Dátum aktualizácie: 11. 10. 2023
Turčianske Teplice
HALO reality - Predaj, administratívny priestor Turčianske Teplice, vhodné na domov dôchodcov, sociá
750 000 €

HALO reality - Predaj, administratívny priestor Turčianske Teplice, vhodné na domov dôchodcov, sociá

750 000 €

Konečná cena vrátane služieb HALO reality a provízie.

Vypočítať hypotéku
Overte si, akú hypotéku môžete získať.
Vypočítať hypotéku

 • Typ: Predaj
  Druh: Administratívny objekt
  Stav: Čiastočná rekonštrukcia
 • Úžit. plocha: 1514 m2
  Zast. plocha: 887 m2
  Plocha pozemku: 1888 m2
 • Cena za m2: 495,38 €/m²
  Provízia zahrnutá v cene: Áno
  ID inzerátu: 5055096
Ponúkame na predaj budovu v priamom centre Turčianských Teplíc, ktorá svojou dispozíciou a polohou je priamo predurčená na domov dôchodcov, dom sociálnych služieb, ubytovňu, prípadne je možnosť prerobenia budovy na nájomné byty.

Súčasťou je predaja sú dve budovy a pozemok , ktorý prináleží k nehnuteľnosti.
Pôvodná stavba bola postavená v roku 1952 ako slobodáreň. Má 4 podlažia, každé o výmere 378,5 m2, celková užitková plocha je 1514 m2, zastavaná plocha je 833 a pozemok na parkovanie a záhradu 1003 m2. Celková plocha je 1886 m2.

Suterén – plynová kotolňa – rekonštruovaná v r. 2015, vrátane ohrevu TÚV
- Kryt civilnej ochrany – rekonštruovaný v r. 1996

Budova má má tri nadzemné podlažia, na každom podlaží je 8 ubytovacích buniek, každá má 2 izby a sociálne zariadenie (sprcha, WC, umývadlo).

Tieto priestory sú okamžite použiteľné pre ubytovanie.

V roku 1989 bola ukončená prístavba stravovacieho zariadenia, od kedy je v trvalom užívaní.
Táto prístavba má 3 podlažia :
– suterén – čiastočne podpivničená stavba - výmera 132 m2.
- 1. nadzemné podlažie – vstupná hala, kancelárie, recepcia, procedúry, sociálne
zariadenia, zastavaná plocha 337 m2, nákladný výťah
- 2. nadzemné podlažie – kuchyňa, reštaurácia (cca 100 osôb) , sociálne zariadenia,
sklady potravín, umyvárka riadu, zastavaná plocha 337 m2.
Zastavaná plocha celej stavby predstavuje 833 m2.

Takisto v prípade využitie pre dom sociálnych služieb je budova funkčná.

Technický stav budovy:

Suterén ubytovacej časti:
Pôvodne suterén obsahoval kotolňu na tuhé palivo so skladmi paliva – dnes je v týchto miestach plynová kotolňa s ohrevom teplej vody – ostatná , tretia prestavba kotolne bola vykonaná v roku 2015. Ďalej suterén obsahuje pohotovostný úkryt CO a skladovú časť CO. Pohotovostný úkryt bol využívaný na rehabilitačné priestory pre hostí hotela, so zachovaním pôvodnej konštrukcie časti stavby a účelu úkrytu.
V suteréne boli vybudované nové hygienické zariadenia a bol vybudovaný nový únikový
východ s vonkajším schodiskom .Zároveň bola v suteréne vybudovaná práčovňa a miestnosť pre náhradný zdroj elektriny. Z plynovej kotolne sú dva samostatné výstupy vonkajším a vnútorným schodiskom.
Stavba je postavená na betónových pásových základoch. Suterénne murivo je z monolitického betónu o hrúbke stien v úkrytovej časti 70 cm, v ostatnom suteréne 50 cm. Izolácie proti vode sú vodorovné i zvislé. Strop nad celým podlažím je z monolitického železobetónu nad krytmi o hrúbke 45 cm, nad ostatnými priestormi je strop železobetónový rebrový s hrúbkou dosky 150 mm.
Vnútorné omietky sú štukové. Vonkajšie omietky sokla sú z cementovej škrabaniny as úpravou nástrekom a nátermi. Podlahy v chodbe z PVC, v ostatných častiach je keramická dlažba. V miestnosti náhradného zdroja elektriny je cementový poter s náterom a dielektrickým kobercom.
V celom priestore je vybudované odsávacie zariadenie s vyvedením vzduchu mimo pôdorys budovy.
Okná v celom podlaží sú plastové s izolačným dvojsklom- Vnútorné dvere hladké v oceľových zárubniach, na krytoch protipožiarne a tlakové pancierové dvere. Prístup do suterénu je betónovým schodiskom z hlavnej chodby a tromi bočnými vstupmi so samostatnými vonkajšími schodmi.

Vykurovanie je ústredné s liatinovými radiátormi, rozvod vody z pozinkovaného potrubia z centrálneho zdroja. V rekonštruovaných priestoroch sú už rozvody z plastového potrubia, elektroinštalácia svetelná i motorická so samostatným rozvádzačom pre kotolňu, pre pomocné priestory a pre CO kryt. Rozvod zemného plynu pre kotolňu. Kanalizácia je napojená na verejnú sieť. Vybavenie kotolne 2x plynový kotol, 2x stojatý zásobník TUV.

1.NP – 3. NP – UBYTOVACIA ČASŤ

Podlažia sú vybudované z tehelného muriva o hrúbke 45 cm. Ako prístavba z roku 1986 bol vybudovaný komín z tehelného muriva. Stropy sú prefabrikované betónové doskové s rovným podhľadom. Podlahy v ubytovacích častiach a na chodbe sú z PVC s pokrytím voľne položeným kobercom. V hygienických zariadeniach a vo vstupe v prízemí je keramická dlažba.
Schodisko je betónové monolitické s povrchom PVC. Vnútorné dvere hladké v oceľových zárubniach. Okná s prevažnou výmenou za plastové s izolačným dvojsklom. Vnútorné omietky štukové, vonkajšie omietky hladké s nástrekom na západnej a južnej
strane hotelovej časti – omietky sú poškodené.
Severná a východná strana budovy boli zateplené kontaktným systémom na báze polystyrénu s tenkovrstvovými omietkami za zatlačenej sieťke – vykonané v roku 2018. V hygienických zariadeniach – bunkách sú keramické obklady stien. Strecha je vytvorená ako drevený krov so stojatou stolicou s krytinou plechovou na latovaní. Klampiarske konštrukcie strechy z pozinkovaného plechu .
Sociálne zariadenia boli v 3 bunkách prerobené v r. 2018.

Vykurovanie je ústredné s plechovými doskovými radiátormi typu Korado. Rozvod vody studenej a teplej z pozinkovaného potrubia z centrálneho zdroja, v rekonštruovaných bunkách je už realizovaný rozvod vody z plastového potrubia. Elektroinštalácia svetelná i motorická s rozvádzačmi na každom podlaží.
V objekte je inštalovaný požiarny vodovod a rozvod televízneho programu pod omietkou.

PRÍSTAVBA STRAVOVACIEHO ZARIADENIA

Suterén: Základy objektu sú betónové monolitické. Podpivničená je len časť objektu, ktorá je prístupná vnútorným betónovým monolitickým schodiskom v prístavbe s povrchom z PVC. Steny sú murované s vodorovnou i zvislou izoláciou proti vode. Strop je betónový prefabrikovaný. Vnútorné omietky prevažne hladké, dvere dyhované v oceľových zárubniach. Podlahy prevažne z keramickej dlažby.
Vykurovanie je ústredné s liatinovými článkovými radiátormi, elektroinštalácia svetelná i motorická.
Kanalizácia je napojená na verejnú kanalizáciu.
Rozvod vody studenej a teplej z centrálneho zdroja.

Prízemie: tvorí vstupná hala, recepcia hotela, rehabilitačné priestory, kancelárie s príslušným
hygienickým zariadením, je murované s plynosilikátových tvárnic o hrúbke )40 cm. Stropy
prefabrikované doskové s rovnými podhľadmi. Podlahy vo vstupnej časti z kobercoviny na pôvodnej podlahe z kamenného konglomerátu. Podlahy v ostatných priestoroch z kobercoviny a v sociálnych zariadeniach a chodbách z dlažby. V zadnej časti budovy je služobný vchod na zásobovanie s pristavenou rampou. Vnútorné schodisko je betónové monolitické. Vnútorné omietky štukové a stierkové, v hygienických zariadeniach je keramický obklad stien. Vonkajšie omietky hladké s nástrekom. Vstupne dvere sú v oceľovej zasklenej stene. Okná z časti vymenené za plastové s izolačným dvojsklom.

Vykurovanie je ústredné s liatinovými článkovými radiátormi. Rozvod vody z centrálneho zdroja.

V podlaží je rozvod plynu.
Poschodie: Poschodie tvorí jedálenskú časť hotela, kuchyňa, skladové a výdajné priestory s príslušným hygienickým zariadením, je murované s plynosilikátových tvárnic o hrúbke 40 cm. Stropy prefabrikované, doskové s rovnými podhľadmi. Podlahy v jedálni z konglomerátu s položenou kobercovinou. Podlahy v hygienických zariadeniach z keramickej dlažby. Podlahy v chodbe z terazzovej dlažby s položenou kobercovinou, v skladoch z PVC. Vnútorné omietky štukové, v hygienických zariadeniach a v kuchynskej časti je keramický obklad stien. Vonkajšie omietky hladké s nástrekom.
Vykurovanie je ústredné s liatinovými článkovými riadátormi. V podlaží je rozvod plynu.
Strecha nad prístavbou je plochá dvojplášťová s tepelnou izoláciou a so živičnou krytinou z natavovacích pásov. Klampiarske konštrukcie strechy z pozinkovaného plechu. V objekte je inštalovaný stolový nákladný výťah o nosnosti 100 kg, so strojovňou na poschodí.
Výťah cez 3 podlažia (suterén, prízemie,
poschodie)

Súčasné využívanie budovy
Budova bola pôvodne využívaná ako slobodáreň na bývanie. Po prístavbe reštauračnej časti sa zmenil účel využitia na hotel od r. 1989. Týmto spôsobom je budova plne využívaná až dodnes v súčasnosti na ubytovanie kúpeľných hostí kúpeľmi Turčianske Teplice, v budove sa poskytovali liečebné procedúry bez využívania termálnej vody.

Parkovacie státia je možné vybudovať na pozemku za budovou .

Neváhajte ma kontaktovať, veľmi rada Vás nehnuteľnosťou prevediem a určite nájdeme i spoločnú dohodu.
. Bližšie informácie Vám radi poskytneme na telefónnom čísle 0903 503 355 alebo na hanadubovska@haloreality.sk. ID ponuky: TR-61562.
Cena za nehnuteľnosť je KONEČNÁ, vrátane provízie, právneho servisu zabezpečeného advokátom, poradenstva, základného správneho poplatku na katastri a hypotekárnych služieb (viac na našej webovej stránke).

U NÁS MÁTE ISTOTU: --------------------------------------------------------
- prvotriedny servis a služby po celom Slovensku, predávali sme už viac ako 60 000 NEHNUTEĽNOSTÍ
- na našom webe nájdete už viac ako 4 100 referencií aj s fotkami našich spokojných klientov
- pre vašu bezpečnosť sme nestranná strana pri prevode nehnuteľnosti
- profesionálne obhliadky s pravidelne preškolovanými profesionálnymi maklérmi
- už vo väčšine lokalít robíme aj 3D skeny, videoobhliadky a pôdorysy nehnuteľnosti
- inzerujeme na viac ako 200 portáloch
- zmluvy garantované právnikom, dohľad nad prevodom nehnuteľnosti podľa zákona
- poradíme vám ako najlepšie predať/kúpiť nehnuteľnosť
- bezplatné hypotekárne služby našich partnerov na mieru a s najlepšími podmienkami
- pre vašu bezpečnosť sme členom ZDRUŽENIA REALITNÝCH KANCELÁRIÍ SLOVENSKA - ZRKS
-----------------------------------------------------------------------------
Nehnuteľnosť predávate jeden/dvakrát za život, nechajte to na profesionálov v realitách, ktorým DÔVERUJÚ TISÍCE PREDÁVAJÚCICH PO CELOM SLOVENSKU - u nás nájdete viac ako 1 500 aktuálnych ponúk.


Doplnkové charakteristiky

 • Rok výstavby: 1900
 • Energetický certifikát: nemá
 • Vlastníctvo: Osobné
 • Počet nadzemných podlaží: 3
 • Typ konštrukcie: Tehlová
 • Kúrenie: Lokálne
Developerské projekty na jednom mieste

Index bývania

Index bývania Index bývania vyjadruje spokojnosť obyvateľov s príslušnou lokalitou. Index sa môže líšiť v závislosti od presného umiestnenia nehnuteľnosti na mape.

Vďaka Indexu bývania zistíte, aké sú silné a slabé stránky príslušnej lokality. Hodnotí sa hneď viacero sfér (životné prostredie, kvalita bývania, bezpečnosť …).

Zobraziť Index bývania

V spolupráci so City Performer


kalendar
kalendar

Zaujala Vás táto nehnuteľnosť? Dohodnite si termín obhliadky alebo videoobhliadky!

Dohodnúť obhliadku

Nehnuteľnosť na mape

skrátený tvar telefónneho čísla
zobraziť číslo
PROFI Klient PROFI Klient
Akcie inzerátu
Zavolať
Napísať e-mail

Kontakt na predajcu

Novostavby v okolí