Ingrid Kántorová
Autor

Ingrid Kántorová

Ingrid Kántorová je redaktorkou portálu Nehnuteľnosti.sk od roku 2018. Zameriava sa na dizajn nehnuteľností, energetickú efektívnosť stavieb, legislatívne témy a bývanie celebrít.

Články autora

V  2017 bolo vydaných 16 tisíc energetických certifikátov pre rodinné domy, MDV SR z nich skontrolovalo sedem

V 2017 bolo vydaných 16 tisíc energetických certifikátov pre rodinné domy, MDV SR z nich skontrolovalo sedem

Ministerstvo dopravy a výstavby SR si podľa organizácie Budovy pre budúcnosť neplní svoju zákonnú povinnosť a nekontroluje dostatočne kvalitu energetických certifikátov rodinných domov. Z takmer 16-tisíc certifikátov vydaných v roku 2017 skontrolovali iba sedem. Povinnosť predložiť energetický certifikát pri kolaudácii domu je pritom na Slovensku zavedená 10 rokov a Slováci za ne za ten čas zaplatili vyše 17 miliónov eur.

...

Ako si zariadiť terasu? Vytvorte si na nej obývačku!

Ako si zariadiť terasu? Vytvorte si na nej obývačku!

Hlavnou dizajnérskou myšlienkou tohto leta je zariadiť si na terase dokonale pohodlný obytný priestor. Hranice medzi interiérom a záhradou sa stierajú a to, čo ste doteraz používali len vnútri, môžete pokojne vyniesť von. Prinášame vám 7 horúcich outdoorových trendov roku 2019.

...

Top 10 najpopulárnejších filmových miest v Taliansku

Top 10 najpopulárnejších filmových miest v Taliansku

Máloktorá krajina sa môže pochváliť takou pestrou paletou prírodných krás, architektúry a emócií, ako Taliansko. Cítia to aj režiséri a scenáristi svetovej kinematografie, vďaka nim sa mnohé talianske miesta a budovy stali nesmrteľnými. Ktorý z týchto filmov vás chytí za srdce a prinúti ísť na dovolenku do Talianska?

...

5 víl pre pani prezidentku - vybrali sme z našej inzercie

5 víl pre pani prezidentku - vybrali sme z našej inzercie

Prezidentská vila na Slavíne je už viac ako 15 rokov neobývaná, je finančnou záťažou a chátra. NKÚ vyzýva prezidentku, aby rozhodla, či ju treba opraviť alebo predať. Radi by sme Kancelárii prezidentky pomohli a tak prinášame výber piatich najlepších bratislavských víl z našej inzercie. Niektorá z nich by sa mohla hodiť...

...

Ako si zo suvenírov z dovolenky vytvoriť originálne dekorácie

Ako si zo suvenírov z dovolenky vytvoriť originálne dekorácie

Magnetkami na chladničke či figúrkami vo vitrínke už dnes nikoho neohúrite a po čase vám budú zavadzať. Skúste sa na dovolenke pozerať na suveníry trochu kreatívnejšie – ako by ste s nimi mohli skrášliť svoj interiér? Niekedy stačí len trochu fantázie a zručnosti a originálny prvok vášho priestoru je na svete. Pozrite si pár tipov, čo všetko môžete vytvoriť.

...

Top 15 najlepších party hostelov v Európe

Top 15 najlepších party hostelov v Európe

Dobrá zábava nemusí stáť veľa peňazí – presviedčajú nás o tom špičkové európske hostely, ktoré nemajú vo svete konkurenciu. Pozrite si rebríček tých najlepších, v ktorých za slušné ceny zažijete nielen skvelú party atmosféru, ale užijete si aj kvalitné služby a originálny dizajn interiéru i exteriéru. Nech má vaša party štýl!

...