Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Pracujeme v Bratislave, ale byt si tam nemôžeme dovoliť. Vhodnou a dostupnou alternatívou je Senec.

Pracujeme v Bratislave, ale byt si tam nemôžeme dovoliť. Vhodnou a dostupnou alternatívou je Senec.

Nie je žiadnym tajomstvom, že ceny bytov v Bratislave sú pre mladých ľudí finančne nedostupné. A tak, keď hľadajú svoje prvé štartovacie bývanie, logicky siahnu po bytoch v jej okolí – napríklad v Senci. Je to pokojná lokalita, s dobrou infraštruktúrou, priaznivými cenami a s obľúbenými Slnečnými jazerami.

Zuzana býva v podnájme mimo Bratislavy, kde pracuje. Rozhodla sa kúpiť si niečo vlastné. Byt v Senci si nehľadá len na základe finančnej dostupnosti, ale aj na základe sympatií k mestu. Túži po novostavbe, dvojizbovom byte, v tichom a peknom prostredí s dobrou dostupnosťou do Bratislavy. Finančný strop má 130-tisíc eur.

Zdroj: Nové bývanie

Zuzana navštívi s Vladom Voštinárom štyri ponuky. Pekný slnečný byt priamo v centre mesta s balkónom, v tichej pasáži, s nízkymi prevádzkovými nákladmi, v blízkosti autobusovej stanice. Podľa odborníka na reality z kancelárie Riešime bývanie Martina Čapa je ponuka síce na rušnej ceste, ale nie je to tam cítiť, byt je straší, no v dobrom stave a kupujúcich presvedčia nízke prevádzkové náklady.

Zdroj: Nové bývanie

Presunú sa do novostavby v časti Nová Tehelňa vzdialenej 10 minút chôdze od centra, v blízkosti je umelé jazierko. Byty sa predávajú v štandarde. Podľa Martina Čapa je táto alternatíva vhodná pre ľudí, ktorí nie sú zo Senca, nevadí im počkať na dostavbu a dokončenie celého okolia.

Zdroj: Nové bývanie

Tretia ponuka je v zabývanej lokalite na Pezinskej ulici s blízkosťou k Slnečným jazerám, k diaľnici a s parkovacími miestami v cene. Byt je prerobený z dvojizbového na trojizbový. Martin Čapo byt hodnotí ako efektívny, ale s tým, že je v ňom cítiť chýbajúca metráž.

Bonusová ponuka - holobyt s predzáhradkou, kde architektka Lucia Ortutová ukázala, ako ho možno ideálne dokončiť. Podľa Čapa je byt trošku malý a s nedostatkom súkromia.

Ktorú ponuku vyhodnotil odborník na bývanie ako najlepšiu a ktorá ponuka najviac zaujala Zuzanu, sa dozviete v nedeľu o 17:50 na Jojke v relácii Nové bývanie.

Zdroj: Nové bývanie

PR článok

Diskusia

Podobné články

Ako zarobiť investovaním do nehnuteľností aj v čase prepadu trhu?

Ako zarobiť investovaním do nehnuteľností aj v čase prepadu trhu?

Čo nás čaká na slovenskom trhu s nehnuteľnosťami v najbližších rokoch a ako na nich zarábať aj v čase prepadu? Je v blízkej dobe reálne zopakovanie scenára so skokovým zvyšovaním cien, ako tomu bolo v posledných rokoch? A najmä - ako zarobiť na investičnom trhu s realitami aj v týchto nestabilných časoch? Aj to nám v rozhovore prezradil Martin Fodor, odborník na investovanie do nehnuteľností a CEO spoločnosti BizPartner Group.

...
Hľadáme domy na Záhorí, ale očaril nás byt v novostavbe

Hľadáme domy na Záhorí, ale očaril nás byt v novostavbe

Silvia sa vrátila na Slovensko s dcérkou z Nemecka. Aktuálne žije v Bratislave, kde pracuje ako lektorka nemčiny. Chcela by sa presťahovať do rodinného domu. Pôvodne rozmýšľala o Bratislave, ale má rozpočet do 230-tisíc euro a v hlavnom meste jej to finančne nebude stačiť. Vybrala si preto Záhorie, kde býva aj jej brat s rodinnou. Domček by mohol byť štvorizbový s menším pozemkom, ideálne novostavba, ak starší, tak už zrekonštruovaný.

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon