Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Čistá fasáda vďaka revolučnej metóde

Čistá fasáda vďaka revolučnej metóde

Znečistená fasáda dokáže pokaziť celkový dojem nielen z domu alebo bytovky, ale aj z okolia. Pritom si mnohí z nás ani neuvedomujú, že znečistená fasáda nie je iba estetickým problémom, ale predovšetkým zdravotným. Usadeniny plesní, machov, lišajníkov, peľu a prachu môžu spôsobovať krátkodobé i dlhodobé zdravotné ťažkosti, ktoré by sme nečistej fasáde ani nepripisovali. Našťastie existuje inovatívny spôsob, ako si dať fasádu vyčistiť efektívne aj bez použitia vysokotlakových čističov.

Tento spôsob vyvinula slovenská firma Bomba fasáda. Práve jej revolučná ekologická kontaktná metóda čistenia je dva kroky pred tradičným čistením fasád.

Eko je lepšie ako chémia

Väčšina firiem používa na čistenie fasád silné chemické prípravky. Sú špeciálne vyvinuté na odstránenie škodlivých parazitov, ktoré sa na fasáde nachádzajú. Zároveň však ich agresívne zložky prenikajú aj hlbšie do stien a do interiéru budov. Dostávajú sa tak do vzduchu, ktorý dýchame.

Bomba fasádaZdroj: Promiseo

Spoločnosť Bomba fasáda preto vyvinula 100 % rozložiteľný ekologický roztok, ktorý odstraňuje všetky nečistoty rovnako efektívne ako zaužívané prostriedky, no zároveň plní aj ďalšie funkcie, ktoré sú pri čistení “chémiou” rozložené do viacerých krokov. Jednou zo základných zložiek sú totiž aj soľné emulzie, ktoré sa po odparení vody premenia na prirodzený konzervant. Preto už nie je potrebné aplikovať penetračný náter, ktorý znižuje priepustnosť vzduchu vo fasáde.

Bez vysokotlakových čističov

Použitie chemických prípravkov ide v súčasnosti ruka v ruke s ich aplikáciou vysokotlakovými čističmi. Ich používanie so sebou prináša technické i estetické riziká, ktoré by nám možno ani nenapadli. Silný tlak totiž môže narušiť povrch čistenej fasády. Následne sa prostriedok i voda, ktorými sa fasáda čistí, dostanú do vzniknutých prasklín a stanú sa živnou pôdou pre rôzne plesne a ďalšie mikroorganizmy, proti ktorým je v prvom rade čistenie namierené.

Bomba fasádaZdroj: Promiseo

Vysokotlakové čistenie má zároveň aj ekonomickú nevýhodu - spotrebúva totiž obrovské množstvo vody a energie, ktoré sú čerpané zo zdrojov majiteľa čistenej budovy. Väčšina firiem pri naceňovaní svojich služieb uvádza túto položku ako skrytý náklad, ktorý cenu za samotné čistenie značne navýši. Navyše, obrovské množstvo vody zmiešané s chemikáliou steká po stene do zeme, čím škodí životnému prostrediu.

Iba valčekmi a štetcami

Bomba fasáda preto svoj roztok nanáša iba použitím valčekov a štetcov. Takáto kontaktná metóda v kombinácii s použitím vysokozdvižných plošín zaručuje, že zamestnanci majú čistenú plochu priamo pred sebou, a tak dokážu efektívne pokryť každý jej milimeter.

Bomba fasádaZdroj: Promiseo

Bezplatná ukážka kdekoľvek na celom Slovensku

Napriek tomu, že je táto metóda čistenia novinkou, stihla si vďaka férovému prístupu spoločnosti získať mnoho priaznivcov. Bomba fasáda sa hrdí svojou rýchlou odpoveďou na dopyt a do 48 hodín je schopná poskytnúť bezplatnú ukážku kdekoľvek na Slovensku. Jej výsledky sú viditeľné už do 15 minút, pričom zamestnanci sú ochotní odpovedať na akékoľvek otázky týkajúce sa čistenia.

Ak ste zhodnotili, že aj vašej fasáde sa zíde kvalitné a zdraviu nezávadné čistenie, môžete spoločnosť kontaktovať na jej oficiálnej stránke.

PR Článok 

Diskusia

Podobné články

Detské ihriská z vyradených veterných turbín

Detské ihriská z vyradených veterných turbín

Masová inštalácia veterných turbín stavia svet pred nový problém. Vyradené zariadenia môžu nadmerne zaťažiť skládky. Predísť tomuto riziku je možné recykláciou. Možnosti opätovného využitia ukazujú detské ihriská v holandských mestách.

...
Tajomstvá nehnuteľností #21: Rodinný dom nie je kávovar

Tajomstvá nehnuteľností #21: Rodinný dom nie je kávovar

Pri kúpe kuchynského elektrospotrebiča dostanete celú kopu dokumentov. Návod na používanie, vyhlásenie o zhode, certifikát o možnosti predaja na území EÚ, bezpečnostné inštrukcie a tak ďalej. Možno ste zachytili, že v niektorých štátoch sveta dostanete aj písomné poučenie, čo by ste so spotrebičom naozaj nemali robiť. Napríklad sušiť v mikrovlnke mačku, alebo nalievať do kávovaru kolový nápoj. Niekedy zaberá dokumentácia v škatuli toľko miesta čo...
Farby dodajú kúpeľni jedinečnosť a štýl

Farby dodajú kúpeľni jedinečnosť a štýl

Klasické chrómové alebo biele príslušenstvo a doplnky zariaďovacích predmetov už pomaly ale isto strácajú na popularite. Moderné kúpeľne a toalety vyžadujú nevšedný farebný koncept, a preto sú aktuálne obľúbené tmavšie farby, ako je antracitová, matná alebo lesklá čierna, prípadne rôzne odtiene sivej. Žiadaná je tiež zlatá alebo bronzová farba. Takto kreatívne tónované sprchové žliabky, odtokové sústavy, ovládacie dosky alebo ďalšie vybavenie zaž...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon