V Tatranskej Lomnici sa ukončuje prestavba inšpirovaná kryhami ľadu | Nehnuteľnosti.sk
Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet prihlásenie
V Tatranskej Lomnici sa ukončuje prestavba inšpirovaná kryhami ľadu

V Tatranskej Lomnici sa ukončuje prestavba inšpirovaná kryhami ľadu

Záujem o dovolenku na Slovensku vzrástol. Opatrenia prijaté za účelom zamedzenia šírenia vírusu COVID 19 a tiež obavy z nákazy prirodzene obrátili pozornosť na domáce rekreačné zariadenia. K populárnym cieľom dovolenkárov patria aj Vysoké Tatry, ubytovacie kapacity na ich území, konkrétne v Tatranskej Lomnici onedlho rozšíri Apartmánový dom Horec.

Ako súčasť portfólia spoločnosti TMR, a.s. sme ho na našom blogu predstavili v marci, v čase, keď sa rekonštrukcia staršieho penziónu len rozbiehala. 

 

hordApartmánový dom Horec; Zdroj: TMR, a.s.

 

Strecha inšpirovaná zimnou tematikou 

Miesto realizácie sa nachádza neďaleko lanovky na Skalnaté pleso a Lomnický štít. Autori návrhu prestavby z architektonického ateliéru Archima našli v studenej zimnej tematike aj inšpiráciu. Nové prestrešenie s výraznými trojuholníkovými rovinami má pripomínať zosunutú lavínu a ľadové kryhy, v celkovom koncepte však možno ľahko identifikovať viaceré charakteristické znaky pôvodnej stavby. Silueta objektu zostala do veľkej miery zachovaná, architekti ponechali i logiku členenia fasád, ktoré po úpravách získali súčasný šmrnc.

hormApartmánový dom Horec; Zdroj: TMR, a.s.

horApartmánový dom Horec; Zdroj: TMR, a.s.

 

Stavba sa blíži k ukončeniu

Stavebné práce obmedzila „korona kríza” len minimálne, menší sklz sa developer snaží dohnať a verí, že apartmány v stave „holobyt“ budú zrealizované do konca novembra. Ďalej bude na programe vybavenie interiéru mobilnými prvkami a príprava objektu na proces kolaudácie. Výsadba zelene sa pochopiteľne uskutoční až v jarných mesiacoch budúceho roku.

horeApartmánový dom Horec; Zdroj: TMR, a.s.

horfApartmánový dom Horec; Zdroj: TMR, a.s.

horgApartmánový dom Horec; Zdroj: TMR, a.s.

horjApartmánový dom Horec; Zdroj: TMR, a.s.

 

Apartmánový dom Horec už postupne nadobúda finálnu podobu. Ukončujú sa strešné konštrukcie i fasády, hotové sú hlavné rozvody vody, kanalizácie a elektriny, podobne ako podlahové vykurovanie a potery. Aktuálne sa pracuje na vnútorných povrchoch, omietkach, obkladoch a podhľadoch zo sadrokartónu a dreva. Plánované stavebné aktivity zahŕňajú drevené obklady stien, nášľapné vrstvy podláh, montáže dverí, vnútorných zariadení, sanity či infrasáun a tiež koncových prvkov elektrických rozvodov. Prebehne betonáž ciest a chodníkov.

horhApartmánový dom Horec; Zdroj: TMR, a.s.

horlApartmánový dom Horec; Zdroj: TMR, a.s.

horkApartmánový dom Horec; Zdroj: TMR, a.s.

 

V ponuke aj luxusné apartmány

Predajnosť apartmánov sa po spomalení počas “korona krízy” opäť rozbehla, ponuka obsahuje 26 jedno- a dvojspálňových jednotiek s terasami alebo lodžiami, pričom vo väčšine bude osadená infrasauna. Pre záujemcov o nehnuteľnosť s luxusným nádychom boli navrhnuté 4 mezonetové penthousy so spálňovou časťou doplnenou vírivou vaňou. Na najnižšom podlaží zapustenom v teréne vznikli garáže a skladovacie priestory vyhradené aj pre majiteľov apartmánov.

horcApartmánový dom Horec; Zdroj: TMR, a.s.

horbApartmánový dom Horec; Zdroj: TMR, a.s.

horaApartmánový dom Horec; Zdroj: TMR, a.s.

Vzhľadom na atraktívnu polohu v tatranskej osade s dobrou vybavenosťou možno počítať s vysokou obsadenosťou tohto ubytovacieho zariadenia. V prípade rozhodnutia klienta zakúpený apartmán ďalej vyťažovať poskytuje spoločnosť TMR, a.s. kompletné obchodné i marketingové aktivity, a takisto hotelové služby ako recepcia či upratovanie. 

 

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

Kam v Nitre, ak chcete bývať v pokojnej lokalite?

Vodný element ako pridaná hodnota nehnuteľnosti

O prestížnu Cenu v kategórii bytové domy súťažia 3 renomované slovenské ateliéry

 

Zdroj: Novostavby.sk

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

Diskusia

Podobné články

Zaujímavé mezonety v Nitre pod Zoborom

Zaujímavé mezonety v Nitre pod Zoborom

Neďaleko severozápadného okraja Nitry v mestskej časti Zobor, pri jazde po komunikácii Jelenecká, uvidíme stavenisko rovnomenného projektu. Rezidencia Jelenecká patrí do portfólia spoločnosti Belevis, s.r.o., ktorá v tom istom meste buduje aj súbor rodinných domov Drieňová Alej.

...
Nová štvrť v Liptovskom Mikuláši ponúka bývanie v rodinných i bytových domoch

Nová štvrť v Liptovskom Mikuláši ponúka bývanie v rodinných i bytových domoch

Dopyt po bývaní zostáva vysoký, výstavba developerských projektov naďalej pokračuje a naše mestá prirodzene rozširujú svoje zastavané územie. Na mapách pribúdajú kompletne nové obytné zóny. Jednu z nich si dnes priblížime, vzniká na východe Liptovského Mikuláša, na pôvodne nezastavanej ploche medzi mestskými časťami Stošice a Podbreziny.

...
Kam v Nitre, ak máte radi mestské bývanie?

Kam v Nitre, ak máte radi mestské bývanie?

Spojenie „dobrá lokalita“ môže prirodzene vyvolávať odlišné asociácie, niektoré požiadavky sa však pochopiteľne opakujú častejšie. Časť klientov pre tú ideálnu použije formulácie ako bývanie v centre alebo pohodlná dostupnosť do centra, k vybavenosti či zeleni.

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame