Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mini domčeky z dielne šikovného Slováka sú čoraz populárnejšie: Aj tento sa vydaril

  • Tlačiť
  • 04. 07. 2018
  • Zdieľaj na Facebooku 0

O práci Tomáša Némethyho sme písali už niekoľkokrát. Je to zručný Slovák, ktorý má záľubu v tvorbe mini domčekov na kolesách. Celkovo už postavil štyri, aktuálne sa chystá na piaty. Posledné mini bývanie z jeho dielne je inšpirované domami, aké môžete nájsť za veľkou mlákou.

"Inšpirácia prišla z USA, kde takéto domčeky slúžia na bývanie či rekreáciu, alebo ich ľudia majú ako univerzálnu miestnosť pre rôzne príležitosti."

Stavba domčeka mu zabrala zhruba 89 hodín. Veľa času z toho zhltla výroba vysúvacích okien a práce na dverách s otočnou guľou. Tieto systémy u nás nie sú bežné, a tak si musel pri ich realizácii pomáhať tutoriálmi na YouTube.

Zdroj: Tomáš Némethy
Zdroj: Tomáš Némethy
Zdroj: Tomáš Némethy
Zdroj: Tomáš Némethy

Všetky Tomášove mini domčeky si už našli svojich majiteľov a aj tento sa chystá predať.

"Domček aktuálne hľadá svojho nového majiteľa. Veľakrát som si už hovoril, že toto je môj posledný Tiny House, pretože si to celé vyžaduje množstvo času, premýšľania, zháňania potrebných vecí, no a v neposlednom rade samotnej roboty, ktorú vykonávam po svojej práci. Nakoľko na Slovensku nie je predstaviteľné sa výrobou takýchto domčekov na kolesách živiť, musí vás to proste baviť. Toto je štvrtý domček, ale keď zoženiem vhodný príves za rozumnú cenu, tak ešte tento rok urobím piaty."

Ako sám vraví, využitie mini domčekov na kolesách je viac než pestré. Možno ich používať na rekreáciu, ubytovanie hostí alebo jednoducho ako priestor na posedenie s priateľmi. Domček je postavený na funkčnom oceľovom prívese, vďaka čomu je plne mobilný a možno ho ľubovoľne presúvať. Jeho rozmery sú 3x2 metre. Interiér je zatiaľ zariadený v jednoduchom a praktickom štýle, no je len na predstavivosti budúceho majiteľa, ako si ho vo finále zariadi.

Zdroj: Tomáš Némethy
Zdroj: Tomáš Némethy
Zdroj: Tomáš Némethy
Zdroj: Tomáš Némethy
Zdroj: Tomáš Némethy
Zdroj: Tomáš Némethy

Zdroj: Nehnuteľnosti.sk, Tomáš Némethy

Najnovšie pridané inzeráty

Nehnutelnosti.sk na Facebooku