Posledný rodinný domov Elvisa Presleyho v Los Angeles sa predal za 41 miliónov dolárov | Nehnuteľnosti.sk
Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet prihlásenie
Posledný rodinný domov Elvisa Presleyho v Los Angeles sa predal za 41 miliónov dolárov

Posledný rodinný domov Elvisa Presleyho v Los Angeles sa predal za 41 miliónov dolárov

Kráľ rock´n´rollu žil v tomto sídle začiatkom 70-tych rokov a bol posledným domovom, ktorý zdieľal so svojou manželkou Priscillou a ich dcérou Lisou Marie pred rozvodom. Noví majitelia ho však pravdepodobne prestavajú.

Zdroj: News Corp

Bývalé Elvisovo sídlo v Beverly Hills, hneď vedľa Sunset Boulevard, je jeho druhým najslávnejším domom, hneď po legendárnom panstve Graceland v Memphise v štáte Tennessee. Leží čo by kameňom dohodil od Playboy Mansion a bývalého domu Michaela Jacksona v Holby Hills a môže sa pochváliť siedmimi spálňami a siedmimi kúpeľňami. Nachádza sa na pozemku s rozlohou 0,64 hektára a je oknom do histórie a do bohatého života, ktorý si Elvis užíval pred predčasnou smrťou v roku 1977.

Zdroj: Realtor

Zdroj: Realtor

Elvis žil v kaštieli začiatkom 70-tych rokov a bol posledným domovom, ktorý zdieľal so svojou manželkou Priscillou a ich dcérou Lisou Marie predtým, ako manželia v roku 1973 podali žiadosť o rozvod.

Zdroj: Realtor

Zdroj: Realtor

Táto nehnuteľnosť sa nachádza na krásnom mieste v Holmby Hills a ponúka neobmedzené možnosti. Dlhá súkromná cesta vedie až k motorovému kurtu a honosnému domu v neo-tudorovskom štýle s oknami s olovenými mriežkami, impozantnými oblúkmi a vysokou strechou. Nehnuteľnosť z 30-tych rokov sa minulý týždeň predala za 27,43 milióna dolárov spolu so susedným pozemkom za ďalších 12,76 milióna dolárov s poznámkou „príležitosť pre vynikajúci rozvoj“. Podľa správ dom kúpili Ryan Hekmat a Jasmin Larian, majiteľka odevnej značky Cult Gaia a dcéra miliardára, ktorý založil spoločnosť L.O.L. Surprise! dolls.

Zdroj: Realtor

Od svojho vzniku prešlo sídlo rozsiahlymi renováciami a transformáciami. Podľa historických záznamov Presleyovci vlastnili hlavnú budovu skôr, ako prestavbou na faux-tudor, v tom čase vyzerala skôr ako novoanglický koloniálny kaštieľ, ktorý naplánoval jeho pôvodný architekt. Pár údajne strávil veľa času pri modernizácii kuchyne a kúpeľne na druhom poschodí, ako aj s inštaláciou francúzskych dverí do obývacej izby, aby zabezpečil prepojenie interiéru s exteriérom a umožnil prístup svetla do obydlia. Na priľahlom pozemku je tradičná japonská záhrada s koi jazierkom.

Zdroj: Realtor

Zdroj: Realtor

Posledný a najslávnejší Elvisov dom Graceland, opulentné vidiecke sídlo s čelným bielym stĺporadím v neokoloniálnom štýle zanechal po svojej smrti v roku 1977 svojej dcére Lise Marie. Dodnes ho udržova v dobrom stave. Aj keď je od roku 1982 múzeom pre fanúšikov, Lisa Marie hovorí, že ho stále považuje za svoj rodinný dom a občas v ňom býva v častiach, ktoré nie sú otvorené pre verejnosť.

Elvis pred Gracelandom, zdroj: Getty Images

Graceland, zdroj: Wikipédia

Zdroj: realestate.com.au

Zdroj foto: Realtor, Getty Images, News Corp, Wikipédia, mansionglobal.com

 

 

Diskusia

Podobné články

Miška zo seriálu Prázdniny má s rodičmi romantickú chalupu v drevorubačskej doline. Je najmladšou chalupárkou v relácii Na chalupe.

Miška zo seriálu Prázdniny má s rodičmi romantickú chalupu v drevorubačskej doline. Je najmladšou chalupárkou v relácii Na chalupe.

Kúsok od Banskej Bystrice smerom na Donovaly je čarovné miesto ako stvorené na chalupárčenie ukryté v slávnej drevorubačskej doline. Tam majú už skoro päťdesiat rokov svoju chalupu Rovňákovci, rodičia malej herečky Mišky zo seriálu Prázdniny, kde stvárňuje postavu Márie Jančichovej. Aj tam so svojimi seriálovými otcami trávia všetok čas na chalupe a nielen jej sa takéto prázdniny páčia. Chalupy majú svoje čaro.

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame