Mladí Európania odchádzajú od rodičov vyše 26-roční | Nehnuteľnosti.sk
Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Mladí Európania odchádzajú od rodičov vyše 26-roční

Mladí Európania odchádzajú od rodičov vyše 26-roční

Vek odchodu mladých Európanov od rodičov sa veľmi nemení. V tzv. mama-hoteli žili aj vlani priemerne zhruba 26 rokov. Aspoň tak to vyplýva z nedávno zverejnených čísel Eurostatu, ktorý opäť mapoval priemernú dĺžku života Európanov vo veku od 25 do 34 rokov u rodičov.

Zdroj: Nehnuteľnosti.sk

Priemerný vek dosahuje vyše 26 rokov

Čas odchodu mladých ľudí od rodičov je v každom regióne EÚ iný. Kým v niektorých štátoch tak robia už pred dvadsiatkou, inde sa zvyknú sťahovať až po tridsiatke. Výsledkom je výška priemerného veku odchodu na úrovni 26,2 rokov, čím sa potvrdzuje dlhodobý trend, v rámci ktorého sa mladí Európania sťahujú priemerne vo veku od 25 do 27 rokov.

Ako najmladší odchádzajú Severania

U rodičov sa už tradične najkratšie zdržiavajú obyvatelia škandinávskych krajín. V prípade mladých Švédov sa priemer v krajine pohybuje dokonca pod úrovňou 18 rokov. Dáni a Fíni odchádzajú medzi 21. a 22. narodeninami. Rýchlejší sú už iba obyvatelia Luxemburska, kde minuloročný priemer dosiahol 20,1 rokov.

Poslední sa sťahujú Chorváti a Slováci

Na druhej strane rebríčka stoja už tradične obyvatelia južnej a východnej časti EÚ. Výnimkou sú iba Estónci, kde priemerný vek odchodu vlani dosiahol 22,2 rokov, čo je takmer o 10 rokov menej ako u posledných Chorvátov. Tí od rodičov odchádzajú priemerne vo veku 31,8 rokov. Len o pár mesiacov skôr odchádzajú Slováci, ktorí tak robia vo veku 30,9 rokov.

 

Zdroj: Nehnuteľnosti.sk

Zdroj: ec.europa.eu

Zdroj foto: Nehnuteľnosti.sk

Autor: Róbert

Diskusia

Podobné články

Kde v domácnosti sa vyskytuje najviac baktérií

Kde v domácnosti sa vyskytuje najviac baktérií

Téme čistoty a hygieny (nielen) v domácnosti sa venujú stovky štúdií, obzvlášť v dnešnej dobe. Mnohé z nich sa zameriavajú práve na miesta, ktoré sa stávajú ohniskom výskytu rôznych baktérií. Tie sa podľa výsledkov týchto výskumov často zdržiavajú najviac tam, kde by sme to nepredpokladali.

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame