Inšpiratívna chalupa, ktorá je výsledkom tímu pracujúceho na rovnakej vlnovej dĺžke | Nehnuteľnosti.sk
Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet prihlásenie
Inšpiratívna chalupa, ktorá je výsledkom tímu pracujúceho na rovnakej vlnovej dĺžke

Inšpiratívna chalupa, ktorá je výsledkom tímu pracujúceho na rovnakej vlnovej dĺžke

S reláciou Na chalupe sa túto nedeľu vyberieme do nádhernej Banskej Štiavnice, kde Katka Jesenská nájde vždy krásne a inšpiratívne chalupy.

Beáta s manželom sú rodení Kysučania žijúci pri Bratislave. Tak ako mnohí, aj oni sa rozhodli hľadať pokoj mimo mesta a ich zámerom bolo kúpiť chalupu na myjavských kopaniciach, ale náhoda dopomohla tomu, že skončili v malebnej Banskej Štiavnici. Bola to láska na prvý pohľad a zostala im až doteraz. Objavili tam ticho, krásnu prírodu, nádherný výhľad, šikovných ľudí a dodnes svoje rozhodnutie neoľutovali.

Zdroj: Na chalupe

Po rokoch hľadania našli zdevastovaný starý banícky domček so silnou energiou. Ak chceli energiu toho miesta zužitkovať museli sa do toho pustiť s celou silou.

Zdroj: Na chalupe

Chalupa bola pre ňu únikom z pracovného tempa, postupne opustila prácu a venuje sa tomuto na plný úväzok. Rekonštrukciu si Beáta navrhuje sama. Potom všetko konzultuje s majstrami, aby boli zmeny realizovateľné.

Zdroj: Na chalupe

Rovnako renovuje starý nábytok. Nekupuje nové lacné veci, ale snaží sa zachrániť tie pôvodné, remeselne kvalitné a predĺžiť ich život. Každý kúsok je originálny a dotvára charakter celej chalupy. Konečný výsledok je prácou celého tímu, mali vzájomnú dôveru a to prispelo ku konečnému výsledku.

Zdroj: Na chalupe

Po rokoch práce na chalupe sa pustili aj do okolia chalupy, ktorý bol predtým nevyužitou húštinou. Je pre ňu samozrejmé, že interiér a exteriér musí byť prepojený. Pustili do oživovania pôvodných vidieckych záhrad s ohľadom na meniacu sa klímu. Sústreďujú sa na rastliny, ktoré podporujú hmyz na rastliny menej náročné na vodu a zachytávanie dažďovej vody.

Zdroj: Na chalupe

Beátka všetkým chalupárom odkazuje: „Energiu starého domu má určite význam zachrániť. Obklopte sa tými správnymi ľuďmi na vašej vlnovej dĺžke a potom im už len dôverujte.“ Ak chcete vidieť ako dopadlo s renováciou pozrite si v nedeľu o 16:50 reláciu Na chalupe.

Zdroj: Na chalupe

PR článok 

Diskusia

Podobné články

Najlepšie bary sveta za rok 2020

Najlepšie bary sveta za rok 2020

Najkrajšie, najkomfortnejšie či najoriginálnejšie bary, v ktorých sa miešajú tie najlepšie drinky, si to opäť rozdali v súboji o titul najlepšieho baru na planéte. Víťaz už tradične vzišiel z medzinárodnej ankety, v ktorej desiatky odborníkov vyberali najlepšie bary za rok 2020.

...
Pobyt v Mexiku vo veľkom sude od tequily

Pobyt v Mexiku vo veľkom sude od tequily

Niektoré hotelové rezorty nešetria nápaditosťou, vďaka ktorej môžu hostia zažiť celkom netradičné ubytovanie. Príkladom je aj jedno z ubytovacích zariadení v mexickom meste Tequila. Práve tam sa dá stráviť pobyt v netypických ubytovacích objektoch zriadených na spôsob sudov od obľúbeného miestneho alkoholu.

...
Princ Harry a Meghan Markle prepustili svoje britské sídlo Frogmore Cottage princeznej Eugénii

Princ Harry a Meghan Markle prepustili svoje britské sídlo Frogmore Cottage princeznej Eugénii

Harry a Meghan dostali „chatu“ na panstve Windsor od kráľovnej krátko po svadbe. Teraz sa však už takmer polroka opaľujú vo svojej kalifornskej vile v Santa Barbare a tak Frogmore Cottage požičali princeznej Eugénii a jej manželovi Jackovi Brooksbankovi, ktorí čakajú rodinku. Tajné zdroje denníka The Sun tvrdia, že nastálo...

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame