Aké plusy a mínusy ponúkajú screenové rolety | Nehnuteľnosti.sk
Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Aké plusy a mínusy ponúkajú screenové rolety

Aké plusy a mínusy ponúkajú screenové rolety

Téma kvalitnej tieniacej techniky bola v posledných týždňoch opäť v kurze. Práve teplé letné dni preverili, čoho sú jednotlivé druhy roliet či žalúzií schopné. Výnimkou neboli ani tzv. screenové rolety, ktoré ponúkajú viacero pozitív, no zároveň sa s nimi spájajú aj isté mínusy.

Zdroj: windowworks-nj.com

Čo sú screenové rolety:

- jedná sa o moderný tieniaci systém na okná
- sú využívané ako vonkajšie externé tienenie
- slúžia ako vysoko účinné protislnečné clony
- väčšina modelov sa vyrába z technických látok a PVC
- rolety môžu byť ovládané manuálne alebo elektronickyZdroj: windowworks-nj.com

Plusy screenových roliet:

Udržujú teplotu v interiéri – Vďaka montáži z vonkajšej strany zachytávajú slnečné paprsky ešte pred ich kontaktom so samotným oknom. Tým bránia prehriatiu okennej tabule, čím teplo preniká do interiéru v omnoho menšej miere.
Odolnosť voči vetru a dažďu – Kombinácia technických tkanín a PVC materiálov sa postará o vysokú odolnosť. Vadiť im nebude ani vietor, ani dážď. Rolety sú pevné a schopné zniesť aj dlhodobú vlhkosť. Výnimkou nie sú ani silné mrazy.
Vhodné na rôzne typy okien – Screenové rolety si našli uplatnenie takmer všade. Obľúbené sú hlavne ako tienenie veľkoformátových okien, no stále častejšie ich vidíme aj na strešných, resp. podkrovných oknách.
Možnosť výroby roliet na mieru – Široké uplatnenie vyplýva aj z možnosti výroby roliet na mieru. Viaceré spoločnosti prispôsobujú veľkosť, farbu či dokonca výber látok individuálnym požiadavkám zákazníka a konkrétnemu účelu využitia objednaných modelov.
Možnosti ovládania roliet – Boom okolo smart technológií ovplyvnil aj výrobu screenových roliet. Pri montáži je možné napojiť ich na kompletný systém ovládania domácnosti pomocou smartfónu. Takéto riešenie však vyžaduje vyššiu investíciu. Cenovo dostupnejšie je motorické ovládanie roliet pomocou vypínača, resp. ovládanie pomocou diaľkového ovládača.Zdroj: amaru.com.au

Mínusy screenových roliet:

Náročnejšia montáž – Montáž screenových roliet sa v poslednom období trochu uľahčila, no naďalej vyžaduje o niečo viac práce ako montáž iných druhov tieniacej techniky. Obzvlášť to platí v prípadoch, ak sú rolety inštalované so systémom elektronického ovládania.
Montáž z vonkajšej strany – Širšie využitie v interiéroch je otázkou času. Už teraz nájdeme screenové rolety aj vo vnútorných priestoroch objektov. Zatiaľ sú však predávané hlavne ako externé tienenie montované do pripravených schránok na fasáde.
Menej denného svetla v byte – Nadpriemerne vysoká efektivita tienenia týchto roliet má aj odvrátenú stránku. Cez miniatúrne otvory v látke totiž do interiéru nepreniká takmer žiadne svetlo. Vnútorné priestory tak budú veľmi slabo presvetlené.Zdroj: bartlett.net.au

Mínusom screenových roliet je aj vyššia cena. Výrobcovia ju obhajujú ako investíciu, ktorú sa oplatí vynaložiť kvôli viacerým výhodám tohto produktu. Otáznik visí aj nad dizajnom, ktorý niekomu príde ako nadčasový, inému ako nenápadný. Po praktickej a bezpečnostnej stránke ich však môžeme považovať za výrobok schopný plniť najvyššie kritériá na tieniacu techniku.

Zdroj: Nehnuteľnosti.sk
Zdroj foto: bunnings.com.au, windowworks-nj.com, amaru.com.au, bartlett.net.au

Autor: Róbert

Diskusia

Podobné články

Kde v domácnosti sa vyskytuje najviac baktérií

Kde v domácnosti sa vyskytuje najviac baktérií

Téme čistoty a hygieny (nielen) v domácnosti sa venujú stovky štúdií, obzvlášť v dnešnej dobe. Mnohé z nich sa zameriavajú práve na miesta, ktoré sa stávajú ohniskom výskytu rôznych baktérií. Tie sa podľa výsledkov týchto výskumov často zdržiavajú najviac tam, kde by sme to nepredpokladali.

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame