Elon Musk predáva dva domy v Bel Air, nechce vlastniť žiadny majetok

Elon Musk predáva dva domy v Bel Air, nechce vlastniť žiadny majetok

Na prvého mája napísal miliardár a generálny riaditeľ spoločností Tesla a SpaceX na svojom Twitteri, že predá takmer všetok fyzický majetok a nebude vlastniť žiadny dom. A hneď sa do toho aj pustil – od začiatku mája sú na predaj dva z jeho domov v Los Angeles na Chalon Road, dokopy za 40 miliónov dolárov.

Zdá sa, že Elon Musk začal svoj sľub plniť veľmi cieľavedome. Na realitnom portáli Zillow sú aktuálne na predaj jeho dva domy na Chalon Road 10911 a 10930, vzdialené od seba iba päť minút chôdze. Dom s popisným číslom 10930 je menšia z týchto dvoch nehnuteľností a v súčasnosti je jeho kúpna cena 9,5 milióna dolárov.

Zdroj: zillow.com

Zdroj: zillow.com

Tento dom Musk kúpil v roku 2013 za 6,75 milióna dolárov a údajne ho používal ako súkromnú školu pre svoje deti. V rozhovore pre Vogue v roku 2015 povedal, že to bol „malý školský domček v prérii, až na golfové ihrisko.“ Dom v minulosti patril hercovi Genemu Wilderovi, ktorý hral prvého Willyho Wonku vo filme Willy Wonka a továreň na čokoládu z roku 1971 a u nás je známy z filmu Nevidím zlo, nepočujem zlo. Wilder predal dom s 5 spálňami v roku 2007 za 2,7 milióna dolárov. Elon Musk túto nehnuteľnosť predáva s osobitnou žiadosťou, nový majiteľ ho nemôže zbúrať ani „stratiť jeho dušu“.

Zdroj: zillow.com

Zdroj: zillow.com

Druhý dom, ktorý uvádza Musk na predaj, na 10911 Chalon Road, je oveľa honosnejším sídlom. Tento palác má 7 spální, dvojposchodovú knižnicu, divadlo, posilňovňu, vínnu pivnicu a tenisový kurt. Nehnuteľnosť s rozlohou viac ako 1 500 metrov štvorcových kúpil Musk v roku 2012 za 17 miliónov dolárov a teraz za ňu požaduje 30 miliónov dolárov.

Zdroj: zillow.com

Zdroj: zillow.com

Ako sa bude Elonovi s jeho predsavzatím dariť, ukáže len čas, pretože bude musieť predať dosť statné portfólio nehnuteľností. Len v susedstve týchto dvoch domov na Chalon Road má miliardár ďalšie tri domy: ranč, ktorý kúpil v roku 2015 za 20 miliónov dolárov, nedokončený zámok, za ktorý v roku 2016 dal 24,25 milióna dolárov a dom v koloniálnom štýle za 4,2 milióna dolárov. Predpokladá sa, že Musk a spoločnosti s ním spojené vlastnia najmenej sedem nehnuteľností, väčšinou v Los Angeles.

Zdroj: zillow.com

Napriek všetkým tajomstvám, ktoré obklopujú najnovšie Muskovo vyhlásenie, je jedna vec jasná: nepredáva svoje domovy kvôli finančným problémom. Miliardárova „výplata“ v rámci kompenzačného balíku so spoločnosťou Tesla je dnes 750 miliónov dolárov. Navyše na Twitteri vyhlásil: „Nepotrebujem peniaze. Venujem sa Marsu a Zemi. Majetok vás len zaťažuje.“ Hej, o tom by mohol niečo vedieť...

Zdroj: robbreport.com

Zdroj foto: Zillow, AP/Shutterstock, Google Maps

Ingrid Kántorová
Autor
Ingrid Kántorová

Ingrid Kántorová je redaktorkou portálu Nehnuteľnosti.sk od roku 2018. Zameriava sa na dizajn nehnuteľností, energetickú efektívnosť stavieb, legislatívne témy a bývanie celebrít.

Diskusia

Podobné články

Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon