Vo visegrádskom kameňolome vyrastie luxusný wellness hotel

Vo visegrádskom kameňolome vyrastie luxusný wellness hotel

Maďarský Visegrád je obľúbeným turistickým cieľom, ktorý vo veľkom navštevujú aj Slováci. Tých by do starobylého mestečka, v ktorom sa formovala aj naša história, mal v blízkej budúcnosti lákať aj nový wellness hotel vybudovaný priamo v kameňolome.

Zdroj: johannestorpe.com

Projekt visegrádskeho wellness hotela v bývalom kameňolome nie je žiadnou novinkou. Jeho prvé kontúry sú dokonca hotové. The Buda Resort, ako je hotel pomenovaný, sa totiž stihol rozostavať, no v priebehu výstavby sa realizácia stopla a objekt ostal opustený. Zmeniť to má dostavba tohto komplexu, za ktorej návrhom je dánsky ateliér Johannes Troppe.Zdroj: johannestorpe.com

Ideálne miesto na wellness

Už prvotný zámer výstavby hotela v bývalom kameňolome bral do úvahy výhody takéhoto prostredia. Nielenže hostia budú mať pri pobyte viac súkromia a možnosť užiť si originálny  zážitok, plusom sú aj blahodarné účinky prírody obklopujúcej kameňolom. Ten tak poslúži ako ideálne miesto na výstavbu špičkovo vybaveného wellness rezortu, ktorý bude zárukou spojenia pohodlia, luxusu a zdravia.Zdroj: johannestorpe.com

Vybavenie wellness rezortu:

- fínske sauny

- parné kúpele

- svetelné kúpele

- slané bazény

- dve reštaurácie

- záhradné salóniky

- konferenčné priestoryZdroj: johannestorpe.com

Hotel ponúkne až 210 izieb

Luxus, pohodlie a dôraz na zdravú vnútornú mikroklímu nebude k dispozícii iba vo wellness zóne. Liečivá sila prírody bude prítomná aj vo vybraných priestoroch ubytovacej časti rezortu. Hostia, ktorí sa prídu ubytovať do niektorej z 210 nadštandardne zariadených izieb, sa s ňou stretnú hneď vo vstupnej hale. Tú má strážiť 32-metrová skala, ktorá bude živou spomienkou na bývalý kameňolom.Zdroj: johannestorpe.com

Nápaditosťou a dôrazom na pohodlie nebudú šetriť ani ďalšie časti rezortu. Architekti pridali do návrhu aj zelené strešné námestie, ktoré poslúži ako spoločenský priestor vhodný na relax, prípadne na organizovanie menších podujatí. Chýbať nebudú ani vonkajšie bazény či priestor vyhradený na cvičenie jógy.

 

Zdroj: Nehnuteľnosti.sk

Zdroj foto: johannestorpe.com

Róbert Bosák
Autor
Róbert Bosák

Róbert Bosák je redaktorom portálu Nehnuteľnosti.sk od roku 2019. V rámci redakčnej činnosti sa špecializuje na svetovú architektúru, udržateľné stavby a nové stavebné projekty z domova a z ČR.

Diskusia

Podobné články

Moderné byty s charizmou v hlavnom meste

Moderné byty s charizmou v hlavnom meste

Mladý kreatívny podnikateľ Leo je aj influencer a spolu s priateľkou hľadajú priestranný byt v hlavnom meste, ktorý by bol blízko centra alebo s jeho dobrou dostupnosťou. Lokalitu nemá vyhradenú, ide mu o pekný priestor s dušou, kde by si mohli vytvoriť vlastné štúdio na nakrúcanie videí. Rozpočet má 350-tisíc euro. 

...
Panelákové byty v Banskej Bystrici do 160-tisíc euro

Panelákové byty v Banskej Bystrici do 160-tisíc euro

Christián je učiteľ telocviku, pochádza zo Zvolena, ale pracuje v Banskej Bystrici, kde by chcel kvôli práci zostať bývať. Hľadá si tam s priateľkou trojizbový zrekonštruovaný byt v hodnote do 160-tisíc euro. Nevadila by mu ani ponuka vo Zvolene, pretože tam cestujú každý víkend. V rámci ich rozpočtu pôjde o panelákové byty.

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon