Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
6 faktorov ovplyvňujúcich komfort a bezpečie v kúpeľni

6 faktorov ovplyvňujúcich komfort a bezpečie v kúpeľni

Nároky na komfort a bezpečnosť pri pohybe po priestore sú vysoké v každej miestnosti. V kúpeľniach sú však jednotlivé požiadavky ešte o niečo vyššie. Zohľadnenie 6 hlavných faktorov, od ktorých závisí, či sa naša kúpeľňa stane vkusným, bezpečným a pohodlným priestorom, nám ich pomôže splniť.

Zdroj: homebuilding.co.uk

1. Voľný priestor

Problémy s voľným priestorom majú najmä kúpeľne v bytových domoch. Čím je kúpeľňa menšia, tým vyšší dôraz by sa mal klásť na jej skromné zariadenie. Reč nie je o odopieraní si drahého vybavenia, skôr o jeho množstve a veľkosti. Zaistiť si dostatok voľného priestoru pri pohybe totiž nemá význam iba kvôli pohodliu. Čím voľnejší priestor, tým nižšie riziko úrazu.

2. Úložný priestor

Dostatok priestoru nie je smerodajný len kvôli bezpečnému pohybu po kúpeľni. Potrebný je aj kvôli uskladneniu vecí a hygienických potrieb, ktoré v nej používame. V tomto prípade sa pri zariaďovaní priestoru odporúča vyberať skrinky alebo poličky, ktoré disponujú dostatočným úložným priestorom, no zároveň nebudú zaberať veľa miesta.Zdroj: behr.com

3. Kvalitné vybavenie

Namiesto kvantity spojenej s kúpou mnohých, často nepotrebných vecí môžeme uprednostniť kvalitu. Tá je dôležitá obzvlášť kvôli náročnejším podmienkam, ktorým je zariadenie kúpeľne vystavené. Týka sa to pary a vyššej vlhkosti, ktoré dajú zabrať hlavne nábytku. Pri jeho kúpe by sme tak mali vsadiť na kvalitné materiály s čo najvyššou odolnosťou voči vode. 

4. Bezpečné povrchy

S kvalitou súvisí aj dôraz na bezpečnosť, ktorý je v kúpeľni požadovaný viac ako v iných miestnostiach. Týka sa to hlavne podlahy, ktorá by v ideálnom prípade mala disponovať povrchom schopným brániť pošmyknutiu. Na bezpečnosť jednotlivých povrchov je nutné prihliadať aj pri výbere vane, prípadne sprchového kúta.Zdroj: rustoleum.com

5. Vhodné osvetlenie

Na celkový komfort a bezpečie v kúpeľni má dosť výrazný vplyv aj svetlo. Vďaka vhodnému osvetleniu budeme dávať lepší pozor pri pohybe. Zároveň ním zvyšujeme komfort, prípadne aj niečo ušetríme v rámci nákladov na energie. Pri správnom umiestnení svetla sa nám podarí zvýrazniť detaily a opticky rozšíriť priestor, čo bude mať dopad aj na dizajn kúpeľne.

6. Kombinácia farieb

Do výsledného estetického prevedenia prehovoria aj zvolené farby na stenách, podlahe alebo jednotlivom vybavení. Kombinácia farieb zohrá úlohu aj pri presvetlení priestoru a celkovej viditeľnosti v ňom. Nehovoriac o vibráciách, ktoré z jednotlivých farieb vyžarujú, čím budú vplývať aj na našu životnú pohodu.Zdroj: benjaminmoore.com

 

Zdroj: Nehnuteľnosti.sk

Zdroj foto: pixabay.com, homebuilding.co.uk, behr.com, rustoleum.com, benjaminmoore.com

Autor: Róbert

Diskusia

Podobné články

Spánok v prírode a zároveň v pohodlí? Indoor – outdoor spálne sú čoraz obľúbenejšie

Spánok v prírode a zároveň v pohodlí? Indoor – outdoor spálne sú čoraz obľúbenejšie

Prečo by ste si mali vychutnávať spálňu s výhľadom len v dovolenkových apartmánoch? Vytvorenie silného prepojenia interiéru s exteriérom môže do vašej oddychovej zóny priniesť čerstvý vzduch, sviežu vôňu zelene, pocit otvorenosti a priestrannosti a priamy prístup na terasu či do záhrady. Ak v blízkej dobe plánujete stavbu alebo rekonštrukciu domu, máme pre vás 5 inšpirácií, ako si vytvoriť spálňu snov.

...
Hitom tohto leta je pastelové sklo – pozrite, ako rozveselí váš stôl

Hitom tohto leta je pastelové sklo – pozrite, ako rozveselí váš stôl

Keď sa tento rok nemôžete vydať do ďalekých krajín, preneste sa aspoň do ďalekej minulosti. Pastelové sklené riady boli moderné v 50-tych rokoch minulého storočia a vydržali na výslní viac ako 20 rokov. Dnes sa k nim dizajnéri radi vracajú a ponúkajú rôzne štýly pohárov, misiek a podnosov. Pozrite sa, aké vychytávky môžu vniesť farby do vášho každodenného života.

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame