Mladí Európania odchádzajú od rodičov vyše 26-ročníZdroj: www.pixabay.com

Mladí Európania odchádzajú od rodičov vyše 26-roční

Vek odchodu mladých Európanov od rodičov sa veľmi nemení. V tzv. mama-hoteli žili aj vlani priemerne zhruba 26 rokov. Aspoň tak to vyplýva z nedávno zverejnených čísel Eurostatu, ktorý opäť mapoval priemernú dĺžku života Európanov vo veku od 25 do 34 rokov u rodičov.

Zdroj: Nehnuteľnosti.sk

Priemerný vek dosahuje vyše 26 rokov

Čas odchodu mladých ľudí od rodičov je v každom regióne EÚ iný. Kým v niektorých štátoch tak robia už pred dvadsiatkou, inde sa zvyknú sťahovať až po tridsiatke. Výsledkom je výška priemerného veku odchodu na úrovni 26,2 rokov, čím sa potvrdzuje dlhodobý trend, v rámci ktorého sa mladí Európania sťahujú priemerne vo veku od 25 do 27 rokov.

Ako najmladší odchádzajú Severania

U rodičov sa už tradične najkratšie zdržiavajú obyvatelia škandinávskych krajín. V prípade mladých Švédov sa priemer v krajine pohybuje dokonca pod úrovňou 18 rokov. Dáni a Fíni odchádzajú medzi 21. a 22. narodeninami. Rýchlejší sú už iba obyvatelia Luxemburska, kde minuloročný priemer dosiahol 20,1 rokov.

Poslední sa sťahujú Chorváti a Slováci

Na druhej strane rebríčka stoja už tradične obyvatelia južnej a východnej časti EÚ. Výnimkou sú iba Estónci, kde priemerný vek odchodu vlani dosiahol 22,2 rokov, čo je takmer o 10 rokov menej ako u posledných Chorvátov. Tí od rodičov odchádzajú priemerne vo veku 31,8 rokov. Len o pár mesiacov skôr odchádzajú Slováci, ktorí tak robia vo veku 30,9 rokov.

 

Zdroj: Nehnuteľnosti.sk

Zdroj: ec.europa.eu

Zdroj foto: Nehnuteľnosti.sk

Róbert Bosák
Autor
Róbert Bosák

Róbert Bosák je redaktorom portálu Nehnuteľnosti.sk od roku 2019. V rámci redakčnej činnosti sa špecializuje na svetovú architektúru, udržateľné stavby a nové stavebné projekty z domova a z ČR.

Podobné články

Prenajímate nehnuteľnosť v zahraničí? Tieto daňové pravidlá musíte poznať

Prenajímate nehnuteľnosť v zahraničí? Tieto daňové pravidlá musíte poznať

Prenájom nehnuteľností v zahraničí predstavuje atraktívnu investičnú príležitosť pre mnohých Slovákov. Či už ide o apartmán pri maďarskom Balatóne, horský apartmán v Rakúsku alebo investičný byt v susednej Českej republike, vlastníctvo takýchto nehnuteľností prináša nielen potenciálne zaujímavé výnosy, ale aj komplexné daňové a administratívne povinnosti. V tomto článku vám poskytneme ucelený prehľad o zdanení príjmov z dlhodobého prenájmu zahran...
List vlastníctva – ako získať výpis z katastra nehnuteľností

List vlastníctva – ako získať výpis z katastra nehnuteľností

List vlastníctva. Poskytuje informácie o vlastníkovi nehnuteľnosti, upozorňuje na vecné bremeno a iné ťarchy, prikladá sa ako príloha ku kúpno-predajnej zmluve. Nielen na tieto účely slúži list vlastníctva, bez ktorého sa pri realitných obchodoch alebo iných administratívnych úkonoch súvisiacich s nakladaním s nehnuteľnosťou nezaobídete.

...
Susedské spory: Zápach a znečistenie - tichí, no neprehliadnuteľní narušitelia pokojného bývania (3. časť)

Susedské spory: Zápach a znečistenie - tichí, no neprehliadnuteľní narušitelia pokojného bývania (3. časť)

Otvoríte dvere svojho domova a okamžite vás zasiahne vlna nepríjemného zápachu. Namiesto relaxu po práci premýšľate, či otvoriť okná alebo ich radšej nechať zatvorené. Možno sa na vašej záhrade objavujú stopy znečistenia z vedľajšieho pozemku, alebo sa potýkate s nevysvetliteľnými škvrnami na fasáde. Nepríjemné pachy a znečistenie okolia patria medzi najproblematickejšie zásahy do pohody domova, ktoré sa často ťažko dokazujú, no ich vplyv na kval...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon