Inšpiratívna chalupa, ktorá je výsledkom tímu pracujúceho na rovnakej vlnovej dĺžke | Nehnuteľnosti.sk
Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet prihlásenie
Inšpiratívna chalupa, ktorá je výsledkom tímu pracujúceho na rovnakej vlnovej dĺžke

Inšpiratívna chalupa, ktorá je výsledkom tímu pracujúceho na rovnakej vlnovej dĺžke

S reláciou Na chalupe sa túto nedeľu vyberieme do nádhernej Banskej Štiavnice, kde Katka Jesenská nájde vždy krásne a inšpiratívne chalupy.

Beáta s manželom sú rodení Kysučania žijúci pri Bratislave. Tak ako mnohí, aj oni sa rozhodli hľadať pokoj mimo mesta a ich zámerom bolo kúpiť chalupu na myjavských kopaniciach, ale náhoda dopomohla tomu, že skončili v malebnej Banskej Štiavnici. Bola to láska na prvý pohľad a zostala im až doteraz. Objavili tam ticho, krásnu prírodu, nádherný výhľad, šikovných ľudí a dodnes svoje rozhodnutie neoľutovali.

Zdroj: Na chalupe

Po rokoch hľadania našli zdevastovaný starý banícky domček so silnou energiou. Ak chceli energiu toho miesta zužitkovať museli sa do toho pustiť s celou silou.

Zdroj: Na chalupe

Chalupa bola pre ňu únikom z pracovného tempa, postupne opustila prácu a venuje sa tomuto na plný úväzok. Rekonštrukciu si Beáta navrhuje sama. Potom všetko konzultuje s majstrami, aby boli zmeny realizovateľné.

Zdroj: Na chalupe

Rovnako renovuje starý nábytok. Nekupuje nové lacné veci, ale snaží sa zachrániť tie pôvodné, remeselne kvalitné a predĺžiť ich život. Každý kúsok je originálny a dotvára charakter celej chalupy. Konečný výsledok je prácou celého tímu, mali vzájomnú dôveru a to prispelo ku konečnému výsledku.

Zdroj: Na chalupe

Po rokoch práce na chalupe sa pustili aj do okolia chalupy, ktorý bol predtým nevyužitou húštinou. Je pre ňu samozrejmé, že interiér a exteriér musí byť prepojený. Pustili do oživovania pôvodných vidieckych záhrad s ohľadom na meniacu sa klímu. Sústreďujú sa na rastliny, ktoré podporujú hmyz na rastliny menej náročné na vodu a zachytávanie dažďovej vody.

Zdroj: Na chalupe

Beátka všetkým chalupárom odkazuje: „Energiu starého domu má určite význam zachrániť. Obklopte sa tými správnymi ľuďmi na vašej vlnovej dĺžke a potom im už len dôverujte.“ Ak chcete vidieť ako dopadlo s renováciou pozrite si v nedeľu o 16:50 reláciu Na chalupe.

Zdroj: Na chalupe

PR článok 

Diskusia

Podobné články

Koľko domov si bude musieť po rozvode rozdeliť Bill Gates s manželkou Melindou?

Koľko domov si bude musieť po rozvode rozdeliť Bill Gates s manželkou Melindou?

Pred dvomi týždňami Bill a Melinda Gatesovci prekvapili svet oznámením, že po 27 rokoch ukončia svoje manželstvo a mnohých teraz zaujíma, ako si rozdelia majetok. Forbes odhaduje Billovo čisté imanie na 129,3 miliárd dolárov a len ročná daň z jeho nehnuteľností v USA predstavuje asi 4 miliónov dolárov. Takže to bude určite šťavnatá porcovačka...

...
PODCAST → Ideálny čas na hypotéku. Banky dávajú historicky najnižšie úroky

PODCAST → Ideálny čas na hypotéku. Banky dávajú historicky najnižšie úroky

Málokto si dnes môže dovoliť kúpiť nehnuteľnosť za vlastné peniaze. Túžba po vlastnom bývaní je samozrejmá a preto väčšina z nás prichádza do banky, aby si zobrala hypotéku na 30 rokov. Čo všetko si treba zvážiť pred  našim zadlžením sa v banke? Ako banky posudzujú jednotlivých žiadateľov? Je úroková sadza to jediné, čo si treba všímať a ako sa dá hypotéka dofinancovať, keď nemáme veľké úspory? O tom všetkom sme sa rozprávali v podcaste portálu N...
Najlepšie tehlové stavby na svete

Najlepšie tehlové stavby na svete

Tehla má v stavebníctve nezastupiteľné miesto. To si neudržiava iba vďaka dlhoročnej tradícii, ale aj kvôli širokým konštrukčným a dizajnovým možnostiam, ktoré výstavba z tohto materiálu prináša. Príkladom sú aj najkrajšie tehlové stavby na svete, ktoré sú skvelou ukážkou potenciálu tehly pri realizácii moderných budov.

...
Ak chcete žiť na skok od Bratislavy, poobzerajte sa po nehnuteľnostiach v malebnej Stupave

Ak chcete žiť na skok od Bratislavy, poobzerajte sa po nehnuteľnostiach v malebnej Stupave

Stupava, mestečko na Záhorí, má svoju históriu a vynikajúce prírodné aj kultúrne bohatstvo. Blízko Malých Karpát s obľúbeným hradom Pajštún, lemovaná riekou Moravou, barokový kaštieľ uprostred mesta s parkom so vzácnymi drevinami z nej robí najnavštevovanejšie mesto na Záhorí. Dobrá dostupnosť do hlavného mesta, rozvinutá verejná infraštruktúra aj občianska vybavenosť spôsobili, že je to mimoriadne obľúbená a vychytená lokalita na bývanie. Čo vša...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon