Domáci pomocník, ktorý vydezinfikuje veci aj potravinyZdroj: kickstarter.com

Domáci pomocník, ktorý vydezinfikuje veci aj potraviny

So zariadeniami schopnými čistiť a dezinfikovať domácnosť vrátane rôznych vecí v nej sa po vypuknutí pandémie roztrhlo vrece. Medzi technologické novinky tohto typu patrí aj True Wash.

Praktický čistiaci „kôš“

Za šikovným domácim pomocníkom schopným zvládnuť dezinfekciu bežných osobných vecí nie je žiadny zložitý systém. Po vzore modelov, ktoré boli predchodcom tohto zariadenia, je True Wash znovu akýmsi košom, do ktorého sa vkladajú predmety za účelom automatického čistenia. To prebieha práve v priestore koša, v ktorom sú jednotlivé veci zbavované rôznych druhov baktérií.Zdroj: kickstarter.com

Dezinfekcia vecí aj jedál

Schopnosť dezinfikovať obsah koša je údajne u tohto modelu podstatne vyššia ako v prípade obdobných zariadení. Výrobcovia hovoria o 99 % účinku, pričom okrem vecí dokáže vyčistiť a zbaviť od baktérií aj potraviny, najmä ovocie a zeleninu. Zároveň z nich odstráni pesticídy a vďaka technológii spájajúcej vodnú paru, UV svetlo a aktivovaný kyslík zvýši ich celkovú trvanlivosť.

Zdroj: kickstarter.com

Ako True Wash funguje:

- v zariadení sa môžu čistiť potraviny, malé doplnky alebo mobilné telefóny

- čistenie zabezpečuje systém kombinujúci UV svetlo, vodnú paru aj kyslík

- pred čistením sa do koša naleje voda, vloží obsah a nastaví režim čistenia

- v prípade elektronických zariadení prebehne čistenie bez prítomnosti vody

- zariadenie ponúka niekoľko manuálnych aj automatických režimov čistenia

- dané režimy sa menia v závislosti od obsahu koša či dĺžky a spôsobu čistenia

- vyčistiť sa dá aj samotný čistiaci kôš, stačí ho vybrať a spraviť krátku údržbuZdroj: kickstarter.com

Šikovný domáci pomocník zatiaľ nie je oficiálne v predaji. Udiať by sa tak malo buď v druhej polovici roka, alebo až na budúci rok. Momentálne je ale dostupný na Kickstarteri, kde je celá rada podobných čistiacich zariadení. True Wash sa tam dá objednať za necelých 300 dolárov, pričom do prvých domácností by sa mal rozosielať niekedy koncom jesene.  

 

Zdroj: Nehnuteľnosti.sk

Zdroj foto: kickstarter.com

Róbert Bosák
Autor
Róbert Bosák

Róbert Bosák je redaktorom portálu Nehnuteľnosti.sk od roku 2019. V rámci redakčnej činnosti sa špecializuje na svetovú architektúru, udržateľné stavby a nové stavebné projekty z domova a z ČR.

Podobné články

Darovanie nehnuteľnosti: Musím platiť daň?

Darovanie nehnuteľnosti: Musím platiť daň?

PORADŇA - Chcete darovať byt alebo dom blízkemu, no neviete aké daňové povinnosti sa s týmto úkonom spájajú? Kto v tomto prípade musí a nemusí platiť dane? V Poradni portálu Nehnuteľnosti.sk odpovedá daňový špecialista Michal Šúrek.

...
Čo sa na dome oplatí urobiť hneď na jar?

Čo sa na dome oplatí urobiť hneď na jar?

V zime sú konštrukcie našich domov vystavené veľkým rozdielom vnútornej a vonkajšej teploty, potrápi ich aj dážď, sneh či vietor. To sa podpíše na rôznych detailoch stavby, ktoré by sme mali včas skontrolovať. Čo sa oplatí riešiť hneď na jar?

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon