Inšpiratívna chalupa, ktorá je výsledkom tímu pracujúceho na rovnakej vlnovej dĺžke | Nehnuteľnosti.sk
Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet prihlásenie
Inšpiratívna chalupa, ktorá je výsledkom tímu pracujúceho na rovnakej vlnovej dĺžke

Inšpiratívna chalupa, ktorá je výsledkom tímu pracujúceho na rovnakej vlnovej dĺžke

S reláciou Na chalupe sa túto nedeľu vyberieme do nádhernej Banskej Štiavnice, kde Katka Jesenská nájde vždy krásne a inšpiratívne chalupy.

Beáta s manželom sú rodení Kysučania žijúci pri Bratislave. Tak ako mnohí, aj oni sa rozhodli hľadať pokoj mimo mesta a ich zámerom bolo kúpiť chalupu na myjavských kopaniciach, ale náhoda dopomohla tomu, že skončili v malebnej Banskej Štiavnici. Bola to láska na prvý pohľad a zostala im až doteraz. Objavili tam ticho, krásnu prírodu, nádherný výhľad, šikovných ľudí a dodnes svoje rozhodnutie neoľutovali.

Zdroj: Na chalupe

Po rokoch hľadania našli zdevastovaný starý banícky domček so silnou energiou. Ak chceli energiu toho miesta zužitkovať museli sa do toho pustiť s celou silou.

Zdroj: Na chalupe

Chalupa bola pre ňu únikom z pracovného tempa, postupne opustila prácu a venuje sa tomuto na plný úväzok. Rekonštrukciu si Beáta navrhuje sama. Potom všetko konzultuje s majstrami, aby boli zmeny realizovateľné.

Zdroj: Na chalupe

Rovnako renovuje starý nábytok. Nekupuje nové lacné veci, ale snaží sa zachrániť tie pôvodné, remeselne kvalitné a predĺžiť ich život. Každý kúsok je originálny a dotvára charakter celej chalupy. Konečný výsledok je prácou celého tímu, mali vzájomnú dôveru a to prispelo ku konečnému výsledku.

Zdroj: Na chalupe

Po rokoch práce na chalupe sa pustili aj do okolia chalupy, ktorý bol predtým nevyužitou húštinou. Je pre ňu samozrejmé, že interiér a exteriér musí byť prepojený. Pustili do oživovania pôvodných vidieckych záhrad s ohľadom na meniacu sa klímu. Sústreďujú sa na rastliny, ktoré podporujú hmyz na rastliny menej náročné na vodu a zachytávanie dažďovej vody.

Zdroj: Na chalupe

Beátka všetkým chalupárom odkazuje: „Energiu starého domu má určite význam zachrániť. Obklopte sa tými správnymi ľuďmi na vašej vlnovej dĺžke a potom im už len dôverujte.“ Ak chcete vidieť ako dopadlo s renováciou pozrite si v nedeľu o 16:50 reláciu Na chalupe.

Zdroj: Na chalupe

PR článok 

Diskusia

Podobné články

Putinov tajný palác je najstráženejším miestom v Rusku

Putinov tajný palác je najstráženejším miestom v Rusku

Nie je to dom, ani rezidencia, je to skôr malé kráľovstvo ruského prezidenta Vladimíra Putina. Šokujúce podrobnosti o honosnom paláci na brehu Čierneho mora priniesla reportáž Nadácie boja proti korupcii (FBK) ruského opozičného aktivistu Alexeja Navaľného, deň po tom, ako ho uväznili. Spolu s ňou uviedli aj takmer dvojhodinové video na You Tube.

...
Top 12 súkromných ostrovov na predaj

Top 12 súkromných ostrovov na predaj

V poslednom čase každý z nás aspoň na chvíľu zatúžil bývať na opustenom ostrove. Pre tých, ktorí majú seriózne úspory, však môže byť súkromný ostrov realitou. Prinášame 12 najkrajších, ktoré sú na predaj. Teda, ešte koncom roka 2020 boli. Uvidíme, ako rýchlo sa rozchytajú...

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame