Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Víkendy môžete tráviť na chalupe, ale aj v korunách stromov.

Víkendy môžete tráviť na chalupe, ale aj v korunách stromov.

Sme v období, kedy každý z nás hľadá únik do prírody. Odkedy sme boli zavretí doma ceníme si prírodu omnoho viac. Ľudia z miest zatúžili po chalupách a tak sme sa vybrali do okolia Banskej Štiavnice. Dopyt po víkendových domoch vždy bol, ale teraz výrazne stúpol. Mnohí, ktorí o tom len snívali, sa teraz definitívne rozhodli konať

Rovnaký dôvod má aj Mirka z Nitry, ktorá hľadá pre seba a rodičov víkendový dom. Rozhodla sa pre Štiavnicu, pretože je to hodina cesty od bydliska a okrem toho tam je krásna príroda, jazerá a tiež mesto, ktoré má svoju nádhernú atmosféru. Je to ideálne miesto na relax. 

Budeme sa obzerať po domčekoch, ktoré nemusia byť nové, stačí im veľká obývačka, dve spálne a hlavne dvor so sedením, kde si budú užívať výhľady a relax. Môžu na to vyčleniť maximálne 140-tisíc eur. 

Diváci uvidia ako vždy tri ponuky. Prvé dve sú staršie domčeky  s pozemkom, ktoré potrebujú opraviť. S tou druhou jej pomôže architektka Lucia Ortutová, ktorá pripravila krásny návrh na rekonštrukciu. Tretia ponuka je zariadená novostavba, ďalej od mesta, na okraji Štiavnických vrchov v kľudnom prostredí a s nádhernými výhľadmi. Tam netreba nič robiť, len sa nasťahovať.

Poslednou alternatívnou je zážitkový dom v korune stromov. Je to odvážne, kreatívne, ale v relácii Nové bývanie Vlado Voštinár často ukazuje divákom rôzne inšpirácie. Takýto vzorový dom sa dá postaviť kdekoľvek aj na malom pozemku. Takéto dobrodružné bývanie je skôr dobrodružný úlet. 

Banská Štiavnica a jej okolie majú záujemcom čo ponúknuť. Aktuálne je dopyt po chalupách rozbehnutý, preto sa treba dobre poobzerať, aby to bola dobrá investícia. Ak vás to zaujalo pozrite si v nedeľu večer Nové bývanie na JOJke. 

Zdroj: Nové bývanie

PR článok

Diskusia

Podobné články

Hľadáme domy na Záhorí, ale očaril nás byt v novostavbe

Hľadáme domy na Záhorí, ale očaril nás byt v novostavbe

Silvia sa vrátila na Slovensko s dcérkou z Nemecka. Aktuálne žije v Bratislave, kde pracuje ako lektorka nemčiny. Chcela by sa presťahovať do rodinného domu. Pôvodne rozmýšľala o Bratislave, ale má rozpočet do 230-tisíc euro a v hlavnom meste jej to finančne nebude stačiť. Vybrala si preto Záhorie, kde býva aj jej brat s rodinnou. Domček by mohol byť štvorizbový s menším pozemkom, ideálne novostavba, ak starší, tak už zrekonštruovaný.

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon