Pracujeme v Bratislave, ale byt si tam nemôžeme dovoliť. Vhodnou a dostupnou alternatívou je Senec. | Nehnuteľnosti.sk
Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet prihlásenie
Pracujeme v Bratislave, ale byt si tam nemôžeme dovoliť. Vhodnou a dostupnou alternatívou je Senec.

Pracujeme v Bratislave, ale byt si tam nemôžeme dovoliť. Vhodnou a dostupnou alternatívou je Senec.

Nie je žiadnym tajomstvom, že ceny bytov v Bratislave sú pre mladých ľudí finančne nedostupné. A tak, keď hľadajú svoje prvé štartovacie bývanie, logicky siahnu po bytoch v jej okolí – napríklad v Senci. Je to pokojná lokalita, s dobrou infraštruktúrou, priaznivými cenami a s obľúbenými Slnečnými jazerami.

Zuzana býva v podnájme mimo Bratislavy, kde pracuje. Rozhodla sa kúpiť si niečo vlastné. Byt v Senci si nehľadá len na základe finančnej dostupnosti, ale aj na základe sympatií k mestu. Túži po novostavbe, dvojizbovom byte, v tichom a peknom prostredí s dobrou dostupnosťou do Bratislavy. Finančný strop má 130-tisíc eur.

Zdroj: Nové bývanie

Zuzana navštívi s Vladom Voštinárom štyri ponuky. Pekný slnečný byt priamo v centre mesta s balkónom, v tichej pasáži, s nízkymi prevádzkovými nákladmi, v blízkosti autobusovej stanice. Podľa odborníka na reality z kancelárie Riešime bývanie Martina Čapa je ponuka síce na rušnej ceste, ale nie je to tam cítiť, byt je straší, no v dobrom stave a kupujúcich presvedčia nízke prevádzkové náklady.

Zdroj: Nové bývanie

Presunú sa do novostavby v časti Nová Tehelňa vzdialenej 10 minút chôdze od centra, v blízkosti je umelé jazierko. Byty sa predávajú v štandarde. Podľa Martina Čapa je táto alternatíva vhodná pre ľudí, ktorí nie sú zo Senca, nevadí im počkať na dostavbu a dokončenie celého okolia.

Zdroj: Nové bývanie

Tretia ponuka je v zabývanej lokalite na Pezinskej ulici s blízkosťou k Slnečným jazerám, k diaľnici a s parkovacími miestami v cene. Byt je prerobený z dvojizbového na trojizbový. Martin Čapo byt hodnotí ako efektívny, ale s tým, že je v ňom cítiť chýbajúca metráž.

Bonusová ponuka - holobyt s predzáhradkou, kde architektka Lucia Ortutová ukázala, ako ho možno ideálne dokončiť. Podľa Čapa je byt trošku malý a s nedostatkom súkromia.

Ktorú ponuku vyhodnotil odborník na bývanie ako najlepšiu a ktorá ponuka najviac zaujala Zuzanu, sa dozviete v nedeľu o 17:50 na Jojke v relácii Nové bývanie.

Zdroj: Nové bývanie

PR článok

Diskusia

Podobné články

Putinov tajný palác je najstráženejším miestom v Rusku

Putinov tajný palác je najstráženejším miestom v Rusku

Nie je to dom, ani rezidencia, je to skôr malé kráľovstvo ruského prezidenta Vladimíra Putina. Šokujúce podrobnosti o honosnom paláci na brehu Čierneho mora priniesla reportáž Nadácie boja proti korupcii (FBK) ruského opozičného aktivistu Alexeja Navaľného, deň po tom, ako ho uväznili. Spolu s ňou uviedli aj takmer dvojhodinové video na You Tube.

...
Top 12 súkromných ostrovov na predaj

Top 12 súkromných ostrovov na predaj

V poslednom čase každý z nás aspoň na chvíľu zatúžil bývať na opustenom ostrove. Pre tých, ktorí majú seriózne úspory, však môže byť súkromný ostrov realitou. Prinášame 12 najkrajších, ktoré sú na predaj. Teda, ešte koncom roka 2020 boli. Uvidíme, ako rýchlo sa rozchytajú...

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame