Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Dátum aktualizácie: 18. 03. 2023
Ružomberok
Rodinný dom blízko centra v Ružomberku
Cena dohodou

Rodinný dom blízko centra v Ružomberku

Cena dohodou


 • Typ: Predaj
  Druh: Rodinný dom
  Stav: Čiastočná rekonštrukcia
 • Úžit. plocha: 260 m2
  Zast. plocha: 123 m2
  Plocha pozemku: 717 m2
 • ID inzerátu: 4994657
Ak túžite spojiť výhody bývania v meste s výhodami vidieka, možno Vás zaujme rodinný dom na ulici Jelence. Rodinný dom má 2 obytné podlažia a suterén, spolu je obytná plocha približne 180 m2 a suterén 80 m2. Pozemok má až 717 m2, z čoho záhrada a dvor majú takmer 600 m2.

Možno ste už počuli, aké dve veci sú najdôležitejšie pri kúpe nehnuteľnosti. Je to po prvé lokalita a po druhé zas lokalita. Niečo na tom bude. Veď kto túži každý deň menej spať, aby mohol cestovať a tak mrhať svoj čas, zdravie aj peniaze? Všetko sa dá zrekonštruovať, ale lokalita nie. Všetko zostarne, ale lokalita ostáva a drží si hodnotu.

TECHNICKÁ ŠPECIFIKÁCIA
Obvodová stena domu je z pálených tehál 300-500 mm, čo domu dáva výbornú akumulačnú schopnosť bez akýchkoľvek výrazných výkyvov vnútornej teploty. Táto vlastnosť domu je dôležitá najme v lokalitách ako je Ružomberok, kde sú veľké rozdiely medzi nocou a dennými teplotami výraznejšie ako v iných regiónoch.
Dom je zateplený expandovaným polystyrénom hr. 50 mm, čo už síce nie je súčasný štandard, ale zateplenie dostatočne zabraňuje vzniku tepelných mostov, čo bolo potvrdené aj termovíznym meraním.

Pri poslednej rekonštrukcii bol kompletne vymenený vykurovací systém - plynový kondenzačný kotol, medené rozvody vykurovania, na prízemí podlahové vykurovanie, v podkroví radiátory s termohlavicami. Je aj kompletne zateplená podlaha nad suterénom. Bola realizovaná kompletná výmena okien - všetky okná sú s izolačným 3-sklom (Ug=0,5) a 7 komorovým profilom VEKA Thermo.

Celý dom je podpílený a zaizolovaný proti zemnej vlhkosti. Pivnice sú suché. V dome sú dva nerezové komíny, jeden napojený na krbové kachle na prízemí. Pri inštalácii podlahového vykurovania na celom prízemí, bolo pripravené miesto aj na ďalší možný krb v obývacej izbe. Tiež je spravená príprava rozvodov na pripojenie solárnych panelov.

Elektrické rozvody sú medené. V rozvodovej skrini sú ističe (nie jednorazové poistky).

Samozrejmosťou sú :
- prípojka na optický internet aj telefonická prípojka
- kanalizácia
- mestský vodovod.

NÁKLADY NA PREVÁDZKU
Náklady na vykurovanie a ohrev TUV boli do 100€ a elektrina tiež do 100€ (pre 6-člennú rodinu a pri home office). Varilo sa na elektrine, ale v kuchyni je už prípojka na plynový sporák. V prípade záujmu predložím Energetický certifikát v triede A1.

POTREBNÁ REKONŠTRUKCIA
Keďže sme rekonštrukciu prízemia nedotiahli do konca, čaká nového majiteľa povrchová úprava podlahy, čiže dať plávajúcu podlahu alebo dlažbu. Výhodou je, že si môžete vybrať podľa vlastného vkusu. Ďalej treba doplniť zárubne na interiérové dvere a tiež dokončiť rekonštrukciu schodiska. Treba dokúpiť kuchynskú linku, lebo starú sme demontovali. Náročnejší si môžu nechať spraviť nové omietky.

PERSPEKTÍVA-MOŽNOSTI
Výhodou lokality Jelence by v budúcnosti mala byť výstavba mestskej plavárne blízko zimného štadióna, kde ste peši za 3 minúty.
V suteréne je možnosť vytvorenia priestorov na podnikanie alebo na kanceláriu.
Keďže sa zaoberám energetickou certifikáciou budov viem Vám poskytnúť odbornú pomoc pri vybavení dotácie do výšky 19.000,-€ z projektu "obnovdom.sk".

BEZPEČNOSŤ KÚPY
Na nehnuteľnosti nie sú žiadne ťarchy, je vyprataná a pripravená k predaju. Dom je poistený.
Pri vážnom záujme je k dispozícii aj znalecký posudok, ktorý stanovuje všeobecnú hodnotu rodinného domu a pozemku. Keďže dom predávame ako súkromné osoby z dôvodu presťahovania do iného mesta, predaj môžeme uskutočniť prostredníctvom tretej strany. Môžete navrhnúť napríklad notársky úrad alebo právnika.

Index bývania

Index bývania Index bývania vyjadruje spokojnosť obyvateľov s príslušnou lokalitou. Index sa môže líšiť v závislosti od presného umiestnenia nehnuteľnosti na mape.

Vďaka Indexu bývania zistíte, aké sú silné a slabé stránky príslušnej lokality. Hodnotí sa hneď viacero sfér (životné prostredie, kvalita bývania, bezpečnosť …).

Zobraziť Index bývania

V spolupráci so City Performer


kalendar
kalendar

Zaujala Vás táto nehnuteľnosť? Dohodnite si termín obhliadky alebo videoobhliadky!

Dohodnúť obhliadku

Nehnuteľnosť na mape

skrátený tvar telefónneho čísla
zobraziť číslo
Akcie inzerátu
Zavolať
Napísať e-mail

Kontakt na predajcu

skrátený tvar telefónneho čísla
zobraziť číslo

Exkluzívne projekty