Maria Šarapovová si našla na dôchodok skvelý úkryt - idylický ranč v kalifornských horách | Nehnuteľnosti.sk
Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet prihlásenie
Maria Šarapovová si našla na dôchodok skvelý úkryt - idylický ranč v kalifornských horách

Maria Šarapovová si našla na dôchodok skvelý úkryt - idylický ranč v kalifornských horách

Bývalá svetová tenisová jednotka žije v Los Angeles už niekoľko rokov. Rušná prímorská komunita Manhattan Beach sa jej v období pandémie však zdala príliš preplnená a tak si kúpila malebné útočisko v podhorí Santa Barbary. Za 8,6 milióna dolárov.

Zdroj: EvRealEstate

Luxusná losangeleská štvrť Manhattan Beach, kde má Maria (33) svoj hlavný dizajnový plážový dom, je známa elegantnými butikmi, pôvabnými reštauráciami a drahými domami celebrít. Po poslednom zápase na Australia Open 2020 však špičková tenistka ohlásila odchod do dôchodku a tak sa ako dôchodkyňa asi chcela utiahnuť na vidiek. Urobila to však vo veľkom štýle, pri pohľade na jej nový rustikálny ranč sa nám tisnú slzy do očí...

Zdroj: EvRealEstate

Zdroj: EvRealEstate

Záznamy o nehnuteľnosti ukazujú, že Šarapovová za svoje nové sídlo, ktoré sa rozprestiera na takmer dvoch hektároch pozemku ako z románu, zaplatila impozantných 8,6 milióna dolárov. Zo svojej „rozhľadne“ na kopci si môže užívať surrealistické panorámy celého panstva, bieleho pobrežia a pohoria Santa Ynez.

Zdroj: EvRealEstate

Zdroj: EvRealEstate

Ranč v oblasti Santa Barbara sa nachádza v Summerlande, pôvabnom plážovom mestečku zastrčenom medzi jeho slávnejšími bratrancami Carpinteria a Montecito. Čarovné okolie zahŕňa zvlnené záhrady s levanduľou, ružami a jazmínom, lúky, urastené sosny a hustý bambusový les, ktorý sa podobá tropickej džungli.

Zdroj: EvRealEstate

Zdroj: EvRealEstate

Usadlosť postavená v roku 1976 pozostáva z troch samostatných štruktúr, z ktorých každá má jednu spálňu a „svoju vlastnú súkromnú oázu“. Hlavná budova je inšpirovaná architektúrou ostrova Bali s odhalenými drevenými stropmi, podkrovnými obytnými priestormi a krásnou kamennou terasou pod palmami s výhľadom na oceán. Hneď vedľa nej, pod bujnou zeleňou, je samostatne stojace štúdio s horčicovo sfarbenými stenami a priestorom pre súkromnú kanceláriu alebo ateliér.

Zdroj: EvRealEstate

Zdroj: EvRealEstate

Druhou stavbou je rozmarný hosťovský dom s dvojkrídlovým vstupom v holandskom štýle, stenami v lososovej farbe a zadnými dverami, ktoré sa otvárajú na priestrannú kamennú terasu a zvlnené trávniky.

Zdroj: EvRealEstate

Zdroj: EvRealEstate

Tretia a posledná obytná budova funguje ako chata pre personál pripojená k stodole so stajňou pre päť koní a doplnkovým jazdeckým zariadením, ktoré zahŕňa aj konskú ohradu. Tento dom je natretý hlbokou lesnou zeleňou a je zvnútra kompletne zrekonštruovaný. Má veľký krb, prerobenú kuchyňu a svoje vlastné výhľady na oceán. Santa Barbaru a okolité komunity už dlho sužovalo sucho, takže Maria nepochybne ocení súkromnú studňu s objemom 57 hektolitrov vody, ktorá je súčasťou majetku.

Zdroj: EvRealEstate

Zdroj: EvRealEstate

Zdroj: EvRealEstate

Zdroj: dirt.com

Zdroj foto: EvRealEstate

 

Autor: Ingrid Kántorová

Diskusia

Podobné články

Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame