Chcete sa stať profesionálnym realitným maklérom? Čo robiť, keď si chcete vybrať svet realít pre svoju prácu | Nehnuteľnosti.sk
Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Chcete sa stať profesionálnym realitným maklérom? Čo robiť, keď si chcete vybrať svet realít pre svoju prácu

Chcete sa stať profesionálnym realitným maklérom? Čo robiť, keď si chcete vybrať svet realít pre svoju prácu

Ešte donedávna si záujemcovia o maklérsku profesiu na Slovensku lámali hlavu, ako a kde získať potrebné vzdelanie a odborné vedomosti pre túto prácu. Dnes je však na trhu vzdelávací program „Realitný maklér“, ktorý je akreditovaný Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR a slúži na získanie realitnej živnosti.

Ešte donedávna si záujemcovia o maklérsku profesiu na Slovensku lámali hlavu, ako a kde získať potrebné vzdelanie a odborné vedomosti pre túto prácu. V ponuke sú kratšie kurzy napríklad 2-dňové, avšak chýbala dôkladnejšia odborná príprava.  Niektoré realitné kancelárie ponúkajú zaškolenie priamo v pracovných inzerátoch a formálne sa vyučuje toto zameranie na niektorých stredných odborných a vysokých školách. Dnes je však na trhu taký odborný kurz, ktorý toto všetko ponúka aj ľuďom, ktorí majú už školu dávno za sebou a chceli by vykonávať prácu realitného makléra. Vzdelávací program „Realitný maklér“ je akreditovaný Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR a slúži na získanie realitnej živnosti.

Zdroj: NARKS

Jeho koncept vychádza z celoživotného vzdelávania a je prípravou pre realitnú prax. Doteraz chýbala možnosť komplexného nezávislého vzdelávania v jednom ucelenom vzdelávacom programe. Kurz je otvorený všetkým záujemcom so stredoškolským vzdelaním s maturitou, ktorí po jeho úspešnom absolvovaní môžu získať živnosť na realitnú činnosť. Ďalšou podmienkou je 2-ročná prax.

Podľa aktuálne platnej legislatívy môžu začať v realitnom sprostredkovaní podnikať okamžite absolventi vysokoškolsky vzdelaní v odboroch – ekonómia, právo, stavebníctvo a architektúra alebo stredoškoláci s maturitou a akreditovaným kurzom s 2-ročnou praxou.

Akreditovaný profesijný kurz REALITNÝ MAKLÉR

Národná asociácia realitných kancelárií Slovenska dňa 24. júla odštartovala svoj historicky prvý prípravný akreditovaný profesijný kurz „Realitný maklér“, potrebný pre získanie realitnej živnosti v zmysle Živnostenského zákona SR.

Tento kurz má rozsah 150 vyučovacích hodín, zahŕňa 19 odborných tém a viac ako 50 podtém. Záverečná skúška pre absolventov pozostáva z písomného testu, prezenčnou formou. V súčasnosti kurz prebieha v Bratislave a v pláne je aj jeho rozšírenie na východ Slovenska do Košíc.

„Doposiaľ účastníci na kurze prebrali 10 odborných tém v oblasti realitnej profesie, realitného práva, financovania, zásady efektívnej komunikácie, time manažmentu a etiky,“ informovala koordinátorka vzdelávania z Akadémie NARKS Ingrid Škriňová a dodala, že ich čaká ešte 9 zaujímavých tém z praxe realitného makléra.

„Našimi lektormi sú akreditovaní dlhoroční odborníci z rôznych oblastí, najmä z trhu s nehnuteľnosťami. Situácia s koronavírusom posunula spustenie kurzu na leto. Po úspešnom začiatku plánujeme v Akadémii NARKS otvorenie ďalšieho kurzu od 17. septembra v Bratislave.“

Zdroj: NARKS

Úspešný absolvent kurzu získa osvedčenie o kvalifikácii, na základe ktorého môže požiadať o živnostenské oprávnenie na realitnú činnosť. Príležitosti, ktoré boli doteraz na trhu, sa rozšírili o ďalšiu možnosť získania odbornej kvalifikácie, tak ako je to aj u iných profesií. Tento krok by mal pripsieť k zvýšeniu profesionálnemu výkonu tohto zaujímavého povolania na Slovensku.    

Akreditáciu MŠVVŠ SR pre profesiu „Realitný maklér“ získala Národná asociácia realitných kancelárií Slovenska 26. mája 2017 pod značkou POA: 3538/2017/56/1.

Viac informácií Akadémia NARKS

PR článok

 

 

Diskusia

Podobné články

Byt v Bratislave, alebo rodinný dom na vidieku?

Byt v Bratislave, alebo rodinný dom na vidieku?

Túto dilemu už nemusíte riešiť. Bývať v rodinnom dome je snom mnohých z nás. Oddych na vlastnom pozemku, parkovanie pri dome, susedská intimita, či blízkosť prírody sú silné argumenty pre kúpu domu. Keď sa však pozrieme na ponuky realitných kancelárií, prípadne developerov, zistíme, že cena rodinného domu v Bratislave násobne prekračuje naše finančné možnosti a jedinou alternatívou je kúpa domu v prímestských lokalitách či už južne od Bratislav...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame