6 faktorov ovplyvňujúcich komfort a bezpečie v kúpeľni | Nehnuteľnosti.sk
Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet prihlásenie
6 faktorov ovplyvňujúcich komfort a bezpečie v kúpeľni

6 faktorov ovplyvňujúcich komfort a bezpečie v kúpeľni

Nároky na komfort a bezpečnosť pri pohybe po priestore sú vysoké v každej miestnosti. V kúpeľniach sú však jednotlivé požiadavky ešte o niečo vyššie. Zohľadnenie 6 hlavných faktorov, od ktorých závisí, či sa naša kúpeľňa stane vkusným, bezpečným a pohodlným priestorom, nám ich pomôže splniť.

Zdroj: homebuilding.co.uk

1. Voľný priestor

Problémy s voľným priestorom majú najmä kúpeľne v bytových domoch. Čím je kúpeľňa menšia, tým vyšší dôraz by sa mal klásť na jej skromné zariadenie. Reč nie je o odopieraní si drahého vybavenia, skôr o jeho množstve a veľkosti. Zaistiť si dostatok voľného priestoru pri pohybe totiž nemá význam iba kvôli pohodliu. Čím voľnejší priestor, tým nižšie riziko úrazu.

2. Úložný priestor

Dostatok priestoru nie je smerodajný len kvôli bezpečnému pohybu po kúpeľni. Potrebný je aj kvôli uskladneniu vecí a hygienických potrieb, ktoré v nej používame. V tomto prípade sa pri zariaďovaní priestoru odporúča vyberať skrinky alebo poličky, ktoré disponujú dostatočným úložným priestorom, no zároveň nebudú zaberať veľa miesta.Zdroj: behr.com

3. Kvalitné vybavenie

Namiesto kvantity spojenej s kúpou mnohých, často nepotrebných vecí môžeme uprednostniť kvalitu. Tá je dôležitá obzvlášť kvôli náročnejším podmienkam, ktorým je zariadenie kúpeľne vystavené. Týka sa to pary a vyššej vlhkosti, ktoré dajú zabrať hlavne nábytku. Pri jeho kúpe by sme tak mali vsadiť na kvalitné materiály s čo najvyššou odolnosťou voči vode. 

4. Bezpečné povrchy

S kvalitou súvisí aj dôraz na bezpečnosť, ktorý je v kúpeľni požadovaný viac ako v iných miestnostiach. Týka sa to hlavne podlahy, ktorá by v ideálnom prípade mala disponovať povrchom schopným brániť pošmyknutiu. Na bezpečnosť jednotlivých povrchov je nutné prihliadať aj pri výbere vane, prípadne sprchového kúta.Zdroj: rustoleum.com

5. Vhodné osvetlenie

Na celkový komfort a bezpečie v kúpeľni má dosť výrazný vplyv aj svetlo. Vďaka vhodnému osvetleniu budeme dávať lepší pozor pri pohybe. Zároveň ním zvyšujeme komfort, prípadne aj niečo ušetríme v rámci nákladov na energie. Pri správnom umiestnení svetla sa nám podarí zvýrazniť detaily a opticky rozšíriť priestor, čo bude mať dopad aj na dizajn kúpeľne.

6. Kombinácia farieb

Do výsledného estetického prevedenia prehovoria aj zvolené farby na stenách, podlahe alebo jednotlivom vybavení. Kombinácia farieb zohrá úlohu aj pri presvetlení priestoru a celkovej viditeľnosti v ňom. Nehovoriac o vibráciách, ktoré z jednotlivých farieb vyžarujú, čím budú vplývať aj na našu životnú pohodu.Zdroj: benjaminmoore.com

 

Zdroj: Nehnuteľnosti.sk

Zdroj foto: pixabay.com, homebuilding.co.uk, behr.com, rustoleum.com, benjaminmoore.com

Autor: Róbert

Diskusia

Podobné články

Z ktorých drevín sa vyrábajú najkvalitnejšie drevené žalúzie?

Z ktorých drevín sa vyrábajú najkvalitnejšie drevené žalúzie?

Všestranné drevo si už dávnejšie našlo uplatnenie aj pri výrobe žalúzií. Tie sa spočiatku považovali len za atraktívny estetický doplnok, no s nárastom ich produkcie sa okamžite začala zlepšovať aj ich praktická funkcia. Drevené žalúzie z vybraných drevín tak môžu vzhľadom aj kvalitou konkurovať tieniacej technike z ktorýchkoľvek iných materiálov.

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon