Pracujeme v Bratislave, ale byt si tam nemôžeme dovoliť. Vhodnou a dostupnou alternatívou je Senec. | Nehnuteľnosti.sk
Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet prihlásenie
Pracujeme v Bratislave, ale byt si tam nemôžeme dovoliť. Vhodnou a dostupnou alternatívou je Senec.

Pracujeme v Bratislave, ale byt si tam nemôžeme dovoliť. Vhodnou a dostupnou alternatívou je Senec.

Nie je žiadnym tajomstvom, že ceny bytov v Bratislave sú pre mladých ľudí finančne nedostupné. A tak, keď hľadajú svoje prvé štartovacie bývanie, logicky siahnu po bytoch v jej okolí – napríklad v Senci. Je to pokojná lokalita, s dobrou infraštruktúrou, priaznivými cenami a s obľúbenými Slnečnými jazerami.

Zuzana býva v podnájme mimo Bratislavy, kde pracuje. Rozhodla sa kúpiť si niečo vlastné. Byt v Senci si nehľadá len na základe finančnej dostupnosti, ale aj na základe sympatií k mestu. Túži po novostavbe, dvojizbovom byte, v tichom a peknom prostredí s dobrou dostupnosťou do Bratislavy. Finančný strop má 130-tisíc eur.

Zdroj: Nové bývanie

Zuzana navštívi s Vladom Voštinárom štyri ponuky. Pekný slnečný byt priamo v centre mesta s balkónom, v tichej pasáži, s nízkymi prevádzkovými nákladmi, v blízkosti autobusovej stanice. Podľa odborníka na reality z kancelárie Riešime bývanie Martina Čapa je ponuka síce na rušnej ceste, ale nie je to tam cítiť, byt je straší, no v dobrom stave a kupujúcich presvedčia nízke prevádzkové náklady.

Zdroj: Nové bývanie

Presunú sa do novostavby v časti Nová Tehelňa vzdialenej 10 minút chôdze od centra, v blízkosti je umelé jazierko. Byty sa predávajú v štandarde. Podľa Martina Čapa je táto alternatíva vhodná pre ľudí, ktorí nie sú zo Senca, nevadí im počkať na dostavbu a dokončenie celého okolia.

Zdroj: Nové bývanie

Tretia ponuka je v zabývanej lokalite na Pezinskej ulici s blízkosťou k Slnečným jazerám, k diaľnici a s parkovacími miestami v cene. Byt je prerobený z dvojizbového na trojizbový. Martin Čapo byt hodnotí ako efektívny, ale s tým, že je v ňom cítiť chýbajúca metráž.

Bonusová ponuka - holobyt s predzáhradkou, kde architektka Lucia Ortutová ukázala, ako ho možno ideálne dokončiť. Podľa Čapa je byt trošku malý a s nedostatkom súkromia.

Ktorú ponuku vyhodnotil odborník na bývanie ako najlepšiu a ktorá ponuka najviac zaujala Zuzanu, sa dozviete v nedeľu o 17:50 na Jojke v relácii Nové bývanie.

Zdroj: Nové bývanie

PR článok

Diskusia

Podobné články

Koľko domov si bude musieť po rozvode rozdeliť Bill Gates s manželkou Melindou?

Koľko domov si bude musieť po rozvode rozdeliť Bill Gates s manželkou Melindou?

Pred dvomi týždňami Bill a Melinda Gatesovci prekvapili svet oznámením, že po 27 rokoch ukončia svoje manželstvo a mnohých teraz zaujíma, ako si rozdelia majetok. Forbes odhaduje Billovo čisté imanie na 129,3 miliárd dolárov a len ročná daň z jeho nehnuteľností v USA predstavuje asi 4 miliónov dolárov. Takže to bude určite šťavnatá porcovačka...

...
PODCAST → Ideálny čas na hypotéku. Banky dávajú historicky najnižšie úroky

PODCAST → Ideálny čas na hypotéku. Banky dávajú historicky najnižšie úroky

Málokto si dnes môže dovoliť kúpiť nehnuteľnosť za vlastné peniaze. Túžba po vlastnom bývaní je samozrejmá a preto väčšina z nás prichádza do banky, aby si zobrala hypotéku na 30 rokov. Čo všetko si treba zvážiť pred  našim zadlžením sa v banke? Ako banky posudzujú jednotlivých žiadateľov? Je úroková sadza to jediné, čo si treba všímať a ako sa dá hypotéka dofinancovať, keď nemáme veľké úspory? O tom všetkom sme sa rozprávali v podcaste portálu N...
Najlepšie tehlové stavby na svete

Najlepšie tehlové stavby na svete

Tehla má v stavebníctve nezastupiteľné miesto. To si neudržiava iba vďaka dlhoročnej tradícii, ale aj kvôli širokým konštrukčným a dizajnovým možnostiam, ktoré výstavba z tohto materiálu prináša. Príkladom sú aj najkrajšie tehlové stavby na svete, ktoré sú skvelou ukážkou potenciálu tehly pri realizácii moderných budov.

...
Ak chcete žiť na skok od Bratislavy, poobzerajte sa po nehnuteľnostiach v malebnej Stupave

Ak chcete žiť na skok od Bratislavy, poobzerajte sa po nehnuteľnostiach v malebnej Stupave

Stupava, mestečko na Záhorí, má svoju históriu a vynikajúce prírodné aj kultúrne bohatstvo. Blízko Malých Karpát s obľúbeným hradom Pajštún, lemovaná riekou Moravou, barokový kaštieľ uprostred mesta s parkom so vzácnymi drevinami z nej robí najnavštevovanejšie mesto na Záhorí. Dobrá dostupnosť do hlavného mesta, rozvinutá verejná infraštruktúra aj občianska vybavenosť spôsobili, že je to mimoriadne obľúbená a vychytená lokalita na bývanie. Čo vša...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon