Vracajú sa domov z Anglicka a hľadajú byt v Bratislave. Obrátili sa na reláciu Nové bývanie. | Nehnuteľnosti.sk
Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet prihlásenie
Vracajú sa domov z Anglicka a hľadajú byt v Bratislave. Obrátili sa na reláciu Nové bývanie.

Vracajú sa domov z Anglicka a hľadajú byt v Bratislave. Obrátili sa na reláciu Nové bývanie.

Aj v hlavnom meste je možné nájsť kus peknej prírody, kde si ľudia môžu príjemne oddýchnuť. Dnes budeme hľadať nové bývanie v hlavnom meste. Mladý pár, ktorý sa vrátil zo zahraničia, by sa rád usadil v trojizbovom byte v Bratislave.

Petra sa s priateľom vracia na Slovensko a potrebuje nájsť nový domov. O svojom bývaní majú predstavu, no dokáže ju Vlado Voštinár s našou reláciou aj naplniť? Ich vysnívané lokality v hlavnom meste sú Staré mesto, Nové mesto a Ružinov a priali by si nájsť trojizbový byt s pekným výhľadom v celkovej hodnote 200-tisíc eur. 

Zdroj: Nové bývanie

Prvou ponukou je byt na Záhrebskej ulici. Petre sa táto lokalita páči, je tu dostatok zelene, no môže tu byť problém s parkovaním. Je tu kompletná občianska vybavenosť a výborná dostupnosť pešo aj mestskou hromadnou dopravou. Dva vchody sa delia o malý vnútroblok, ktorý by po pravidelnej údržbe poskytoval príjemné miesto na oddych. Byt prešiel rekonštrukciou, v rámci ktorej bola zmenená aj dispozícia bytu – bývalí majitelia prepojili kuchyňu s obývačkou. Byt disponuje dvoma spálňami. Celková metráž tohto bytu je o niečo menšia – 57 m2. Petru i Vlada zarazilo, že v byte chýba predsieň a z vchodových dverí sa vstupuje priamo do obývačky. Páči sa jej však prepojenie obývačky s kuchyňou. K bytu patrí aj pivnica s rozlohou 12 m2.

Zdroj: Nové bývanie

Na druhý byt sa ideme pozrieť do Ružinova, ktorý je považovaný za jednu z top lokalít hlavného mesta. Táto lokalita Petru prekvapila, pretože ponúka veľmi veľa zelene a jednotlivé domy nie sú natlačené blízko seba. Trojizbový byt, ktorý Petre ukážeme, je však v pôvodnom stave a vyžaduje kompletnú rekonštrukciu. Byt ma 73 m2 a jednu lodžiu. K bytu patrí pivnica s rozlohou 5 m2. Samostatné garážové státie neďaleko bytového domu je možné dokúpiť k bytu. Byt má vďaka svojmu pôvodnému stavu veľký potenciál, Petra by si ho vedela prerobiť podľa svojich predstáv. Návrh, ako by to mohlo vyzerať po rekonštrukcii, priniesla ukázať naša architektka Silvia Brna a Petre sa páčil. 

Zdroj: Nové bývanie

Tretia ponuka sa nachádza v lokalite Mierova kolónia, kde je opäť dostatok zelene. Ide o vkusne zrekonštruovaný trojizbový byt s veľkorysou rozlohou 80,23 m2, kuchyňou prepojenou s obývačkou a dvoma spálňami. Byt má tiež murovanú pivnicu v suteréne. Veľkou výhodou je kúpeľňa s oknom. 

Zdroj: Nové bývanie

Aj pre Petru máme pripravenú bonusovú ponuku. Tá sa nachádza vo Vrakuni, je to Rezidencia Hradská. Je to niečo, čo evokuje pocit bývania v dome, napriek tomu je to byt. Evokuje pocit bývania na vidieku, no je to v meste. V tomto prípade ide o novostavbu a lepšiu cenovú ponuku ako v Starom meste či Ružinove. Ide síce o holobyt, no vieme s tým Petre pomôcť. V cene je podlahové kúrenie v každej izbe a tiež lokálna rekuperácia v každej bytovej jednotke, ktorá sa stará o čerstvý vzduch a zároveň šetrí peniaze. Rozloha bytu je 78 m2. Byt má kuchyňu s obývačkou, dve spálne a dva balkóny, čo je tiež výhoda. 

Zdroj: Nové bývanie

Podľa odborníka na bývanie Martina Čapa je prvá ponuka typický mestský byt s vnútroblokom. Hoci je byt menší, je v ňom všetko, čo by noví majitelia mohli potrebovať, no chýba mu balkón. Druhá ponuka je doslova to, čo ľudia v dnešnej dobe vyhľadávajú – pôvodný stav v menšom bytovom dome v Ružinove. To, čo poteší, je nielen výhľad, ale aj možnosť dokúpiť si garáž. Ponuka v Mierovej kolónii poskytuje modernú dispozíciu a neutrálny štandard, no trošku vyššie prevádzkové náklady. Bonusová ponuka je novostavba, plusom je, že sa nachádza ďalej od rušnej cesty a zároveň prekvapia výhľady. Pre nášho odborníka bola najzaujímavejšia druhá ponuka, hoci bola mierne nad rozpočet, no ak by sme sa ho mali držať, vybral by z ponuky tretiu v poradí. 

Ktorý byt sa Petre páčil, sa dozviete v nedeľu v obľúbenej relácii Nové bývanie na JOJke. 

 

Zdroj: Nové bývanie

PR článok

Diskusia

Podobné články

6 super hotelov uprostred americkej divočiny

6 super hotelov uprostred americkej divočiny

Hotelová mapa v USA, to nie sú len výškové budovy s luxusnými apartmánmi uprostred New Yorku, Miami alebo Las Vegas. Hotelieri si dávajú záležať, aby si pobyt na úrovni mohli dopriať aj tí, ktorí chcú relaxovať v divokej americkej prírode. Možností je hneď niekoľko. Dvere pre hostí, ktorí chcú prežiť pobyt mimo civilizácie ako v bavlnke, má otvorené aj týchto 7 hotelov.

...
Putinov tajný palác je najstráženejším miestom v Rusku

Putinov tajný palác je najstráženejším miestom v Rusku

Nie je to dom, ani rezidencia, je to skôr malé kráľovstvo ruského prezidenta Vladimíra Putina. Šokujúce podrobnosti o honosnom paláci na brehu Čierneho mora priniesla reportáž Nadácie boja proti korupcii (FBK) ruského opozičného aktivistu Alexeja Navaľného, deň po tom, ako ho uväznili. Spolu s ňou uviedli aj takmer dvojhodinové video na You Tube.

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame