Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Cenu za najlepšiu výškovú budovu získali štokholmské obytné mrakodrapy

Cenu za najlepšiu výškovú budovu získali štokholmské obytné mrakodrapy

Najlepšie projekty výškových budov sú pravidelne oceňované rôznymi cenami. Jednou z nich je aj International Highrise Award, ktorá je každé 2 roky udeľovaná porotcami z Deutsches Architekturmuseum (DAM). V tomto roku sa ušla štokholmským obytným vežiam Norra Tornen.

Zdroj: Ossip van Duivenbode

Dve veže, jedno ocenenie

Tohtoročným držiteľom spomínanej ceny udeľovanej už od roku 2004 sa stal obytný projekt zo štokholmskej štvrte Vasastaden. Rezidenčný komplex Norra Tornen, o ktorého návrh sa postaral Reinier de Graaf z holandského štúdia OMA, bol kompletne dokončený minulý rok. Vlani totiž skolaudovali druhú z dvojice veží, ktoré tvoria komplex s niekoľkými desiatkami bytov.Zdroj: www.wikipedia.org – Holger.Ellgaard

Norra Tornen v číslach:

- prvá veža bola dokončená v roku 2018

- ide o 36-poschodový objekt vysoký 125 m

- nachádza sa v nej 182 bytových jednotiek

- druhú z veží dokončili a skolaudovali vlani

- 33-poschodový mrakodrap je vysoký 110 m

- zriadených je v nej 138 bytových jednotiekZdroj: Ossip van Duivenbode

Porotcov oslovil dizajn

Dôvodov, pre ktoré sa projektu Norra Tornen podarilo získať prestížne ocenenie, je viacero. Tým hlavným bol štýlový dizajn, ktorý oživil štvrť Vasastaden moderným dielom s prvkami brutalizmu. O pútavý estetický dojem sa postarali aj veľkoformátové okná, ktorých prepojenie s reliéfnym prevedením fasády vytvára akýsi pixelový efekt. Ten sa podarilo dosiahnuť vďaka použitiu prefabrikovaných betónových blokov, ktoré zároveň zrýchlili a zlacnili výstavbu.Zdroj: Ossip van Duivenbode

 

Zdroj: Nehnuteľnosti.sk

Zdroj foto: www.wikipedia.org – Holger.Ellgaard, Ossip van Duivenbode

Autor: Róbert

Diskusia

Podobné články

Ako zarobiť investovaním do nehnuteľností aj v čase prepadu trhu?

Ako zarobiť investovaním do nehnuteľností aj v čase prepadu trhu?

Čo nás čaká na slovenskom trhu s nehnuteľnosťami v najbližších rokoch a ako na nich zarábať aj v čase prepadu? Je v blízkej dobe reálne zopakovanie scenára so skokovým zvyšovaním cien, ako tomu bolo v posledných rokoch? A najmä - ako zarobiť na investičnom trhu s realitami aj v týchto nestabilných časoch? Aj to nám v rozhovore prezradil Martin Fodor, odborník na investovanie do nehnuteľností a CEO spoločnosti BizPartner Group.

...
Hľadáme domy na Záhorí, ale očaril nás byt v novostavbe

Hľadáme domy na Záhorí, ale očaril nás byt v novostavbe

Silvia sa vrátila na Slovensko s dcérkou z Nemecka. Aktuálne žije v Bratislave, kde pracuje ako lektorka nemčiny. Chcela by sa presťahovať do rodinného domu. Pôvodne rozmýšľala o Bratislave, ale má rozpočet do 230-tisíc euro a v hlavnom meste jej to finančne nebude stačiť. Vybrala si preto Záhorie, kde býva aj jej brat s rodinnou. Domček by mohol byť štvorizbový s menším pozemkom, ideálne novostavba, ak starší, tak už zrekonštruovaný.

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon