Pracujeme v Bratislave, ale byt si tam nemôžeme dovoliť. Vhodnou a dostupnou alternatívou je Senec. | Nehnuteľnosti.sk
Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet prihlásenie
Pracujeme v Bratislave, ale byt si tam nemôžeme dovoliť. Vhodnou a dostupnou alternatívou je Senec.

Pracujeme v Bratislave, ale byt si tam nemôžeme dovoliť. Vhodnou a dostupnou alternatívou je Senec.

Nie je žiadnym tajomstvom, že ceny bytov v Bratislave sú pre mladých ľudí finančne nedostupné. A tak, keď hľadajú svoje prvé štartovacie bývanie, logicky siahnu po bytoch v jej okolí – napríklad v Senci. Je to pokojná lokalita, s dobrou infraštruktúrou, priaznivými cenami a s obľúbenými Slnečnými jazerami.

Zuzana býva v podnájme mimo Bratislavy, kde pracuje. Rozhodla sa kúpiť si niečo vlastné. Byt v Senci si nehľadá len na základe finančnej dostupnosti, ale aj na základe sympatií k mestu. Túži po novostavbe, dvojizbovom byte, v tichom a peknom prostredí s dobrou dostupnosťou do Bratislavy. Finančný strop má 130-tisíc eur.

Zdroj: Nové bývanie

Zuzana navštívi s Vladom Voštinárom štyri ponuky. Pekný slnečný byt priamo v centre mesta s balkónom, v tichej pasáži, s nízkymi prevádzkovými nákladmi, v blízkosti autobusovej stanice. Podľa odborníka na reality z kancelárie Riešime bývanie Martina Čapa je ponuka síce na rušnej ceste, ale nie je to tam cítiť, byt je straší, no v dobrom stave a kupujúcich presvedčia nízke prevádzkové náklady.

Zdroj: Nové bývanie

Presunú sa do novostavby v časti Nová Tehelňa vzdialenej 10 minút chôdze od centra, v blízkosti je umelé jazierko. Byty sa predávajú v štandarde. Podľa Martina Čapa je táto alternatíva vhodná pre ľudí, ktorí nie sú zo Senca, nevadí im počkať na dostavbu a dokončenie celého okolia.

Zdroj: Nové bývanie

Tretia ponuka je v zabývanej lokalite na Pezinskej ulici s blízkosťou k Slnečným jazerám, k diaľnici a s parkovacími miestami v cene. Byt je prerobený z dvojizbového na trojizbový. Martin Čapo byt hodnotí ako efektívny, ale s tým, že je v ňom cítiť chýbajúca metráž.

Bonusová ponuka - holobyt s predzáhradkou, kde architektka Lucia Ortutová ukázala, ako ho možno ideálne dokončiť. Podľa Čapa je byt trošku malý a s nedostatkom súkromia.

Ktorú ponuku vyhodnotil odborník na bývanie ako najlepšiu a ktorá ponuka najviac zaujala Zuzanu, sa dozviete v nedeľu o 17:50 na Jojke v relácii Nové bývanie.

Zdroj: Nové bývanie

PR článok

Diskusia

Podobné články

Najlepšie bary sveta za rok 2020

Najlepšie bary sveta za rok 2020

Najkrajšie, najkomfortnejšie či najoriginálnejšie bary, v ktorých sa miešajú tie najlepšie drinky, si to opäť rozdali v súboji o titul najlepšieho baru na planéte. Víťaz už tradične vzišiel z medzinárodnej ankety, v ktorej desiatky odborníkov vyberali najlepšie bary za rok 2020.

...
Pobyt v Mexiku vo veľkom sude od tequily

Pobyt v Mexiku vo veľkom sude od tequily

Niektoré hotelové rezorty nešetria nápaditosťou, vďaka ktorej môžu hostia zažiť celkom netradičné ubytovanie. Príkladom je aj jedno z ubytovacích zariadení v mexickom meste Tequila. Práve tam sa dá stráviť pobyt v netypických ubytovacích objektoch zriadených na spôsob sudov od obľúbeného miestneho alkoholu.

...
Princ Harry a Meghan Markle prepustili svoje britské sídlo Frogmore Cottage princeznej Eugénii

Princ Harry a Meghan Markle prepustili svoje britské sídlo Frogmore Cottage princeznej Eugénii

Harry a Meghan dostali „chatu“ na panstve Windsor od kráľovnej krátko po svadbe. Teraz sa však už takmer polroka opaľujú vo svojej kalifornskej vile v Santa Barbare a tak Frogmore Cottage požičali princeznej Eugénii a jej manželovi Jackovi Brooksbankovi, ktorí čakajú rodinku. Tajné zdroje denníka The Sun tvrdia, že nastálo...

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame