamy vstup na terasu a záhradu. Pri varení či vychutnávaní si rannej kávy tak môžete priamo z kuchyne sledovať vaše deti ako sa hrajú na záhrade. Ďalej je na prízemí navrhnutá jedáleň a obývacia izba. Kuchyňa, jedáleň a obývacia izba majú spolu výmeru až 58 m2, teda dostatok priestoru pre veľkú rodinu aj rodinné oslavy. Súčasťou prízemia je aj vstupná chodba, množstvo odkladacích priestorov a kúpeľňa s WC.

- Na druhom nadzemnom podlaží sú naprojektované 2 veľké detské izby o veľkosti 17 a 18 m2, do ktorých sa zmestia vďaka ich veľkosti 2, 3 či aj 4 deti a rodičovská spálňa o výmere 15,5 m2. Každá izba má dostatok úložných priestorov a vstavaných skríň. Ďalej je na poschodí navrhnutá ďalšia kúpeľňa s WC a terasa.

Ak by vám nestačili 3 obytné izby na poschodí - terasu na poschodí je možné taktiež zastavať a vytvoriť tak pracovňu / hosťovskú izbu či ďalšiu detskú izbu.

Názor makléra:

Tento rodinný dom dokáže svojou ponukou osloviť rôzne typy záujemcov a to :

- Pre klientov s potrebou okamžitého bývania je po úpravách a zútulnení určený na okamžité bývanie ( aj v súčasnosti je prízemie domu obývané a fungujú všetky technológie).
- Pre náročnejších klientov by bola ideálna okamžitá rekonštrukcia podľa vašich predstáv. Možnosti aký moderný a praktický rodinný dom je možné rekonštrukciou vytvoriť vám načrtli architekti v prezentovanej štúdií. Tá samozrejme môže byť prispôsobená vašim predstavám.
- Dom dokáže osloviť aj investorov s hotovosťou. Predajná cena je na danú lokalitu, stav domu a jeho potenciál nastavená na rýchly predaj. Kúpa tohto domu tak predstavuje optimálnu možnosť bezpečného uloženia finančných prostriedkov v čase viac ako 14% inflácie.
- Pre menšieho developera dom ponúka potenciál zaujímavého výnosu v podobe kúpy a následného predaja už zrekonštruovanej nehnuteľnosti.

Zaujal vás tento rodinný dom a máte záujem o obhliadku?

Ozvite sa nám:

Tel: 0945 999 555
Mail: info@zebrainvest.sk

Doplnkové charakteristiky

 • Vlastníctvo: Osobné
 • Počet nadzemných podlaží: 2
 • Počet podzemných podlaži: 1
 • Počet izieb/miestností: 6
 • Balkón: Áno
 • Terasa: Áno

Index bývania

Index bývania Index bývania vyjadruje spokojnosť obyvateľov s príslušnou lokalitou. Index sa môže líšiť v závislosti od presného umiestnenia nehnuteľnosti na mape.

Vďaka Indexu bývania zistíte, aké sú silné a slabé stránky príslušnej lokality. Hodnotí sa hneď viacero sfér (životné prostredie, kvalita bývania, bezpečnosť …).

Zobraziť Index bývania

V spolupráci so City Performer


kalendar
kalendar

Zaujala Vás táto nehnuteľnosť? Dohodnite si termín obhliadky alebo videoobhliadky!

Dohodnúť obhliadku

Nehnuteľnosť na mape

skrátený tvar telefónneho čísla
zobraziť číslo
Akcie inzerátu
Zavolať
Napísať e-mail

Kontakt na predajcu

Exkluzívne projekty