Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Záujem o nehnuteľnosti výrazne rastie

Záujem o nehnuteľnosti výrazne rastie

Od začiatku mája výrazne rastie návštevnosť realitných portálov, ako aj dopyt po samotných nehnuteľnostiach.

Nehnuteľnosti.sk zaznamenali až 60% nárast návštevnosti oproti marcovým výsledkom, kedy boli na Slovensku spustené opatrenia proti koronavírusu. Samotný dopyt po nehnuteľnostiach zo strany zákazníkov vzrástol dokonca výraznejšie, a to o viac ako 100%. Záujem už takmer dosiahol úroveň spred koronakrízy. 

Rastie záujem o nehnuteľnostiZdroj: elements.envato.com

Postupné uvoľňovanie opatrení pozitívne vplýva aj na realitný sektor. Zákazníci sa vracajú do normálneho režimu fungovania a opäť majú záujem aj o kúpu a predaj nehnuteľností. Od mája je na portáli Nehnuteľnosti.sk viditeľný výrazný nárast návštevnosti. Kým v marci klesli zobrazenia na 430 000 za týždeň, posledný májový týždeň už dosiahli úroveň vyše 700 000 zobrazení. Ide o takmer totožné čísla, ako pred prepuknutím pandémie.

 

Graf 1: Vývoj návštevnosti portálu Nehnuteľnosti.sk

Vývoj návštevnosti Nehnuteľnosti.skZdroj: Nehnuteľnosti.sk

„Každý týždeň je silnejší. A to z pohľadu návštevnosti, vyhľadávania nehnuteľností, ako aj samotného kontaktovania pri jednotlivých inzerátoch,“ konštatujú analytici portálu Nehnuteľnosti.sk

Rastie aj samotný dopyt po nehnuteľnostiach. Ľudia výrazne viac kontaktujú realitné kancelárie a stúpol aj počet obhliadok. Počet kontaktovaní inzerátov na portáli Nehnuteľnosti.sk vzrástol oproti marcu o vyše 100%.

„Ľudia zjavne nestratili záujem o nehnuteľnosti. Veríme, že ich rýchly návrat na naše weby, ako aj rastúci dopyt, sú prvým náznakom rýchleho oživenia celého realitného trhu na Slovensku,“ konštatujú analytici Nehnuteľnosti.sk    

V posledných týždňoch ľudia najviac vyhľadávali rodinné domy a to naprieč celým Slovenskom. Najviac dominoval Bratislavský kraj so 17% vyhľadávaní, nasledovaný Trnavským krajom s 10%. Do TOP 10 vyhľadávaných nehnuteľností sa okrem rodinných domov dostali aj 2-izbové a 3-izbové byty z Bratislavského kraja, ktoré obsadili tretiu a štvrtú priečku. Tie ľudia najčastejšie hľadajú v hlavnom meste, konkrétne v mestských častiach Ružinov a Staré mestoTabulka hladane nehnutelnosti

 

Autor: Pipo

Diskusia

Podobné články

Ako koronavírus zmení vzhľad našich domovov

Ako koronavírus zmení vzhľad našich domovov

Všetci sa dnes pýtame, ako COVID-19 zmení naše životy a zvyky a či sa vrátime k svojim „normálnym“ spôsobom. V dlhodobej izolácii v našich domoch sme mali viac času rozmýšľať, aké majú obmedzenia a ako by mohli byť pohodlnejšie, bezpečnejšie a zdravšie. Magazín Houzz sa opýtal architektov zo Španielska, Talianska a Francúzska, krajín ktoré boli najviac postihnuté, ako podľa nich pravdepodobne koronavírus zmení domácnosti v budúcnosti.

...
Návrat do kancelárií – zamestnávatelia musia včas prijať správne opatrenia

Návrat do kancelárií – zamestnávatelia musia včas prijať správne opatrenia

Skôr či neskôr čaká množstvo firiem, ktoré kvôli pandémii COVID-19 odporučili svojim zamestnancom pracovať z domova, návrat späť do kancelárií. Či už k nemu dôjde za dva, tri alebo viac týždňov, je dobré začať sa naň pripravovať už teraz. Praktické návody poskytujú poradensko – realitné spoločnosti, pracovný portál Profesia.sk i Úrad verejného zdravotníctva SR (ÚVZSR).

...