James Bond Piaty predáva plážové sídlo v Malibu za 100 miliónov dolárov | Nehnuteľnosti.sk
Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet prihlásenie
James Bond Piaty predáva plážové sídlo v Malibu za 100 miliónov dolárov

James Bond Piaty predáva plážové sídlo v Malibu za 100 miliónov dolárov

Svetoznámy írsky herec Pierce Brosnan sa inšpiroval svojou postavou Jamesa Bonda nielen pri stavbe tohto domu, ale aj trúfalosťou. Pýta zaň nehoráznu sumu 100 miliónov. Realitní makléri však tvrdia, že v Malibu to nie je až také výnimočné.

Zdroj: Compass, foto Mike Helfrich

Pierce Brosnan je asi najznámejší tým, že si zahral Jamesa Bonda v štyroch filmoch a bol piatym hercom, ktorému tento titul patrí. So svojou manželkou, novinárkou Keely Brosnanovou, sa do sídla na Broad Beach nasťahovali po úspechu jeho štvrtej bondovky Die Another Day v roku 2002. Teraz stojí pred bývalým agentom 007 jedna z jeho najnáročnejších misií – rozlúčiť sa so svojím plážovým domom po 18 rokoch a predať ho za cenu, ktorá mnohých zdvihne zo stoličky.

Zdroj: Compass, foto Mike Helfrich

Musíme však priznať, že Dom orchideí (Orchid House), ako ho Brosnanovci nazvali, je veľmi pozoruhodným dielom. Na prvý pohľad z neho žiari čistý štýl a dizajn juhovýchodnej Ázie, ktorým sa Pierce inšpiroval v Thajsku pri natáčaní ďalšej bondovky „Tomorrow Never Dies“. Stojí na dvoch pozemkoch, ktoré pár kúpil v roku 2000 za zhruba 7 miliónov dolárov. Kým celý komplex postavili, žili Brosnanovci v rezidencii v štýle ranča, ktorá sa im však po narodení oboch synov Dylana a Parisa zdala príliš malá.

Zdroj: Compass, foto Mike Helfrich

Vybudovať domov s plochou takmer 1 200 metrov štvorcových nebolo také jednoduché. Hoci v ňom bývali od roku 2002, upraviť ho do súčasnej podoby trvalo ďalších 8 rokov. Pomohli im však významní architekti Ralph a Ross Andersonovci, ktorí navrhli nehnuteľnosť podobnú dovolenkovému rezortu a následne ju postavila spoločnosť Albino Construction. Výsledok stál za to.

Zdroj: Compass, foto Mike Helfrich

Sídlo Brosnanovcov leží na takmer polhektárovom pozemku s prístupom na súkromnú pláž so šírkou 35 metrov. Hlavná budova a hosťovský dom ponúka päť spální a 14 kúpeľní. Meno „Orchid House“ je naozaj priliehavé, pretože súčasťou krajinnej úpravy okolia je množstvo orchideí, ale aj paliem a gardénií. Primárnym motívom nehnuteľnosti je tíkové drevo, ktoré je ideálne v prímorských lokalitách, pretože dobre znáša vlhkosť. Z tíku sú vyrobené podlahy, vstupné dvere aj skrinky. Ďalšou architektonickou dominantou je zelená škridlová strecha, ktorá bola priamo inšpirovaná chrámami v Thajsku.

Zdroj: Compass, foto Mike Helfrich

Prioritou sú tiež výhľady na oceán, takmer všetky vnútorné priestory majú veľké presklené okná a dvere s výhľadom na šumiaci Pacifik. Koniec koncov, keď je tak blízko, prečo to nevyužiť?  Hlavná veľká obývačka sa otvára na plážovú terasu a priľahlá kuchyňa s dvoma ostrovmi a dvoma rúrami má výhľad na vodu.

Zdroj: Compass, foto Mike Helfrich

Na prízemí sú aj dve spálne, ale skutočným zlatým klincom je hlavná spálňa na poschodí. Celý tento priestor zaberá viac ako 370 m2, zahŕňa dve kúpeľne, vlastnú terasu a veľké posedenie. Na poschodí je tiež súkromná kancelária a ďalšia izba pre hostí.

Zdroj: Compass, foto Mike Helfrich

Vybavenie prízemia je naozaj pôsobivé. Nájdeme tu zvukovo izolované kino s viacúrovňovým sedením, bar ideálny pre podávanie martini (pretrepať, nemiešať) a prirodzene veľkú zrkadlovú telocvičňu, hudobnú miestnosť a wellness so saunou, parnou miestnosťou a dvoma ponornými vaňami. Samozrejme, že vonku je pláž, ale Brosnanovci tiež nainštalovali bazén so slanou vodou a vodopádom a dva vonkajšie priestory na stolovanie.

Zdroj: Compass, foto Mike Helfrich

Zdroj: Compass, foto Mike Helfrich

Hosťovský dom hneď vedľa hlavného má dve možnosti využitia. Hostia si môžu vychutnať nádherný výhľad zo svojho posedenia na poschodí alebo môže byť celá budova upravená do podoby bazénového domu. Na pozemku je tiež garáž pre dve autá, ktorá by sa v budúcnosti mohla rozšíriť podľa potreby.

Zdroj: Compass, foto Mike Helfrich

Predajná cena domu Brosnanovcov je rozhodne vyššia ako stredná hodnota domu v Malibu, ktorú Zillow odhaduje na 3,2 milióna dolárov. Makléri však tvrdia, že cena 100 miliónov dolárov za nehnuteľnosť v takomto štandarde v Malibu nie je premrštená. Orchid House nie je ani najdrahším domom v tejto lokalite  - prvenstvo patrí nehnuteľnosti so 7 spálňami a 10 kúpeľňami v Pacific Coast Highway, ktorú predávajú za 125 miliónov dolárov.

A kam pôjdu bývať Brosnanovci? Podľa denníka The Wall Street Journal sa usadili na Havaji. Ani tam teda nie sú príliš ďaleko od pláže.

Zdroj: Ysbrand Cosijn, Shutterstock

Zdroj: robbreport.com, insider.com

Zdroj foto: insider.com, Mike Helfrich pre Chrisa Cortazza, Compass, Ysbrand Cosijn, Shutterstock

Autor: Ingrid Kántorová

Diskusia

Podobné články

Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame