Na Liptove vzniká vkusné bývanie vybavené modernými technológiami | Nehnuteľnosti.sk
Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet prihlásenie
Na Liptove vzniká vkusné bývanie vybavené modernými technológiami

Na Liptove vzniká vkusné bývanie vybavené modernými technológiami

Obľúbený Liptov sme zatiaľ spomínali hlavne v spojitosti s rozbehnutou výstavbou dovolenkových rezortov. V dnešnom článku sa pozrieme do centra regiónu, Liptovského Mikuláša, kde sa na ploche po glejárskych závodoch buduje rezidenčný súbor Victory Port. Svojim vybavením poteší aj nadšencov pokrokových technológií.

vpbVictory Port - výstavba; Zdroj: Bella Vista, s.r.o.

 

Za výstavbou stojí domáci developer

Projekt realizuje Bella Vista, s.r.o., dcérska spoločnosť domáceho, “mikulášskeho” developera Telink spol. s.r.o., ktorý dotknuté, zanedbané územie s výmerou 25 000 m2 odkúpil už roku 2006. Po procese súvisiacom s nadobudnutím potrebných povolení, príprava projektu v súčasnej podobe začala v roku 2015, tu už od minulého mája prebieha aktívna výstavba. Do oblasti má vo výsledku pribudnúť 110 bytov a 170 parkovacích miest.

victoryportvizaVictory Port; Zdroj: Bella Vista, s.r.o.

 

Súkromie v monitorovanom areáli

Pozornosť pritiahli vizualizácie zobrazujúce vkusné, komorné bytové domy umiestnené v polohe zaručujúcej zaujímavé výhľady na Nízke aj Západné Tatry, Chočské vrchy a údolie Liptova. Charakter miesta realizácie by mali podľa developera oceniť hlavne rodiny s deťmi, zónu zo severu ohraničuje oblúk rieky Váh, z juhu zase susedí s nízkopodlažnou obytnou zástavbou, pričom samotný areál je monitorovaný.

victoryportvizVictory Port; Zdroj: Bella Vista, s.r.o.

victoryportvizbVictory Port; Zdroj: Bella Vista, s.r.o.

 

Okolo hlavnej obslužnej komunikácie pojektu bude postupne vznikať 10 päťpodlažných objektov po 11 bytov, na výber sú jedno- až štvorizbové. Všetky ponúkajú výhodnú orientáciu na minimálne dve svetové strany. K dvom prízemným jednotkám prislúchajú predzáhradky orientované vždy na juh, ostatné disponujú balkónmi alebo terasami, na najvyššom podlaží bol navrhnutý vždy len jeden luxusnejší byt s veľkou terasou. Na pozemku sa počíta s výsadbou množstva zelene, vybudovaním promenády pri rieke a zriadením detského i menšieho multifunkčného ihriska, v blízkom okolí sa navyše nachádzajú malé rekreačné športoviská.

vpaVictory Port - predzáhradky; Zdroj: Bella Vista, s.r.o.

 

Vkusné stavby a súčasné technológie

Komfort bývania vo Victory Port pomôžu zabezpečiť súčasné technológie. Areál bude sprístupnený diaľkovo prostredníctvom smartfónov, tabletov a počítačov, podobne, elektronickými zariadeniami je vyriešené napríklad ovládanie podlahového vykurovania i tieniacich žalúzií typu screen. V objektoch sú zároveň pripravené inštalácie, ktoré v prípade rozhodnutia klientov dovolia zabudovať prvky inteligentnej domácnosti. Táto možnosť zostáva otvorená do doby kúpy bytu, konečné riešenie sa potom prispôsobí potrebám konkrétneho záujemcu. 

Architektúra pôsobí príjemne, elegantne, za jej návrhom stoja architekti Pavel a Martin Bobák. Základné kvádre bytových domov oživuje vybratie hmôt v nárožiach, kde vzniká priestor pre terasy. Pozitívny výraz objektov bol založený na čistých fasádach s vysokými presklenými otvormi siahajúcimi od podlahy po strop, doplnenými o jednoduché konštrukcie balkónov.

 

vpVictory Port - výstavba; Zdroj: Bella Vista, s.r.o.

V súčasnosti boli ukončené prvé dva objekty, ďalšie označené číslami 7 a 8 by mali byť hotové do konca roka. Zahájenie zvyšných etáp závisí od úspešnosti predaja, pôvodne sa záver realizácie plánoval na koniec roka 2021. 

 

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

K premenám industriálnych zón na Nivách sa pridá ďalšia, JTRE rozširuje rozbehnutý projekt

Nové centrum Trnavy na pozostatkoch známeho cukrovaru?

Dovolenka na Slovensku, výber rezortov 1. Obľúbený Liptov

 

Zdroj: Novostavby.sk

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

Diskusia

Podobné články

Zaujímavé mezonety v Nitre pod Zoborom

Zaujímavé mezonety v Nitre pod Zoborom

Neďaleko severozápadného okraja Nitry v mestskej časti Zobor, pri jazde po komunikácii Jelenecká, uvidíme stavenisko rovnomenného projektu. Rezidencia Jelenecká patrí do portfólia spoločnosti Belevis, s.r.o., ktorá v tom istom meste buduje aj súbor rodinných domov Drieňová Alej.

...
Nová štvrť v Liptovskom Mikuláši ponúka bývanie v rodinných i bytových domoch

Nová štvrť v Liptovskom Mikuláši ponúka bývanie v rodinných i bytových domoch

Dopyt po bývaní zostáva vysoký, výstavba developerských projektov naďalej pokračuje a naše mestá prirodzene rozširujú svoje zastavané územie. Na mapách pribúdajú kompletne nové obytné zóny. Jednu z nich si dnes priblížime, vzniká na východe Liptovského Mikuláša, na pôvodne nezastavanej ploche medzi mestskými časťami Stošice a Podbreziny.

...
Kam v Nitre, ak máte radi mestské bývanie?

Kam v Nitre, ak máte radi mestské bývanie?

Spojenie „dobrá lokalita“ môže prirodzene vyvolávať odlišné asociácie, niektoré požiadavky sa však pochopiteľne opakujú častejšie. Časť klientov pre tú ideálnu použije formulácie ako bývanie v centre alebo pohodlná dostupnosť do centra, k vybavenosti či zeleni.

...
V Tatranskej Lomnici sa ukončuje prestavba inšpirovaná kryhami ľadu

V Tatranskej Lomnici sa ukončuje prestavba inšpirovaná kryhami ľadu

Záujem o dovolenku na Slovensku vzrástol. Opatrenia prijaté za účelom zamedzenia šírenia vírusu COVID 19 a tiež obavy z nákazy prirodzene obrátili pozornosť na domáce rekreačné zariadenia. K populárnym cieľom dovolenkárov patria aj Vysoké Tatry, ubytovacie kapacity na ich území, konkrétne v Tatranskej Lomnici onedlho rozšíri Apartmánový dom Horec.

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame