Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Dátum aktualizácie: 19. 03. 2023
Bavlnárska 317/16, Trenčín
3-IZBOVÝ ZARIADENÝ BYT, 82 M2, BAVLNÁRSKA UL.
169 000 €

3-IZBOVÝ ZARIADENÝ BYT, 82 M2, BAVLNÁRSKA UL.

Bavlnárska 317/16, Trenčín, okres Trenčín
169 000 €


  • Typ: Predaj
    Druh: 3 izbový byt
    Stav: Kompletná rekonštrukcia
  • Úžit. plocha: 82 m2
  • Cena za m2: 2 060,98 €/m²
    ID inzerátu: 5040985
OPRAVENÉ KONTAKTNÉ TELEFÓNNE ČÍSLO!

Hľadáme nového vlastníka nášho krásneho 3-izbového bytu, s ktorým sa naozaj s ťažkým srdcom lúčime po viac ako 10 rokoch bývania (presúvame sa kvôli deťom do rodinného domu).

Byt sa nachádza na ulici Bavlnárska, ktorá je na rozhraní medzi zástavbou nižších bytových domov a zástavbou s rodinnými domami. Lokalita samotná zaznamenáva v ostatnom čase rozmach s novou výstavbou, avšak ide o pôvodnú rezidenčnú lokalitu, čo má výhodu v už vybudovanej občianskej vybavenosti (obchody, školy) a dostupnosti verejnej dopravy alebo napojenia na cyklotrasy. Peši je možné dostať sa do samotného centra mesta za cca 20 – 25 minút (autom do 5 minút vo väčšine časov vrátane exponovaných ranných a poobedných). Bytový dom bol postavený v roku 1994, čiže nejde o novostavbu, avšak v žiadnom prípade ani nejde o „deduška“ v nevhodnom technickom stave. V blízkom čase by mala byť plánovaná obnova fasády a vonkajšieho vzhľadu bytového domu. Vchod bol v roku 2022 novo vymaľovaný a jeho upratovanie je zabezpečené pravidelne každý týždeň externou spoločnosťou (nie je potrebné teda vykonávať upratovacie „služby“).

Byt samotný sa nachádza na druhom z piatich poschodí. Vo vchode sa nachádza výťah, ku ktorému sa dá ľahko dostať zo zadného vchodu od parkoviska bez prekonania jediného schodu. Byt je tak vhodný aj pre mladé rodiny s kočíkmi alebo pre ľudí, ktorým pohyb po schodoch nie je z akéhokoľvek dôvodu príjemný. Byt má 82 m2 bez plochy balkónov a je rozumne dispozične členený. Všetky izby sú pravidelného tvaru s pravými uhlami (takže sa nemusíte báť zložitého zariaďovania atypických priestorov s rôznymi šikmými plochami). Na západnej strane sa nachádzajú dve väčšie miestnosti, ktoré aktuálne slúžia ako obývacia a detská izba, pričom výhľad z týchto izieb nie je blokovaný žiadnymi vyššími stavbami, keďže sa týmto smerom nachádza iba celistvá štvrť rodinných domov (z tohto dôvodu nie je ani potrebné obávať sa, že by tu akýkoľvek väčší objekt, ktorý by zatienil výhľad a narušil súkromie, vôbec mohol vyrásť). Do týchto izieb už od skorého poobedia a až do západu svieti slnko (ak zrovna nie je zamračené, samozrejme), čo z nich robí úplne ideálne denné miestnosti. Na východnej strane smerujúcej do ulice sa nachádza najmenšia miestnosť, ktorú využívame ako spálňu a kuchyňa. Bavlnárska ulica nie je v nočných a večerných hodinách rušná a hlučná, a tak nie je problém spávať smerom do ulice pri otvorenom okne. V centrálnej zóne bytu sa nachádza chodba a kúpeľňa so samostatným WC.

Obrovskou devízou bytu (a vskutku nevídanou aj pri nových novostavbách) je fakt, že po celých stranách bytu (po oboch dĺžkach) sa nachádzajú balkóny, takže z každej izby je možný výstup na niektorý z balkónov. Balkóny síce nie sú ohromujúcich rozmerov (každý o výmere cca 5 m2), ale sú dostatočné na všetky bežné balkónové aktivity (osobne máme odskúšané sušenie bielizne a popíjanie vína so sledovaním západu slnka alebo letnej nočnej leteckej prevádzky).

Obývacia izba obsahuje výklenok so zabudovanou knižnicou a okrem sedacej súpravy, konferenčného stolíka, kresla a TV s televíznou skrinkou je v nej dostatok miesta aj na jedálenský stôl, za ktorý sa bez obmedzení zmestia 4 dospelí a 3 deti (taktiež osobne odskúšané). Až neuveriteľne môže znieť, že do tejto izby sa zmestí aj vianočný stromček a stále si zachová priestrannosť a nepôsobí v žiadnom prípade stiesnene.

WC a kúpeľňa sú štandardných bytových rozmerov (teda nie sú prehnane veľké), avšak vďaka rozumnému rozmiestneniu sme do kúpeľne mohli umiestniť vaňu s presklenou sprchovou zástenou, dve (naozaj dve!) umývadlá, práčku a sušičku a ešte sa v nej nachádza aj vlastný kotol slúžiaci na ohrev teplej vody a na vykurovanie bytu.

V kuchyni sa nachádza na mieru vyrobená kuchynská linka so vstavanou umývačkou riadu, chladničkou a mrazničkou a tiež samostatný pracovný priestor tvaru písmena L, pod ktorým sa nachádza aj odkladací priestor. Kuchyňa tak nemá slúžiť iba ako dekorácia alebo ako miesto na odkladanie plastových obalov z donáškových služieb, ale je veľmi vhodná na kvalitné a časté varenie (dostatok miesta a vhodné dispozičné rozmiestnenie spotrebičov vytvára miesto, kde dokážete navariť nedeľný obed bez toho, aby ste si zavadzali s ďalšou osobou, ale zároveň bez toho, aby ste si vytvorili denný rekord v počte krokov).

Celý byt sme počas nášho vlastníctva úplne zrekonštruovali, a keď píšeme úplne, tak myslíme naozaj úplne. V byte sme osekali a nanovo realizovali všetky omietky, vymenili podlahy, kotol a vstupné bezpečnostné dvere. Úplne nové sú všetky rozvody elektrickej energie, kde sme byt rozdelili do väčšieho množstva okruhov ako bol pôvodne (a nedostatočne), takže pokojne môžete pustiť naraz práčku, umývačku riadu a žehličku bez strachu, že by mohlo dôjsť k „vyhodeniu“ ističa. Vo všetkých miestnostiach pribudli podhľadové stropy, v ktorých sú umiestnené zväčša bodové svietidlá (ktorých počtom sme vôbec nešetrili, keďže máme radi veľa svetla). Všetky rozvody vody a kanalizácia v rámci bytu boli v rámci rekonštrukcie vymenené a pred pár rokmi boli centrálne menené rozvody aj v šachtách v celom bytovom dome. Byt má samozrejme plastové okná. Vykurovanie je riešené radiátormi a voda na kúrenie, ale aj teplá voda je ohrievaná vlastným regulovateľným plynovým kotlom, ktorý sa nachádza v byte, takže nie je potrebné na jeseň čakať na nábeh centrálneho vykurovania v svetri a pod dekou.

Byt je zariadený novým nábytkom a je ladený najmä do bielej farby v kombinácií s drevom. Byt obsahuje veľa odkladacieho priestoru vo veľkorysých vstavaných skriniach, ktoré sa nachádzajú v spálni, chodbe a aj detskej izbe a skrinky vyrobené priamo na mieru s odkladacím priestorom sú aj v kúpeľni a kuchyni. Keďže tieto vstavané nábytky si so sebou, žiaľ, nevieme odniesť, predávame byt takmer kompletne zariadený vrátane vstavaných skríň a kuchynskej linky. V prípade korektného a seriózneho záujmu sa vieme dohodnúť aj na ponechaní takmer všetkých ostatných častí nábytku (aj nezabudovaného) vrátane spotrebičov. Priamo do bytu (nie je potrebné ďalšie vŕtanie) je pritiahnutý aj optický kábel, prostredníctvom ktorého je zabezpečené rýchle a stabilné pripojenie na internet a TV (Telekom).

Sme preto presvedčení, že náš byt je vhodný pre záujemcov, ktorí majú záujem bývať bez potreby akejkoľvek rekonštrukcie alebo zložitého zariaďovania a hlavne bez toho, aby do bytu pred nasťahovaním bolo potrebné čokoľvek investovať. Pre úplný komfort kupujúcich sme byt v tomto roku (2023) kompletne vymaľovali.

K bytu je možné samostatne kúpiť aj garáž, ktorá sa nachádza na prízemí bytového domu. Garáž je natoľko priestranná, že aj keď po dvoch stranách obsahuje regálový odkladací systém (ktorý by sme v garáži ponechali), je v nej dosť miesta na parkovanie SUV väčších rozmerov a bicyklov zavesených na stenách. Ku garáži prislúcha aj parkovacie miesto, ktoré sme vybudovali na vlastné náklady, a ktoré sa nachádza oproti vjazdu do garáže. Vjazd do garáže nie je blokovaný zaparkovaným vozidlom, a tak je možné garáž a parkovacie miesto využiť efektívne na nezávislé parkovanie dvoch motorových vozidiel, čím odpadá potreba zdĺhavého hľadania voľného parkovacieho miesta v blízkosti bytového domu. Garáž (vrátane parkovacieho miesta) ponúkame za sumu 26.000,00 EUR.

Index bývania

Index bývania Index bývania vyjadruje spokojnosť obyvateľov s príslušnou lokalitou. Index sa môže líšiť v závislosti od presného umiestnenia nehnuteľnosti na mape.

Vďaka Indexu bývania zistíte, aké sú silné a slabé stránky príslušnej lokality. Hodnotí sa hneď viacero sfér (životné prostredie, kvalita bývania, bezpečnosť …).

Zobraziť Index bývania

V spolupráci so City Performer


kalendar
kalendar

Zaujala Vás táto nehnuteľnosť? Dohodnite si termín obhliadky alebo videoobhliadky!

Dohodnúť obhliadku

Nehnuteľnosť na mape

skrátený tvar telefónneho čísla
zobraziť číslo
Akcie inzerátu
Zavolať
Napísať e-mail

Kontakt na predajcu

skrátený tvar telefónneho čísla
zobraziť číslo

Exkluzívne projekty