Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
V tomto dome v Palm Beach strávil John Lennon svoju poslednú zimu

V tomto dome v Palm Beach strávil John Lennon svoju poslednú zimu

Aj keď to celkom nezapadá do profilu legendárneho speváka, hudobníka a mierového aktivistu Johna Lennona, mal slnečný štát Florida rád a rok pred svojou smrťou si tam aj kúpil s Yoko Ono dom. A nie hocijaký, ale monumentálny. Teraz je na predaj za 47,5 milióna dolárov.

Zdroj: Christian Angle Real Estate

Sídlo v stredomorskom štýle v lukratívnej oblasti Palm Beach na Floride, známe ako El Solano, navrhol v roku 1920 miestny architekt Addison Mizner. Súčasní vlastníci John a Cindy Sitesovci ho kúpili v roku 2016 za 23,5 milióna dolárov. Obrovský dom s rozlohou 1 300 metrov štvorcových a hudobným rodokmeňom teraz ponúkajú za obrovskú sumu 47,5 milióna dolárov. Jedným z dôvodov nárastu jeho hodnoty je aj jeho zaujímavá história, ktorá je súčasťou príbehu Johna Lennona a Yoko Ono.

Zdroj: Pinterest

Zdroj: Christian Angle Real Estate

Legendárny hudobník bol chlapcom z Liverpoolu a v 70-tych rokoch patril medzi najvýznamnejšie osobnosti mierového hnutia. K jeho sympatiám k hnutiu hippies a obľúbenej adrese v New Yorku v legendárnych Dakota Apartments nám akosi nepasuje exkluzívna nehnuteľnosť v Palm Beach. Lennonov blízky vzťah k Slnečnému štátu však má svoje pozadie.

Zdroj: Christian Angle Real Estate

Zdroj: Christian Angle Real Estate

Podľa Palm Beach Daily News navštívil Floridu už v roku 1974 a vtedy pre denník povedal: „Mám to tu naozaj rád. Nechce sa mi opustiť Palm Beach. Chcel by som tu kúsok vlastniť. “ To sa mu neskôr splnilo. Príbehy o tom, ako sa John a Yoko k El Solano dostali, sa trochu líšia. V knihe Roberta Rosena „Muž odnikiaľ: Posledné dni Johna Lennona“ sa môžeme dočítať, že keď hviezdny pár kúpil nehnuteľnosť za 725 000 dolárov, nikdy predtým ju nenavštívil. Lennon údajne len poveril človeka,  aby urobil polaroidové fotografie. Tento vyslanec povedal realitnému agentovi, že zastupuje podnikateľa, ktorý chce zostať v anonymite.

Zdroj: Christian Angle Real Estate

Zdroj: Christian Angle Real Estate

Magazín Palm Beach Post však rozpráva iný príbeh. V marci 1979 pár údajne navštívil El Solano a na mieste sa rozhodol prenajať si ho na mesiac. Podľa nich tu bývali asi dva týždne, kým ich zavolali späť do New Yorku. V každom prípade na nich musel zanechať hlboký dojem a nakoniec ho kúpili v januári 1980. V tú zimu unikli z chladných mrazov v New Yorku, užili si tu krásnu dovolenku a plánovali dom zrenovovať. 8. decembra 1980 bol však John Lennon zavraždený. Yoko Ono sa po jeho smrti plánov nevzdala a pokračovala v prestavbe. Nakoniec však v roku 1986 nehnuteľnosť predala za 3,15 milióna dolárov.

Zdroj: Christian Angle Real Estate

Zdroj: Christian Angle Real Estate

Po tom, prečo toto miesto prirástlo Johnovi a Yoko k srdcu, netreba dlho pátrať, je jednoducho veľkolepé. Má 7 spální, 9 kúpeľní, dva bazény, bazénový domček, tenisový kurt, garáž pre tri autá a súkromnú pláž s dĺžkou 55 metrov. Je tu množstvo historických detailov, ako napríklad vyrezávaná rímsa obklopujúca krb v obývacej izbe či ručne maľované stropy. K ďalším opulentným prvkom patrí jedáleň s výhľadom na oceán, veľká otvorená terasa, knižnica a veľký salónik s mokrým barom.

Zdroj: Christian Angle Real Estate

Luxusná destinácia má aj významných susedov, medzi ktorých patrí klub Mar-a-Lago Donalda Trumpa, dom rockovej hviezdy Roda Stewarta aj spisovateľa Jamesa Pattersona.

Zdroj: dirt.com, realtor.com

Zdroj foto: Christian Angle Real Estate, Pinterest, realtor.com, Getty Images

Autor: Ingrid Kántorová

Diskusia

Podobné články

Ako zarobiť investovaním do nehnuteľností aj v čase prepadu trhu?

Ako zarobiť investovaním do nehnuteľností aj v čase prepadu trhu?

Čo nás čaká na slovenskom trhu s nehnuteľnosťami v najbližších rokoch a ako na nich zarábať aj v čase prepadu? Je v blízkej dobe reálne zopakovanie scenára so skokovým zvyšovaním cien, ako tomu bolo v posledných rokoch? A najmä - ako zarobiť na investičnom trhu s realitami aj v týchto nestabilných časoch? Aj to nám v rozhovore prezradil Martin Fodor, odborník na investovanie do nehnuteľností a CEO spoločnosti BizPartner Group.

...
Hľadáme domy na Záhorí, ale očaril nás byt v novostavbe

Hľadáme domy na Záhorí, ale očaril nás byt v novostavbe

Silvia sa vrátila na Slovensko s dcérkou z Nemecka. Aktuálne žije v Bratislave, kde pracuje ako lektorka nemčiny. Chcela by sa presťahovať do rodinného domu. Pôvodne rozmýšľala o Bratislave, ale má rozpočet do 230-tisíc euro a v hlavnom meste jej to finančne nebude stačiť. Vybrala si preto Záhorie, kde býva aj jej brat s rodinnou. Domček by mohol byť štvorizbový s menším pozemkom, ideálne novostavba, ak starší, tak už zrekonštruovaný.

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon