Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
11 najmodernejších jácht sveta, ktoré môžu byť vaším druhým domovom

11 najmodernejších jácht sveta, ktoré môžu byť vaším druhým domovom

Ponúkajú pohodlie, technologické vychytávky a neuveriteľný výkon. Sú ako stvorené pre objavovanie nových krajín, rybačku, oslavy alebo bezstarostnú dovolenku. Pozrite si najnovšie modely jácht, ktoré boli uvedené tento rok na výstave Miami Yacht Show.

1. Silver Yachts Bold – 85 metrov

Prieskumná jachta Bold, bývalý Silver Loft, od austrálskej firmy Silver Yachts je jedným z najpozoruhodnejším z tohtoročných modelov. Môže sa pochváliť námornou architektúrou a exteriérovým dizajnom od slávneho dizajnéra Espena Øina.  S doposiaľ najúspornejšou formou trupu lode Silver Yachts dosahuje maximálnu rýchlosť 24 uzlov, čo je asi 74 km/h, a má neuveriteľný dosah 5 000 nm (9 300 km) pri 18 uzloch. V ôsmich kajutách sa pohodlní vyspí až 18 hostí. Moderný interiér z dielne Vain Interiors zahŕňa teakové a dubové obloženie zladené s kovovými maľovanými detailmi a dubovými a mramorovými podlahami. Na zadnej časti hlavnej paluby je umiestnený aj helipad.

Zdroj: Silver Yachts

2. Sea Ray SLX-R 400e Outboard – 12 metrov

Firma Sea Ray z Tennessee tento rok debutuje s novým modelom s tromi prívesnými motormi Mercury Racing 450R a úplne novým systémom e-Power od spoločnosti Fathom. Systém obsahuje vysokokapacitnú lítium-iónovú batériu s riadením spotreby energie na napájanie doplnkových systémov lode. Šikovný SLX-R 400e Outboard má moderné dizajnové prvky, ako metalízovú farbu Shadow v špeciálnej edícii, čalúnenie s kontrastným prešívaním, červené podvodné a bodové osvetlenie. Loď poskytuje sedenie pre 22 osôb, odnesie asi 1 tonu v úložnom priestore, veľkú palubu pre slnenie a sklopnú terasu na plávanie. V podpalubí je priestor pre ubytovanie pre 4 osoby.

Zdroj: superexpo.com

3. Azimut Yachts Verve 47 – 14 metrov

Verve 47 je naozajstná talianska víkendová vrecková raketa vyrobená pre americký trh. Táto otvorená jachta má štyri prívesné motory s výkonom 450 koní, ktoré jej dovolia až 50 uzlov (92 km/h). Vďaka dizajnérovi Francescovi Strugliovi ponúka pohodlie na palube - dostatok miest na sedenie, opaľovanie a stolovanie na slnku i v tieni. Pod palubou poskytuje sofistikované jedálenské a kuchynské prostredie, dve kabíny a jednu kúpeľňu - všetky s oknami pre prirodzené svetlo - pre štyroch hostí.

Zdroj: Azimut

4. 48 Wallytender X – 14 metrov

Najnovší model talianskej značky Wally  sa líši od predošlého štyrmi prívesnými motormi, každý má 450 koní, ktoré poháňajú túto otvorenú jachtu na najvyššiu rýchlosť viac ako 100 km/h. Motory sú rozdelené po oboch stranách kormy, čo poskytuje priestor pre výsuvný hydraulický palubný rebrík pre ľahký prístup na loď a z nej. Ovládací prvok joystick uľahčujú dokovanie. Na palube nájdete opaľovací priestor a dolu zas oddychové ležadlá, jedálenský stôl, kuchyňu, kúpeľňu v elegantnom priestore s panelmi z uhlíkových vlákien a teakovým nábytkom. Nezabudnite na skladacie panely vytvárajúce plážový klub, ktorými je značka známa. Dizajn exteriéru a interiér navrhol Luca Bassani,  zakladateľ spoločnosti Wally.

Zdroj: Wally

5. Bertram 50 Express – 16 metrov

Či už si vyberiete otvorený alebo konvertibilný dizajn, nový čln na športovú rybačku bol vyrobený pre vodákov všetkých zameraní a je vhodný pre akúkoľvek vodu. Jeho ponor 1,5 m sa o to postará. Jachta ponúka dve kajuty, dve kúpeľne a kokpit s plochou 17 metrov štvorcových. Stabilizátor Seakeeper 9 udržuje loď stabilnú, kým oddychujete.

Zdroj: Bertram

6. Princess V55 – 17 metrov

Britská princezná ponúka elegantný vonkajší profil a strategické využitie priestoru. Je navrhnutá pre milovníkov otvorených člnov, kokpit má veľké posedenie v tvare písmena L okolo skladacieho teakového stola, mokrý bar a elektrický gril. Posuvné dvere a výsuvné okno flexibilne prepájajú exteriér a interiér. Opaľovacie ležadlá v zadnej časti kabíny a na prove poskytujú všetky druhy slnečných priestorov. Dole sú tri kajuty pre 6 hostí a variabilná kabína pre posádku. V55 dosahuje maximálnu rýchlosť 68 km/h (37 uzlov).

Zdroj: Princess Yachts

7. Sirena 58 Coupé – 18 metrov

Siréna má tento rok svetový debut pre vodákov, ktorí preferujú expresné jachty. Úspešná verzia Coupé 58 sa vyznačuje nižšie umiestneným vzduchovým prieduchom pre hladký priechod popod úzke mosty, jednotným vnútorným priestorom na hlavnej palube a ľahkým a vzdušným interiérom. Legendárny námorný architekt Germán Frers dal jachte klampiarsky dizajn a trup s rýchlym posunom pre dosah viac ako 1 600 km pri 10 uzloch a maximálnej rýchlosti 48 km/h.

Zdroj: Sirena Yachts

8. Hylas H60 Sailing Yacht – 18 metrov

Táto plachetnica je najnovším plavidlom so štýlovým a konštrukčným dizajnom Germána Frersa a interiérom naplnený svetlom z dielne Hot Lab. Štíhla prova, široký svetlík, otvorená paluba a dve variácie kýlu poskytujú platformu pre rýchlosť a palubný obytný priestor. Pod palubou je kabína obklopená oknami, strešnými oknami a stropnými prielezmi, ktoré vytvárajú svetlý interiér, a to všetko v troj- alebo štvormiestnom usporiadaní.

Zdroj: Hylas Yachts

9. Hatteras GT65 Carolina - 20 metrov

Prvým model tejto značky zo série „Gran Turismo“ ponúka elegantný profil, pričom si zachováva konštrukčné riešenie ideálne pre drsné pobrežné podmienky. Ponúka veľký kokpit, mezanín s voliteľnou integrovanou klimatizáciou sedacieho priestoru a veľké vstavané úložné boxy z nehrdzavejúcej ocele. Toto je skutočná loď na športovú rybačku. Podpalubie ponúka až štyri kajuty, vrátane veľkej kúpeľne, VIP a dvoch poschodových miestností na privítanie všetkých priateľov rybačky a členov posádky. Inžiniersky tím Hatteras optimalizoval pomocou analýzy Computational Fluid Dynamics (CFD) tvar trupu, aby zaistil hviezdny výkon, ovládateľnosť a spôsobilosť na plavbu.

Zdroj: Hatteras

10. Monte Carlo 70 – 21 metrov

Nový model Monte Carlo, ktorý navrhol Nuvolari Lenard, spája sofistikovaný taliansky dizajn s najmodernejším technologickým know-how. Jeho cieľom je byť dokonalým druhým domovom, ako to vidieť z jeho príjemného interiéru. Reflexné materiály a lakované drevo vytvárajú svetlé prostredie, ktoré je zušľachtené prírodnými drevenými podlahami a bohatými textíliami. Štyri spodné poschodové kajuty vytvárajú zázemie pre osem hostí. Horná paluba s T-topom z uhlíkových vlákien poskytuje výhľady 360 stupňov a predĺžená lávka so sedením a stolmi v salóniku je vybavená palubnou kuchyňou.

Zdroj: Monte Carlo Yachts

Zdroj: oluce.com

11. Sunreef 80 Sailing Yacht – 25 metrov

Poľský katamarán je univerzálnou plachetnicou, ktorá je ideálna pre pokojné pobyty, ale aj cestovné dobrodružstvá. Tento model sa vyznačuje otvoreným usporiadaním a hlavná kuchyňa sa rozkladá po celej jednej strane salónu. Niekoľko kuchynských ostrovov má vybavenie ako v kvalitnej reštaurácii, chladič vína a výsuvnú TV. Moderný dekor využíva béžové tóny a tmavé dyhy s osvetlením na vytvorenie príjemného priestoru. Štyri kabíny zahŕňajú aj hlavný apartmán s kúpeľňou, pohovkou a šatňou.

Zdroj: althausluxuryyachting.com

 

Zdroj: robbreport.com

Zdroj foto: Barcoibiza, Silver Yachts, superexpo.com, Azimut, Wally, Bertram, Princess Yachts, Sirena Yachts, Hylas Yachts, Hatteras, Monte Carlo Yachts, Sunreef yachts, althausluxuryyachting.com

 

Autor: Ingrid Kántorová

Diskusia

Podobné články

Hľadáte nehnuteľnosť? Pripravili sme pre vás nový video seriál: Na ceste domov

Hľadáte nehnuteľnosť? Pripravili sme pre vás nový video seriál: Na ceste domov

Už čoskoro vám na Nehnutelnosti.sk predstavíme náš nový video šesťdielny seriál “Na ceste domov”. Pripravili sme ho pre tých, ktorí hľadajú nový byt, dom. Môžete si ho pozrieť vo video spotoch alebo prečítať na našom webe. V každej časti sa dozviete priamo od odborníkov dôležité informácie, ktoré vám pomôžu prejsť týmto zložitým procesom čo najefektívnejšie a bez zbytočných chýb a prieťahov.

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame