Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Nemci navrhli plávajúcu elektráreň na 3 druhy obnoviteľných zdrojov energie

Nemci navrhli plávajúcu elektráreň na 3 druhy obnoviteľných zdrojov energie

Hľadanie riešení, ako čo najefektívnejšie uviesť do života zariadenia na výrobu energie z obnoviteľných zdrojov (OZE), naberá v čase koronakrízy na intenzite. So zaujímavým nápadom prichádza nemecká spoločnosť Sinn Power, ktorá navrhla šikovnú plávajúcu elektráreň.

Zdroj: www.sinnpower.com

Projekt spomínanej spoločnosti sa opiera o realizáciu menších platforiem, ktoré majú slúžiť ako moderné „zelené“ elektrárne. Na rozdiel od klasických elektrární tohto druhu však majú byť vybavené systémom, ktorý im umožní plávať na vode. Práve vďaka tomu dokážu získať dostatok energie potrebnej na výrobu elektriny hneď z 3 zdrojov.Zdroj: www.sinnpower.com

3 druhy zdrojov obnoviteľnej energie:

Morské vlny – V súvislosti s polohou priamo na vode sú kľúčovým zdrojom energie morské vlny. Samotná elektráreň je navrhnutá ako plávajúca platforma s niekoľkými plavákmi, ktoré jej umožnia prispôsobovať svoj pohyb vlnám, pričom zvládať má vlny do výšky až 6 metrov. Súčasťou platformy budú 4 technologické jednotky nainštalované na jej rohoch, ktoré vyrobia do 24 kW elektrickej energie.

Veterné turbíny – Výstavba veterných turbín priamo na mori nie je žiadnou novinkou. Zopár západoeurópskych štátov dokonca takto vyrába značnú časť všetkej elektriny vyprodukovanej v krajine. Pre platformy od nemeckej firmy síce energia produkovaná veternými turbínami nie je kľúčová, no ako doplnok pomôže zvýšiť celkovú produkciu. Koľko kW to bude, to závisí od počtu nainštalovaných turbín.

Solárne panely – Ďalších 20 kW elektriny môže zaistiť aj súprava nainštalovaných solárnych panelov. Tie by mali zabezpečovať výrobu energie hlavne v čase slabej veternosti, kedy bude energia z morských vĺn a veterných turbín generovaná o niečo menej. Čím viac panelov, tým viac solárnej energie sa vyrobí. Návrh ráta s možnosťou solárneho pokrytia celej hornej časti štvorcovej platformy s rozmermi 12x12 metrov.Zdroj: www.sinnpower.com

Lacná elektrina pre ostrovné lokality

Kombinácia uvedených 3 druhov OZE vraj dokáže vyprodukovať dostatok energie pre menšie ostrovné rezorty, resp. pre celé letoviská. Práve na tie sa nemecká firma zameriavala pôvodne. Po prvých úspešných testoch to ale vyzerá na širšie využitie týchto platforiem. Na to je však nutné dosiahnuť požadované výsledky už s prvými prototypmi, ktoré sa postupne inštalujú na rôznych miestach.

 

Zdroj: Nehnuteľnosti.sk

Zdroj: www.sinnpower.com

Zdroj foto: www.sinnpower.com

Autor: Róbert

Diskusia

Podobné články

Ponuky v Žilinskom alebo Trenčianskom kraji, ktoré vám ukážeme, stoja za investíciu

Ponuky v Žilinskom alebo Trenčianskom kraji, ktoré vám ukážeme, stoja za investíciu

Do Nového bývania prihlásila svojich rodičov dcéra. V nedeľu podvečer na JOJke budeme hľadať nový domov pre rodinu z Ukrajiny. Žijú na Slovensku už dlhšie, dcéra študuje v Bratislave a plánujú u nás žiť natrvalo. Hľadáme domček s akurátnym pozemkom do 250-tisíc eur a Vlado Voštinár manželov povozí po celom Trenčianskom aj Žilinskom kraji. Navštívia síce menej známe, ale predsa prekrásne slovenské obce.

...
Strašidelný spevák Marilyn Manson nič nerobí, ale 2,2 miliónov dolárov na nový dom si našiel

Strašidelný spevák Marilyn Manson nič nerobí, ale 2,2 miliónov dolárov na nový dom si našiel

Monštruózny rocker už 2 roky nič nevydal, no zjavne má dosť úspor na slušné bývanie v Los Angeles. Asi ho zaujalo súkromné nahrávacie štúdio vybudované v bývalej garáži. Ináč jeho nové sídlo v tichej štvrti vyzerá nenápadne, ako bývanie pre dôchodcu, šťastnú rodinku alebo napríklad aj... krytie sériového vraha.

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon